اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اولین همکاری بین یک موسسه‌ی مالی بزرگ و ارائه‌ی دهنده‌ی خدمات رمزارزی شکل گرفت

بانک بزرگ گلد‌من‌ساکس از همکاری خود با پلت‌فرم ارائه دهنده‌ی خدمات رمزارزی گلکسی دیجیتال جهت عرضه‌ی محصولات آتی بیت کوین خبر داده است

نکات برگزیده مطلب
  • قوانین دست و پا گیر دولت ایالات متحده در رابطه با حوزه‌ی رمزارزها باعث شده تا بانک‌ها و موسسات بزرگ مالی توانایی حضور مستقیم در اکوسیستم رمزارزی را نداشت باشند، با این حال مزایای بی‌شمار و تقاضا بسیار بالا باعث شده تا بانک‌ها همواره به دنبال راه‌حل‌های جایگزین باشند. در همین راستا بانک بزرگ گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) که در حال حاضر بالغ بر ۲/۱ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت دارد، با شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات رمزارزی گلکسی دیجیتال همکاری کند. این همکاری در راستای عرضه‌ی محصولات آتی بیت کوین به مشتریان بانک گلدمن‌ساکس اعلام شده است.

همکاری سازمانی

طبق گزارشاتی که توسط دیمین وندرویلت(Damien Vanderwilt) منتشر شده است، بانک بزرگ گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) با همکاری پلت‌فرم رمزارز گلکسی دیجیتال قرار است مبادله‌ی محصولات آتی بیت کوین را آغاز کند.

گلکسی دیجیتال یک شرکت مبتکر خدمات مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی دارایی‌های دیجیتال است که توسط مایک نووگراتز(Mike Novogratz) مدیرعامل فعلی آن، تاسیس شده است. به گفته‌ی آقای وندرویلت، بانک بزرگ گلدمن‌ساکس که در حال حاضر چیزی بالغ بر ۲/۱ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت دارد، ممکن است سایر فعالان حوزه‌ی اقتصادی را هم اغوا کند که از این راه پیروی کرده و به دنیای قرارداد‌های آتی بیت کوین وارد شوند.

یک پویایی در سیستم بانکی

دیمین وندرویلت در تازه‌ترین سخنرانی خود در رابطه با این موضوع اظهار داشت که «یک پویایی در رابطه با بانک‌های بزرگ وجود دارد که من بارها شاهد آن بوده‌ام، این پویایی چیزی نیست جز ایمنی در اعداد. وقتی که یک بانک وارد این حوزه شده و چنین کاری را انجام دهد، سایر بانک‌های نیز پشت سر آن حرکت خواهند کرد]ترس از دست دادن فرصت‌ها[ زیرا مشتریان از آن‌ها چنین چیزی را خواسته‌اند».

goldman sachs logo گلکسی دیجیتال گلدمن‌ساکس galaxy digital

براساس صحبت‌های آقای وندرویلت، گلدمن‌ساکس برای حضور در بازار محصولات آتی بیت کوین شدیداً به گلکسی دیجیتال وابسته است، زیرا سیاست‌های قانونی باعث شده تا بانک‌های سرمایه‌گذاری چند ملیتی بزرگ اجازه‌ی مدیریت مستقیم دارایی‌های رمزارزی را نداشته باشند.

آقای مکس مینتون(Max Minton) رئیس بخش دارایی‌های دیجیتال بانک گلدمن‌ساکس در آسیا و اقیانوسیه به تازگی اعلام نموده که این بانک قصد دارد دارایی‌های مورد نیاز مشتریان خود را خریداری کند. وی در رابطه با این موضوع توضیح داده است که «هدف ما ارائه‌ی بهترین قیمت‌گذاری و دسترسی امن به دارایی‌هایی است که مشتریان ما می‌خواهند مبادله کنند. در سال ۲۰۲۱ این دسترسی شامل دارایی‌های رمزارزی هم شده است، و ما مفتخریم که توانسته‌ایم با طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های مشتقات متمایز در اکوسیستم رمزارزی پیدا کرده‌ایم».

کاهش نوسان با حضور سرمایه‌گذاران سازمانی

اظهارات مکس مینتون و دیمین وندرویلت همزمان با گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد گلدمن‌ساکس در حال آماده شدن برای ارائه‌ی قراداد‌های آتی و گزینه‌های مبادلاتی اتریوم است. در حال حاضر گلدمن‌ساکس اعلام نموده که «روند پذیرش و حضور گسترده‌تر سرمایه‌گذاران سازمانی در فضای رمزارزها ادامه خواهد یافت».

در اواسط ماه آوریل، گلکسی دیجیتال با ثبت فرم‌های S-1 و ارائه‌ی آن‌ها به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) از حضور گسترده در حوزه‌ی صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین(bitcoin ETF) خبر داد.

به گفته‌ی دیمین وندرویلت زمانی که سرمایه‌گذاران سازمانی و نهاد‌های بیشتری به اکوسیستم دارایی‌های رمزارزی وارد شوند، میزان نوسان این بازار روز به روز کم‌تر خواهد شد. به گفته‌ی وی «در این حالت بازار که ۹۰ درصد آن در اختیار سرمایه‌گذاران خرد بوده و بخش عمده‌ای از آن‌ها به مقادیر مضحک اهرم دسترسی دارند، به یک جامعه‌ی سازمانی که دارای قوانین و مقررات مناسب است انتقال می‌یابد. هرچه فعالیت بیشتری در جامعه‌ی سازمانی و نهادها صورت بگیرد، نوسان بازار کمتر خواهد شد».

نظر شما در رابطه با همکاری گلد‌من‌ساکس و پلت‌فرم گلکسی دیجیتال چیست؟ آیا این همکاری یک نقطه عطف در اکوسیستم رمزارزها و لحظه‌ی آغازگر حضور گسترده‌ی سرمایه‌گذاران سازمانی و نهادها در این اکوسیستم رو به رشد است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا