FOMO یا «ترس از دست دادن فرصت‌ها» چیست؟

ترس از دست دادن فرصت‌ها یا FOMO در واقع یک اصطلاح عام برای شرایطی است که ترس می‌تواند باعث ایجاد حرکت در فرد شود. FOMO یک مسئله‌ی شخصی است و اغلب زمانی رخ می‌دهد که یکنفر ترس از دست دادن چیزی را داشته باشد که دیگران هم اکنون از آن لذت می‌برند، اما معمولا در صنعت رمزارزی برای توصیف عواملی مبتنی بر ترس استفاده می‌شود که نهایتا باعث خواهد شد که یک مبادله‌گر یا کاربر «از ترس از دست دادن فرصت کسب سود» اقدام به انجام مبادله‌ی رمزارز کند.

به عنوان مثال می‌توان به ترس از دست دادن روند صعودی بیت‌کوین اشاره کرد، زمانی که دیگر کاربران در حال لذت بردن از درآمد‌های سرسام‌آور خود هستند.

این نوع ترس باعث می‌شود تا در زمان شروع روند صعودی، با ایجاد ایده‌ی تداوم این روند، افراد بیشتری به سمت «خرید رمزارز» روی آورند.

به یاد داشته باشید که ورود به بازار و صنعت رمزارزی به واسطه‌ی FOMO همیشه هم سودآور نخواهد بود زیاد ممکن است باعث شود شما در انتهای روند صعودی و نک قله‌ی نمودار آن اقدام به خرید کرده باشید و در مدت کوتاهی بخش اعظم سرمایه‌ی خود را از دست بدهید.

همواره برای خرید رمزارز و یا شروع مبادلات رمزارزی باید اطلاعات کافی در رابطه با وضعیت فعلی بازار و شاخص‌های فاندامنتال در اختیار داشته باشید تا خطر از دست رفتن دارایی‌هایتان به حداقل ممکن برسد.

دکمه بازگشت به بالا