اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرمایه‌گذاری گلدمن‌ساکس در استارت‌آپ بلاک‌چینی Bitgo

این سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری پس از همکاری با مایک نووگراتز(Mike Novogratz) انجام شده است

نکات برگزیده مطلب
  • موسسه‌ی مالی گلذمن‌ساکس اخیرا با همکاری Galaxy Digital Ventures یک سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری در استارت‌آپ BitGo انجام داده‌ است. هدف از این سرمایه‌گذاری بزرگ، کاهش ترس سازمان‌ها و نهادها از ورود به صنعت رمزارزی و سرمایه‌گذاری در آن بوده است.

 

موسسه‌ی گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs Group Inc) اخیرا به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در BitGo Holdings روی آورده است. BitGo Holding یک شرکت زیرمجموعه‌ی کمپانی BitGo می‌باشد که وظیفه‌ی ارائه‌ی راه‌حل‌های بازپرداخت و نگهداری دارایی‌های رمزنگاری را برعهده دارد.

طبق گزارشات منتشر شده در رسانه‌های خبری، این سرمایه‌گذاری کلدمن‌ساکس پس از همکاری با کمپانی Galaxy Digital Ventures که توسط مایک نووگراتز(Mike Novogratz) اداره می‌شود، انجام شده است. اعلام شده که میزان سرمایه‌ی جمع‌آوری شده توسط این دو کمپانی برای شرکت BitGo، تنها در مرحله‌ی B بیش از ۱۵ میلیون دلار بوده است.

طبق بیانیه‌ای که توسط استارت‌آپ BitGo در روز پنج‌شنبه منتشر شده است، مجموع سرمایه‌ی جمع‌آوری شده در این مرحله چیزی در حدود ۵۷/۵ میلیون دلار بوده است. استارت‌آپ مذکور امیدوار است تا سرمایه‌گذاری این دو شرکت بزرگ معتبر و همچنین نفوذ آن‌ها در وال استریت باعث شود که سرمایه‌گذاران و مشتریان بیشتری را جذب کند.

تعداد بسیار کمی از شرکت‌های صنعت رمزارزی شهامت ارائه‌ی راه‌حل‌های نگهداری دارایی رمزارزی را دارند، به این دلیل که اخیرا تعدادی نقض و آسیب‌پذیری در سیستم‌های امنیتی صرافی‌های رمزارزی دیده شده است. همچنین تعدادی از قانون‌گذاران نیز به دلیل عدم اطمینان و نداشتن اعتبار سطح بالا، اقدام به رد کردن و عدم ارائه‌ی مجوز برای تعداد زیادی از این موسسات کرده‌اند.

طبق گفته‌های آقای مایک بلشی(Mike Belshe) یکی از بنیانگذاران کمپانی BitGo و همچنین مدیر اجرایی این کمپانی، این استارت‌آپ امیدوار است تا بتواند بر موانع نظارتی و قانونی غلبه کند تا در دنیای صنعت مالی از آن‌ها به عنوان یک پیشرو و استارت‌آپ با شهامتی یاد شود که توانسته‌اند خدماتی منحصر به فرد و نوآورانه ارائه کنند.

وی در صحبت‌های خود چنین گفت:

اگر شما در کلاس دیگری از دارایی سرمایه‌گذاری کرده‌ باشید، دیگر نگران ناپدید شدن دارایی خود نخواهید بود. اما در این مورد، مردم هنوز در رابطه با از دست دادن سرمایه‌ی خود می‌ترسند. برای اینکه صنعت رمزارزی بتواند به پتانسیل نهایی خود دست یابد، ما باید بر این ترس‌های غلبه کنیم. Mike Belshe

شاید بتوان گفت که سرمایه‌گذاری‌های مناسب در استارت‌آپ BitGo می‌تواند برای اکوسیستم رمزارزی مناسب باشد. در حقیقت، برخی از کارشناسان معتقد‌اند که این رخداد می‌تواند یک حرکت قبل از راه‌اندازی پلت‌فرم نگهداری رمزارزی اختصاصی توسط موسسه‌ی گلدمن‌ساکس باشد. مایکل دووالی(Michael DuVally) به عنوان سخنگوی موسسه‌ی گلدمن‌ساکس اعلام کرده است:

ما معتقدیم که ارائه‌ی یک صندوق نگهداری، می‌تواند یک پیش‌بینی عقلانی در بازاریابی بازار‌ دارایی‌های دیجیتال محسوب شود. Michael DuVally

چند روز قبل، راه‌اندازی یک پلت‌فرم جدید تحت مالکیت Fidelity که برای سرمایه‌گذاران سازمانی ارائه شده است، باعث هموار شدن مسیر بحث درباره‌ی اهمیت نهادها در آینده‌ی صنعت رمزارزی شد، می‌توان از این نهاد‌ها به ابزار‌های مالی دارای توانایی گسترش و فراگیری این صنعت در وسعتی عظیم استفاده نمود.

در همین راستا، تام لی(Tom Lee) که به عنوان یک تحلیل‌گر شناخته شده‌ی صنعت رمزارزی از او یاد می‌شود، گفته است که:

با وجود راه‌اندازی مجموعه‌ای گسترده از خدمات مختلف توسط Fidelity، شواهد نشان می‌دهد که سال ۲۰۱۹، سال حضور و شروع مشارکت‌ نهاد‌ها و سازمان‌ها در صنعت رمزارزی است. بیت‌کوین(BTC) تقریبا تمام مدت در ۲۰۱۸ ساکت بوده، این امر نشان می‌دهد که شروع حرکت ریزش سرمایه به سمت صنعت رمزارزی در سال ۲۰۱۹ تا چه اندازه‌ای بزرگ خواهد بود. Tom Lee

نظر شما در رابطه با این سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری چیست؟ آیا با این کار می‌تواند باعث کاهش ترس نهاد‌ها از ورود به صنعت رمزارزی شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا