اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

فعالیت‌های بایننس باز هم به زیر ذره‌بین CFTC رفت

کمیسیون مبادلات آتی کالا (CFTC) در راستای شایعات مربوط به دستکاری بازار توسط این پلت‌فرم، در حال بررسی تمام فعالیت‌های بخش مرکزی بایننس است

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی شناخته شده بایننس (Binance) از مدت‌های قبل به دلیل گستردگی فعالیت و همچنین حجم مبادله چشم‌گیر تحت نظارت شدید و برخورد سخت‌گیرانه نهادهای نظارتی مختلف بوده است. این درحالیست که بایننس همواره در راستا تطبیق با قوانین مالی و دستورالعمل‌های نظارتی منطقه فعالیت خود تلاش می‌کند. با این حال، هر از گاهی اخبار مربوط به بررسی فعالیت‌های بایننس توسط نهاد‌های مالی کشورهای مختلف به گوش می‌رسد. در تازه‌ترین مورد، به نظر می‌رسد که کمیسیون مبادلات آتی کالا (CFTC) به دنبال بررسی تمام فعالیت‌های مالی بخش مرکزی بایننس در راستای ادعاهای صورت گرفته در رابطه با معاملات داخلی و همچنان احتمال دستکاری بازار توسط این پلت‌فرم است.

بایننس زیر ذره‌بین

به نظر می‌رسد که مشکلات نظارتی صرافی بایننس روز به روز در حال افزایش است و اکنون به بدترین کابوس این پلت‌فرم مبادلاتی بزرگ تبدیل شده است. گزارشاتی که در رابطه با این موضوع منتشر شده، نشان می‌دهد که کمیسیون مبادلات آتی کالا (CFTC) در حال بررسی فعالیت‌های صرافی بایننس در راستای ادعاهای صورت گرفته در رابطه با معاملات داخلی و همچنان احتمال دستکاری بازار توسط این پلت‌فرم است.

گزارشات پیشین مربوط به تحقیقات CFTC از بایننس در سه ماهه ابتدایی سال جاری به عنوان تعامل منظم بین مقامات قانون‌گذاری آمریکا و این صرافی توصیف شدند، درحالیکه چانگ‌پنگ ژائو مدیرعامل پلت‌فرم بایننس در آن زمان اعلام کرد که شایعات منتشر شده در رابطه با این موضوع تنها در راستای FUD (ترس، عدم قطعیت و تردید) منتشر شده‌اند.

صرافی بایننس
صرافی بایننس

شایان ذکر است که فعالیت‌های بایننس در خاک ایالات متحده توسط یکی از زیرمجموعه‌های آن به نام Binance.US صورت می‌گیرد، درحالیکه گزارشات منتشر شده در رابطه با تحقیقات کمیسیون مبادلات آتی کالا نشان می‌دهد این نهاد قانون‌گذاری و نظارتی در حال بررسی فعالیت‌های پلت‌فرم جهانی بایننس یا همان Binance Holdings می‌باشد.

بخشی از این تحقیقات برای کشف این موضوع است که آیا مدیران صرافی بایننس به جای کاربران و مشتریان خود با استفاده از اطلاعات داخلی سود کسب کرده‌اند یا خیر. منابع داخلی آشنا به این موضوع همچنین اعلام کرده‌اند که CFTC‌با شاهدان احتمالی تماس گرفته است.

بخش دیگری از این تحقیقات کمیسیون مبادلات آتی کالا مربوط به مبادله مشتقات رمزارزی توسط بایننس در مرزهای آمریکا است، موردی که شدیداً توسط نهاد‌های مالی این کشور ممنوع اعلام شده است.

بایننس منکر هرگونه مبادله داخلی شد

یکی از سخنگویان صرافی رمزارزی بایننس به تازگی خاطرنشان کرده است که این پلت‌فرم جهانی به هیچ عنوان انجام مبادلات داخلی و فعالیت‌های غیرقانونی از این دست را نخواهد پذیرفت. وی همچنین توضیح داد که اگر کسی در اینگونه موارد دست داشته باشد، فسخ قرارداد همکاری بایننس با او کم‌ترین عواقبی است که در انتظارش است.

درحالیکه صرافی بایننس طی ماه‌های گذشته موضع‌گیری مشخصی نسبت به فعالیت‌های غیرقانونی احتمالی و همچنین همکاری با نهاد‌های نظارتی داشته است، تا زمان پایان تحقیقات باید در انتظار روشن شدن موضوع باشیم.

طی شش ماه گذشته نزدیک به ۱۰ کشور در رابطه با فعالیت‌های مالی غیرمجاز و همچنین عدم رعایت پروتکل‌های مالی به این صرافی هشدار داده‌اند. این درحالیست که پس از بررسی‌های صورت گرفته بایننس اعلام کرده که هیچ دستورالعملی برای تطبیق با قوانین مالی کشورهای مختلف دریافت نکرده است.

به عنوان مثال می‌توان به آخرین مورد اشاره کرد که مقامات مالی کشور سنگاپور در رابطه با عدم رعایت دستورالعمل‌های مالی و همچنین ارائه خدمات بدون مجوز به شهروندان، به بایننس هشدار داده بود. این درحالیست که سنگاپور به عنوان مرکز رمزارز شرق جهان و همچنین نقطه مرکزیت برترین صرافی‌های معتبر شناخته می‌شود.

بایننس تا به امروز فعالیت‌های زیادی در راستای تطبیق با قوانین مالی و پیروی از دستورالعمل‌های نهاد‌های نظارتی انجام داده است. به عنوان مثال این پلت‌فرم چندی قبل مبادله توکن‌های بحث‌برانگیز سهام خود را متوقف کرده و بخش مربوط به مشتقات رمزارزی در سراسر اروپا، هنگ‌کنگ و کره جنوبی را هم تعطیل کرده است.

نظر شما در رابطه با رویکرد کمیسیون مبادلات آتی و مشکلات پیش آمده برای بایننس چیست؟ چه چیز باعث شده تا نهاد‌های نظارتی مختلف به دنبال بررسی گسترده و مداوم فعالیت‌های بایننس باشند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا