اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مزرعه‌داران انگلیسی از کود گاوی اتریوم استخراج می‌کنند!

در حالی که اخیراً به دلیل نگرانی‌های محیط زیستی منابع انرژی تجدید‌پذیر برای استخراج رمزارز مورد توجه قرار گرفته است، مزرعه‌داران انگلیسی به منظور افزایش درآمد و همچنین تنوع بخشی به منابع مالی خود از انرژی الکتریکی حاصل از کود حیوانی برای استخراج اتریوم استفاده می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه موضوع مصرف انرژی در صنعت استخراج رمزارز به شدت مورد توجه رسانه‌ها و دولت‌های سراسر جهان قرار گرفته و ماینرها منابع انرژی تجدید‌پذیر را برای ادامه‌ی فعالیت خود در صنعت استخراج رمزارز جستجو می‌کنند. در این میان، تعدادی از مزرعه‌داران انگلیسی از منبع انرژی عجیبی؛ یعنی کود گاوی برای استخراج رمزارز و افزایش درآمد خود استفاده می‌کنند که محیط زیست را نیز تخریب نمی‌کند.

استفاده از انرژی الکتریکی حاصل از کود گاوی برای استخراج اتریوم

هم‌اکنون بخشی از مزرعه‌داران انگلیسی از کود گاوی برای تولید برق استفاده می‌کنند و برق حاصله را نیز به شبکه‌ی ملی برق انگلیس(شرکتی که تولید، انتقال و توزیع انرژی الکتریکی در انگلیس و ولز را بر عهده دارد) می‌فروشند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وب سایت مترو(Metro)، فروش انرژی الکتریکی تولیدی حاصل از منابع تجدید‌پذیر به شبکه‌ی ملی برق انگلیس برای مزرعه‌داران در حدود 0.07 پوند انگلیس(معادل 0.1 دلار) درآمد دارد اما با راه‌اندازی ریگ ماینینگ می‌توانند روزانه 40 پوند(معادل 56/4 دلار) و سالیانه 21 هزار دلار درآمد کسب کنند.

در همین راستا، شرکت انگلیسی ایزی کریپتو هانتر(Easy Crypto Hunter) که در حوزه‌ی ساخت تجهیزات استخراج رمزارز فعالیت دارد، افزایش تقاضا از سوی مزرعه‌دارانی را شاهد بوده است که قصد دارند فعالیت خود را متنوع‌تر کرده و درآمد خودشان را نیز افزایش دهند.

جاش ریدت(Josh Riddett)؛ مدیرعامل شرکت ایزی کریپتو هانتر اعلام کرد: اخیراً انگیزه‌ی خرید و نصب پنل‌های خورشیدی در انگلیس تقریباً به صفر رسیده است اما تجهیزات استخراج رمزارز ما انگیزه‌ی از دست رفته برای تولید انرژی الکتریکی پاک را احیاء می‌کند. وی اظهار داشت:

مزرعه‌داران انگلیسی هم‌اکنون شرایط دشوار‌تری نسبت به گذشته دارند و استخراج رمزارز منابع درآمدی مزرعه‌داران را متنوع‌تر می‌سازد و آن‌ها را به سوی تجربه‌ی زندگی با کیفیت‌تری سوق می‌دهد. Josh Riddett

این شرکت از فرآیند تولید متان در فرآیند تخمیر کود گاوی و سپس انرژی الکتریکی تولیدی سازگار با محیط زیست را برای استخراج رمزارز مورد استفاده قرار می‌دهد. به دلیل مصرف بالای انرژی الکتریکی در فرایند استخراج بیت کوین و سود‌آوری کمتر آن در چنین شرایطی، مشتریان این شرکت با انرژی الکتریکی تولید شده در این روش رمزارز اتریوم را استخراج می‌کنند.

ماینرها منابع انرژی پاک و تجدید‌پذیر را جستجو می‌کنند

مدیرعامل ایزی کریپتو هانتر همچنین اظهار داشت که چهار سال پیش(زمان آغاز به کار این شرکت) مشتریان به استفاده از انرژی پاک برای استخراج رمزارز اهمیتی نمی‌دادند اما هم‌اکنون 40 درصد از کسب و کار این شرکت بر استفاده از انرژی پاک متکی است و سهم آن بطور پیوسته در حال افزایش است.

بر اساس گزارش کوینیت، توییت‌های اخیر ایلان ماسک موجب شده است تا استفاده از منابع انرژی تجدید‌پذیر برای استخراج رمزارز مورد توجه ماینرها قرار بگیرد. در همین راستا ماینرهای آمریکایی شورای استخراج رمزارز را برای مشخص کردن سهم انرژی‌های تجدید‌پذیر در فرآیند استخراج بیت کوین تشکیل داده‌اند.

همچنین شرکت آرگو بلاک‌چین(Argo Blockchain) که در حوزه‌ی استخراج بیت کوین فعالیت می‌کند، تاسیسات بزرگی را در کانادا خریداری کرده که برق آن‌ها تماماً با استفاده از انرژی پاک تامین می‌شود.

نظر شما نسبت به رویکرد مزرعه‌داران انگلیسی برای استفاده از انرژی حاصل از کود گاوی برای استخراج اتریوم چیست؟ آیا سهم منابع انرژی تجدید‌پذیر و پاک در صنعت استخراج رمزارز همچنان افزایش خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا