اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

مدیرعامل FTX: ابزارهای تایید هویت می‌توانند دردسرهای فعلی را کاهش دهند

سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried) مدیرعامل صرافی مبادله رمزارز FTX به تازگی اعلام نموده که افزایش سطح پروتکل‌های شناخت مشتری (KYC) می‌تواند منجر به تطابق با قوانین و مقررات فعلی شده و در نهایت فعالیت پلت‌فرم‌های رمزارزی در آمریکا را ممکن سازد

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت رمزارزها در ایالات متحده عدم تطابق با قوانین مالی و سخت‌گیری‌های موجود برای تایید هویت کاربران و انجام پروتکل‌های شناخت مشتری (KYC) توسط پلت‌فرم‌های مبادلاتی است. برهمین اساس، سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried) مدیرعامل صرافی مبادله رمزارز FTX که به عنوان اصلی‌ترین رقیب بایننس در آمریکا شناخته می‌شود، اخیراً اعلام نموده که افزایش تعداد ابزارهای مربوط به تایید هویت می‌تواند این مشکلات را از میان بردارد. به گفته وی پلت‌فرم FTX با ایجاد تغییراتی در روند تایید هویت و استفاده از ابزارهای مختلف KYC، اکنون در تلاش است تا با قانون‌گذاران آمریکایی همکاری کرده و به بزرگ‌ترین پلت‌فرم مبادله رمزارز در ایالات متحده تبدیل شود.

یک راه‌حل ساده

فشارهای مستمر نهادهای قانون‌گذاری و نظارتی در سراسر جهان باعث شده تا بسیاری از کسب و کارها و مشاغل مرتبط با صنعت رمزارز فعالیت‌های خود را متوقف کرده و به دنبال جایی برای یک شروع مجدد باشند.

در میان این سرکوب‌های شدید، آقای سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried) مدیرعامل صرافی مبادله رمزارز FTX به تازگی در رابطه با تلاش‌های خود برای تطبیق با قوانین متغیر در زمینه کسب و کارهای مرتبط با رمزارز و همچنین رویکرد پلت‌فرم تحت مدیریت وی در راستای ساده‌سازی پروتکل‌های شناخت مشتری (KYC) صحبت کرده است.

پروتکل‌های شناخت مشتری KYC صرافی رمزارزی FTX

وی در رابطه با این موضوع اعلام نموده که «همانطورکه ما در مسیر بلوغ و تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ حرکت می‌کردیم، سیگنال‌ها و رویکردهای متفاوت را دریافت می‌کردیم. برهمین اساس تصمیم گرفته شده که روند تایید صلاحیت کاربران براساس شماره تلفن ثبت شده توسط آن‌ها ادامه یابد».

تایید هویت با شماره تلفن

به گفته وی از این پس شماره تلفن کاربران با نام آن‌ها در زمان ثبت‌نام تطبیق داده‌ خواهد شد تا مرحله اول روند KYC ادامه یابد. در صورتی که این روش جواب نداد، از کاربران درخواست می‌شود تا مرحله دوم پروتکل‌های شناخت مشتری (KYC2) را جهت دسترسی به برخی ویژگی‌های سایت از جمله مبادلاتی آتی، تکمیل کنند.

این کارآفرین موفق با به اشتراک گذاشتن رویکرد پلت‌فرم FTX در ایالات متحده، بر تلاش مستمر این شرکت در راستای «جستجو برای ابزارهای بیشتر جهت تایید هویت کاربران با امید به کاهش دردسرهای موجود» تاکید کرد. آقای بنکمن فراید امیدوار است که این تلاش‌ها در نهایت به شرکت تحت مدیریت وی کمک کند تا فعالیت‌های آن‌ها در حوزه قضائی ایالات متحده «آسان‌تر» شود.

کنار زدن رقیب‌های اصلی

در حال حاضر صرافی FTX قصد دارد با همکاری با نهاد‌های قانون‌گذار و تعیین کننده سیاست‌های مالی، تمامی رقبای اصلی خود از جمله صرافی بایننس (Binance) و صرافی کوین‌بیس (Coinbase) را از میان برداشته و خودش را به عنوان بزرگ‌ترین پلت‌فرم قانونی مبادله رمزارز در ایالات متحده معرفی کند.

سم بنکمن فراید پیش از این عنوان کرده بود که در صورت موفقیت در این زمینه و تبدیل شدن به بزرگ‌ترین پلت‌فرم رمزارزی در آمریکا، ممکن است حق مالکیت بانک بزرگ گلدمن ساکس (Goldman Sachs) و بازار بورس تجاری شیکاگو (CME) را خریداری کند.

وی پس از اعلام تغییرات مربوط به بروزرسانی پروتکل‌های شناخت مشتری توضیح داد که سرمایه و امنیت سرمایه‌گذاران اکنون در اولویت FTX قرار دارد. وی همچنین به سرمایه‌گذاران اطمینان داد که پس از تایید هویت، دیگر هیچ محدودیتی برای برداشت وجه وجود نخواهد داشت، مگر اینکه صرافی گزارشی مبنی بر ارتباط حساب کاربر با فعالیت‌های غیرقانونی از جمله پولشویی یا سرقت دارایی دیگران منتشر شود.

نظر شما در رابطه با افزایش سطح پروتکل‌های شناخت مشتری در صرافی‌های بزرگ چیست؟ آیا این کار می‌تواند باعث رفع مشکلات و مسائل فعلی شود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا