اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

ریپل در نبرد با قانون‌گذاران به پیروزی نزدیک‌تر شد

دادگاه منطقه‌ای نیویورک درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) برای انتشار مکاتبات ریپل و وکلای این شرکت در رابطه با انتشار رمزارز ایکس.آر.پی(XRP) را نپذیرفت

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت ریپل در نبرد حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) موفقیت جدیدی را به‌دست آورده است. بر همین اساس، دادگاه آمریکا اخیراً درخواست آژانس دولتی نظارت بر بازار اوراق بهادار آمریکا را برای دسترسی به اسناد مشاوره‌ی حقوقی شرکت ریپل رد کرده است.

مکاتبات ریپل و وکلای این شرکت قابل انتشار نیست

با وجود تحولات اخیر حوزه‌ی رمزارزها و آغاز فعالیت رئیس جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) نبرد حقوقی شرکت ریپل(Ripple) و آژانس دولتی نظارت بر بازارهای مالی آمریکا همچنان ادامه دارد. در همین فرآیند دادگاه آمریکا درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور برای دسترسی به اسناد مکاتبات حقوقی شرکت ریپل و وکلای این شرکت برای تعیین وضعیت قانونی ایکس.آر.پی(XRP) را رد کرد.

سارا نتبورن(Sarah Netburn)؛ قاضی پرونده برای رد این درخواست استدلال کرد که مکاتبات درخواست شده توسط قانون حفاظت از اسناد وکلا ومشتریانشان محافظت می‌شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از دادگاه درخواست کرده بود تا شرکت ریپل را مجبور کند تا اسناد مربوط به مکاتبات فروش توکن‌های ایکس.آر.پی با وکلای این شرکت را منتشر کند.

بر اساس استدلال کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اسناد مکاتبات ریپل و وکلای این شرکت ممکن است نشان دهد که ریپل پیش از آغاز فروش توکن‌های ایکس.آر.پی در سال 2013 از طبقه‌بندی آن به عنوان اوراق بهادار اطلاع داشته است.

در همین راستا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در روز هفتم می از دادگاه درخواست کرد تا شرکت ریپل را مجبور کند تا تمامی اسناد مکاتبات شامل هرگونه مشاوره‌ی حقوقی در رابطه با پیروی طرح فروش توکن‌های ایکس.آر.پی از قوانین آمریکا را منتشر کند.

با این وجود، قاضی پرونده با اشاره به امتیاز محرمانگی مکاتبات وکیل-مشتری این درخواست را رد کرد. قاضی یاد‌آور شد اگرچه در شرایط خاص متهم می‌تواند از این امتیاز چشم‌پوشی کند اما شرکت ریپل از آن چشم‌پوشی نکرده است.

تلاش ریپل برای معرفی ایکس.آر.پی به صورت نوعی ارز مجازی

در این حکم به قانون «اطلاع‌رسانی منصفانه» نیز اشاره شده که دادگاه‌ها را ملزم می‌سازد قوانین کیفری را برای متهمان تشریح کنند. ریپل در دفاعیه‌ی خود ادعا کرده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا موفق به ارائه‌ی مدارک کافی برای اثبات اتهام فروش اوکن‌های ایکس.آر.پی بصورت اوراق بهادار نشده است. قاضی پرونده می‌نویسد:

ریپل به تاخیر هشت‌ساله‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای پیگیری اقدامات اجرایی بر علیه شرکت ریپل به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار حتی پس از قرار گرفتن رمزارز ایکس.آر.پی در فهرست 200 صرافی و فروش میلیاردی توکن‌های ایکس.آر.پی اشاره کرده است. شرکت ریپل با وزارت دادگستری آمریکا(U.S. Department of Justice) و شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی(FinCEN) به توافقی دست یافته که در آن رمزارز ایکس.آر.پی به صورت «ارز مجازی قابل تبدیل» توصیف شده است. Sarah Netburn

پس از آغاز نبرد حقوقی شرکت ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار این شرکت توانسته در جلسات دادگاه موفقیت‌هایی را به‌دست آورد. بر اساس گزارش کوینیت، ریپل تلاش می‌کند به کمک لابی‌گران نبرد حقوقی با قانون‌گذاران را به نفع خود به پایان برساند.

نظر شما نسبت به موفقیت اخیر شرکت ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در زمینه‌ی انتشار مکاتبات ریپل و وکلای این شرکت چیست؟ آیا ریپل در نهایت نبرد با قانون‌گذاری را با پیروزی به پایان خواهد رساند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا