اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

از دیدگاه تحلیلگران گلدمن‌ساکس؛ اتریوم بزرگترین رمزارز بازار خواهد شد

تحلیلگران بانک آمریکایی گلد‌من ساکس (Goldman Sachs) معتقدند که بیت کوین دارای بِرَندِ قدرتمندی است اما سرعت بالاتر پردازش تراکنش‌ها در شبکه اتریوم و همچنین کاربرد‌پذیری رمزارز اتر (ETH) موجب خواهد شد تا در سال‌های آتی اتریوم جایگاه کنونی بیت کوین را تصاحب کند

نکات برگزیده مطلب
  • در این میان برخی از فعالان بازار رمزارزها انتظار دارند که رمزارز دیگری در آینده جایگاه کنونی بیت کوین را به عنوان بزرگترین رمزارز بازار تصاحب کند. تحلیلگران گلد‌من ساکس (Goldman Sachs) در یادداشت اخیر خود اعلام کرده‌اند که در آینده اتریوم به بزرگترین رمزارز بازار تبدیل خواهد شد. بر همین اساس آن‌ها اعلام کرده‌اند که کاربرد اتر (ETH) در ساختارهای مالی غیرمتمرکز مزیت بزرگی برای این رمزارز در مقایسه با بیت کوین محسوب می‌شود.

گلدمن ساکس بر پتانسیل رشد اتریوم در بلند مدت تاکید کرد

بانک گلدمن ساکس (Goldman Sachs) روز سه‌شنبه در یادداشتی به سرمایه‌گذاران رمزارز اتریوم (ETH) را دارای پتانسیل معرفی کرده و اعلام کرد که اتریوم می‌تواند جایگاه بیت کوین را به عنوان روشی برای حفظ ارزش دارایی‌ها تصاحب کند. تحلیلگران این بانک آمریکایی معتقدند که اتریوم «پتانسیل استفاده و کاربردپذیری واقعی را دارد.»

بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر (Business Insider)، گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرده است که در سال‌های آتی ممکن است ارزش بازار اتریوم، ارزش بازار بیت کوین را پشت سر بگذارد.

درحالی که اتریوم به محبوب‌ترین پلتفرم توسعه قرارداد‌های هوشمند تبدیل شده، هم‌اکنون بنظر می‌رسد که رمزارز اتر به عنوان ابزار مبادلات درون شبکه اتریوم بالاترین پتانسیل کاربرد‌پذیری یا استفاده را در میان دیگر رمزارزها دارا است. Goldman Sachs

قرارداد‌های هوشمند امکان اجرای قرارداد‌های دیجیتالی خود اجرا شونده در شبکه اتریوم را فرآهم کرده است. سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) بر پایه قرارداد‌های هوشمند راه‌اندازی شده‌اند.

تحلیلگران گلد‌من ساکس معتقدند که راه‌اندازی بیت کوین به عنوان نخستین رمزارز موجب شده است تا بیت کوین در مقایسه با سایر رمزارزها به بِرَند قدرتمندتری تبدیل شود. با این وجود، آن‌ها معتقدند که سرعت کمتر پردازش تراکنش‌ها و کاربرد‌پذیری بالاتر اتریوم موجب رشد بیشتر این رمزارز در طول زمان خواهد شد.

اتریوم به عنوان شبکه رمزارزی نسبتاً جوان در طول بازار صعودی اخیر با سرعت بالاتری نسبت به بیت کوین رشد کرده است. اگرچه بازار بیت کوین در طول یک‌سال گذشته 261 درصد رشد کرده، اما اتریوم در مدت زمان مشابه رشد چشمگیر 856 درصدی را به نمایش گذاشته که پتانسیل غلبه اتریوم بر بیت کوین را در طول سال‌های آتی نشان می‌دهد.

طلا روش بهتری برای حفظ ارزش دارایی‌ها است

اگرچه تحلیلگران گلدمن ساکس انتظار دارند که در آینده اتریوم به بزرگترین رمزارز بازار و همچنین رمزارز غالب برای حفظ ارزش دارایی تبدیل شود، اما همچنان معتقدند که طلا نسبت به رمزارزها برای حفظ ارزش دارایی‌ها ابزار بهتری است. آن‌ها طلا را «ابزار دفاعی در برابر تورم» و رمزارزها را «ابزار دارای ریسک برای حفاظت سرمایه‌گذاران در برابر تورم» توصیف کرده‌اند. بر همین اساس اظهار داشتند:

رقابت میان رمزارزها فاکتور ایجاد ریسک دیگری است که در این مقطع زمانی از تبدیل شدن آن‌ها به ابزار حفظ ارزش دارایی‌ها جلوگیری می‌کند. Goldman Sachs

تحلیلگران گلدمن ساکس ماه می 2020 اعلام کرده بودند که رمزارزها یک کلاس دارایی قابل سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شوند. بر همین اساس: «اگرچه اکوسیستم دارایی‌های دیجیتالی احتمالاً زندگی مردم را در آینده بطور گسترده‌ای متحول خواهد کرد، اما این موضوع نشان نمی‌دهد که رمزارزها کلاس دارایی قابل سرمایه‌گذاری هستند.»

یادداشت اخیر تغییر رویکرد تحلیلگران این بانک آمریکایی را در طی این مدت زمان کوتاه نشان می‌دهد. در حقیقت رمزارزها در طول زمان خود را به عنوان یک ابزار مالی کارآمد به اثبات رسانده‌اند و بسیاری از مخالفان رمزارزها پس از آشنایی با مزایای این فناوری در سمت طرفداران بیت کوین و دیگر رمزارزها قرار گرفته‌اند.

نظر‌سنجی گلدمن ساکس در ماه مارس نشان می‌دهد که بخش بزرگی از مشتریان حقوقی این بانک بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌ و اغلب سرمایه‌گذاران افزایش قیمت این دارایی‌ها را انتظار می‌کشند. گلدمن ساکس در همین ماه اعلام کرد که مجدداً میز مبادلات قرارداد‌های آتی بیت کوین را راه‌اندازی کرده است.

نظر شما نسبت به ارزیابی اخیر تحلیلگران گلد‌من ساکس از اتریوم چیست؟ آیا اتریوم در آینده جایگاه بیت کوین را به عنوان بزرگترین رمزارز بازار تسخیر خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا