اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

صندوق بین‌المللی پول: همبستگی بازار مبادلات رمزارز و بازارهای مالی جهان افزایش یافت

اقتصاددان‌های صندوق بین‌المللی پول، در یادداشتی افزایش همبستگی بازار مبادلات رمزارز و بازارهای مالی جهان را مورد بررسی قرار دادند

نکات برگزیده مطلب
  • پیش از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ در آسیا، به‌طور کلی اختلاف زیادی در میان بازار مبادلات رمزارز و بازارهای مالی جهان وجود داشت. اما صندوق بین‌المللی پول معتقد است که هم‌اکنون مرز بازار مبادلات رمزارز با دیگر بازارهای مالی کاهش یافته و شرایط کنونی به اقدامات بیشتری از سوی قانون‌گذاری نیاز دارد.

ریسک گسترش رمزارزها بر ثبات اقتصادی

گروهی از اقتصاددان‌های صندوق بین‌المللی پول در یادداشتی نگرانی خود را از گسترش استفاده از رمزارزها در بازارهای مالی آسیا نشان دادند. آن‌ها معتقدند که گسترش رمزارزها می‌تواند ریسک‌های مشخصی را بر ثبات اقتصادی به‌همراه داشته باشد.

در این گزارش می‌خوانیم:

در حالی که به‌نظر می‌رسد تغییرات ناگهانی بازار مبادلات رمزارز رمزارز تاثیری بر بازارهای مالی بر جای نگذاشته، اما ممکن است شرایط متفاوتی را در چرخه‌های آتی رونق و رکود بازارهای مالی جهان شاهد باشیم. تاثیرگذاری شرایط حاکم بر بازار مبادلات رمزارز بر بازارهای مالی می‌تواند توسط سرمایه‌گذارانی که در هر دو بازار مالی فعالیت دارند، گسترش یابد. صندوق بین‌المللی پول

اقتصاد‌دان‌های صندوق بین‌المللی پول، برای نشان دادن اهمیت این سناریو به شرایط حاکم بر هند اشاره کرده‌اند که در آن همبستگی بیت کوین و بازار سهام هند نسبت به دوره پیش از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ ده برابر افزایش یافته است.

دلیل افزایش همبستگی بازار مبادلات رمزارز و سایر بازارهای مالی

صندوق بین‌المللی پول، گسترش پذیرش پلتفرم‌های فعال در حوزه رمزارزها و ابزارهای سرمایه‌گذاری مبتنی بر بازار مبادلات رمزارز در بازارهای مالی سنتی و همچنین در میان سرمایه‌گذاران خرد و سرمایه‌گذاران حقوقی فعال در کشورهای آسیایی را دلیل افزایش همبستگی بازار مبادلات رمزارز و بازار سهام ارزیابی کرد.

صندوق بین‌المللی پول، به قانون‌گذاران کشورهای آسیایی توصیه کرد تا دستورالعمل مشخصی را برای فعالیت موسسات مالی تدوین کنند، سرمایه‌گذاران خرد را آگاه کرده و از آن‌ها محافظت کنند و در نهایت اقدامات خود را در سطح بین‌المللی هماهنگ کنند.

در حالی که گسترش استفاده از بیت کوین و دیگر رمزارزهای غیرمتمرکز جایگاه صندوق بین‌المللی پول را تهدید می‌کند، این سازمان بین‌المللی همواره تلاش کرده تا از گسترش رمزارزها جلوگیری کند. بر اساس گزارش کوینیت، صندوق بین‌المللی پول در گذشته نیز نسبت به ریسک گسترش رمزارزها برای ثبات اقتصادی جهان هشدار داده بود.

نظر شما نسبت به گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول در رابطه با افزایش همبستگی بازار مبادلات رمزارز و بازارهای مالی سنتی و تاثیر آن بر ثبات اقتصادی جهان چیست؟ آیا در آینده، سایر بازارهای مالی در سایه بازار مبادلات رمزارز فعالیت خواهند کرد؟ نظر خود را به‌صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا