اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ایلان ماسک: ساختار بیت‌کوین بسیار هوشمندانه است

مدیرعامل تسلا گفت که پول‌های کاغذی به زودی از بین خواهند رفت و ارزهای دیجیتال روش بهتری برای انتقال ارزش هستند

نکات برگزیده مطلب
  • الون ماسک(Elon Musk) کارآفرین صنعت تکنولوژی و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) طی مصاحبه‌ای که روز ۱۹ام فوریه با شرکت خدمات مشاوره‌ای ARK Invest داشته، اعلام نموده است که «بیت‌کوین ساختاری بسیار هوشمندانه دارد» و «نسبت به پول‌های کاغذی، روش بسیار بهتری برای انتقال ارزش محسوب می‌شود». وی در ادامه‌ی مصاحبه‌ی خود اظهار کرد که به زودی پول‌های کاغذی از بین خواهند رفت و رمزارزها جایگزین آن‌ها خواهند شد.

اظهارات ایلان ماسک

آقای ایلان ماسک(Elon Musk) کارآفرین صنعت تکنولوژی و مدیرعامل شرکت تسلا(Tesla) اخیرا اعلام نموده که ساختار رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) «بسیار هوشمندانه است» و ارزهای دیجیتال «نسبت به پول‌های کاغذی روش بسیار بهتری برای انتقال ارزش» هستند. آقای ماست دیدگاه خود را در مصاحبه‌ای که روز ۱۹ام فوریه با شرکت خدمات شماوره‌ای ARK Invest داشته، اعلام نموده است.

در پاسخ به سوالی که در رابطه با تبدیل رمزارز بیت‌کوین به رمزارز بومی اینترنت سوال شده بود، آقای ماسک پاسخ داد که «ساختار بیت‌کوین بسیار هوشمندانه است» و از نظر او «یکی از ضعف‌های کریپتو این است که برای محاسباتشان مصرف انرژی بالایی لازم دارند. بنابراین باید نوعی محدودیت در ایجاد رمزارز وجود داشته باشد؛ اما در این مرحله ساخت یک بیت‌کوین به نیرو و برق زیادی نیاز دارد.»

آقای ماسک در گفته‌های خود اظهار داشت:

استفاده از منابع شرکت تسلا برای درگیر شدن با صنعت رمزارزی اصلا ایده‌ی خوبی نیست. ما واقعا در تلاش هستیم تا مراحل پیشبرد انرژی تجدیدپذیر را سرعت ببخشیم. پول‌های کاغذی در حال از بین رفتن هستند و کریپتو نسبت به یک تکه کاغذ، قطعا روش بسیار بهتری برای انتقال ارزش محسوب می‌شود. Elon Musk

آقای ماسک در ماه فوریه‌ی گذشته با انتشار یک پست توییتری اظهار داشت که تنها مالک ۰/۲۵ بیت‌کوین می‌باشد. وی در پست توییتری مذکور اعلام کرد به غیر از این مقدار بیت‌کوین که سال‌ها قبل یکی از دوستانش به او هدیه داده است، «تقریبا مالک هیچ رمزارزی نیست».

قبل از این نیز، آقای مایک نووگراتز به عنوان یکی از همکاران سابق بانک گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) و مدیرعامل بانک تجاری Galaxy Digital اعلام کرده بود که رمزارز بیت‌کوین یک مکان منحصر به فرد برای ذخیره‌ی ارزش است و به نوعی «طلای دیجیتال» محسوب می‌شود. وی همچنین اظهار داشت که «بیت‌کوین در آینده طلای دیجیتال خواهد بود، مکانی برای ذخیره‌ی پول مستقل شما، نه دلار ایالات متحده، و نه ارز کشور چین، بلکه پول مستقل…»

آقای جک دورسی(Jack Dorsey) بنیانگذار و مدیرعامل توییتر که بیشتر به دلیل اظهار «بیت‌کوین به ارزش بومی اینترنت تبدیل خواهد شد»، در میان طرفداران صنعت رمزارزی به شهرت رسیده است، اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که:

حس می‌کنم که در بین تمام رمزارزهای موجود که غالبا برای چیز‌های عمومی‌تر و یا محاسبات توزیع شده مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیت‌کوین از همه بیشتر تمایل دارد که به ارز تبدیل شود. من فکر می‌کنم که فضای رمزارزهای ثانویه ایده‌های واقعا شگفت‌انگیزی را ایجاد نموده است، اما من بر روی ارز و دیگر جنبه‌های تراکنش تمرکز کرده‌ام. Jack Dorsey

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای ایلان ماسک چیست؟ آیا بیت‌کوین جایگزین پول‌های کاغذی خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا