اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

گلد‌من ساکس خدمات رمزارزی خود را به بازار اتریوم گسترش خواهد داد

یکی از مدیران بانک آمریکایی گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) از تداوم ورود موسسات و شرکت‌ها به بازار رمزارزها خبر داده و اعلام کرد که این بانک آمریکایی قصد دارد در ماه‌های آینده بازار معاملاتی قرارداد‌های آتی و قرارداد‌های اختیار معاملات اتریوم را راه‌اندازی کند

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که تنها چند ماه از زمان راه‌اندازی مجدد میز معاملات قرارداد‌های آتی بیت کوین توسط بانک آمریکایی گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) سپری شده، یکی از مدیران این بانک از گسترش فعالیت گلد‌من ساکس به بازار اتریوم خبر داد. بر همین اساس گلد‌من ساکس در طول چند ماه آینده بازار معاملاتی قرارداد‌های آتی(Futures) و قرارداد‌های اختیار معاملات(Options) اتریوم را نیز راه‌اندازی کند. مدیر دارایی گلدمن ساکس همچنین اعلام کرد که با وجود اصلاح اخیر قیمت بیت کوین تقاضای موسسات برای ورود به این حوزه همچنان تداوم دارد.

راه‌اندازی بازار مبادلات قرارداد‌های اتی اتریوم گلد‌من ساکس

در حالی که گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) در گذشته از هر فرصتی برای نشان دادن مخالفت با بیت کوین و دیگر رمزارزها استفاده می‌کرد، اما هم‌اکنون بنظر می‌رسد که اهمیت رمزارزها در ساختار مالی آینده را درک کرده و تلاش می‌کند از فرصت ایجاد شده توسط رمزارزها برای افزایش سود‌آوری خود به ویژه در بازار دیگر رمزارزها همانند اتریوم استفاده کند.

یکی از مدیران بانک سرمایه‌گذاری گلد‌من ساکس به بلومبرگ(Bloomberg) اعلام کرد که این بانک قصد دارد در ماه‌های آینده بازار معاملاتی «قرارداد‌های اختیار معاملات و قرارداد‌های آتی اتریوم» را راه‌اندازی کند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که تنها چهار ماه از زمان راه‌اندازی مجدد میز معاملاتی گلد‌من ساکس که معاملات قرارداد‌های آتی بیت کوین را به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند، سپری شده است.

قرارداد‌های آتی توافقنامه‌ای هستند که امکان خرید و فروش رمزارز در تاریخ مشخصی که به آینده موکول شده است را فرآهم می‌کنند. این ابزار امکان کسب سود از تحلیل و پیش‌بینی صحیح را برای فعالان حرفه‌ای بازار رمزارزها فرآهم می‌کند. بنابراین تحلیلگری که افزایش قیمت اتریوم را انتظار می‌کشد می‌تواند با خرید قرارداد‌های آتی اتریوم در سطوح کنونی از افزایش قیمت این دارایی در زمان سررسید قرارداد سود کسب کند.

هجوم موسسات به بازار رمزارزها ادامه دارد

راه‌اندازی بازار معاملات قرارداد‌های آتی اتریوم مسیر گسترش سرمایه‌گذاری موسسات مالی در بازار اتریوم را هموارتر می‌سازد. متیو مک درموت(Mathew McDermott)؛ مدیر دارایی گلدمن ساکس روز دوشنبه خبر راه‌اندازی بازار معاملاتی قرارداد‌های آتی و قرارداد‌های اختیار معاملات اتریوم توسط این بانک سرمایه‌گذاری را تایید کرد. وی اظهار داشت که با وجود بی‌ثباتی اخیر بازار رمزارزها، تقاضا برای ورود به این حوزه همچنان در حال افزایش است:

روند ورود موسسات به بازار رمزارزها همچنان ادامه دارد. با وجود اصلاح اخیر قیمت رمزارزها، ما همچنان شاهد اشتیاق بالا برای ورود به این حوزه هستیم. Mathew McDermott

درموت همچنین به نتیجه‌ی یک نظر‌سنجی اشاره کرد که هفته‌ی گذشته در میان 850 موسسه و شرکت برگزار شده بود و بر اساس آن نزدیک به 10 درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که در بازار مبادلات رمزارزها حضور دارند و 20 درصد از ان‌ها نیز اشتیاق خود را برای ورود به این بازار نشان داده‌اند.

در حالی که سرمایه‌گذاری موسسات مالی بر روی اتریوم در حال افزایش است، بیت کوین همچنان در مرکز توجه سرمایه‌گذاران حقوقی بازار رمزارزها قرار دارد. بر اساس گزارش کوین‌شیرز در ماه ژانویه‌ 97 درصد از حجم سرمایه‌گذاری موسات و شرکت‌ها در بازار رمزارزها به بیت کوین اختصاص دارد.

بر اساس گزارش کوینیت، گلد‌من ساکس در ماه مارس درخواست راه‌اندازی محصولات سرمایه‌گذاری جدیدی را بر پایه‌ی بیت‌کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه کرده است.

نظر شما نسبت به برنامه‌ریزی گلد‌من ساکس برای راه‌اندازی بازار معاملات قرارداد‌های آتی اتریوم در آینده‌ی نزدیک چیست؟ آیا اتخاذ این تصمیم، افزایش درخواست سرمایه‌گذاران حقوقی برای ورود به بازار اتریوم را نشان می‌دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا