اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رئیس شرکت مایکروسافت: کنترل و انتشار پول را به دولت‌ها واگذار کنید

برد اسمیت(Brad Smith) در کنفرانس اخیر بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی(BIS) اظهار داشت که شرکت‌های تکنولوژی محور باید از انتشار ارز دیجیتالی فاصله بگیرند و انتشار ارز را به دولت‌ها و بانک‌های مرکزی محول کنند

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه شرکت‌های مختلفی در سراسر جهان پروژه‌های رمزارزی خودشان را راه‌اندازی کرده‌اند و یا برای رفع موانع راه‌اندازی پروژه‌ی رمزارزی خود تلاش می‌کنند. برد اسمیت(Brad Smith)؛ رئیس شرکت مایکروسافت با چنین تحولاتی مخالف کرده و بدون اشاره به ضعف‌های موجود اظهار داشت که انتشار ارز باید در اختیار دولت‌ها و بانک‌های مرکزی باقی بماند. وی اعلام کرد که شرکت مایکروسافت قصد ندارد تا ارز دیجیتالی خود را منتشر کند.

دیدگاه رئیس شرکت مایکروسافت نسبت به انتشار ارز دیجیتالی

برد اسمیت(Brad Smith)؛ رئیس شرکت مایکروسافت معتقد است که شرکت‌های فعال در حوزه‌ی مالی نباید برای انتشار ارز دیجیتالی تلاش کنند. بر اساس گزارش نشریه‌ی بلومبرگ(Bloomberg)؛ اسمیت در یک کنفرانس آنلاین که توسط بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی(BIS) برگزار شده است، دیدگاه خود را در رابطه با انتشار رمزارز بیان کرده است. وی اظهار داشت که انتشار پول باید تحت کنترل بانک‌های مرکزی و دولت‌ها قرار داشته باشد.

اسمیت معتقد است کسانی که از منافع عمومی محافظت می‌کنند باید کنترل عملیات‌های مالی را نیز در اختیار داشته باشند. وی افزود:

من طرفدار ایده‌ی انتشار ارز دیجیتالی توسط شرکت‌های تکنولوژی محور نیستم. Brad Smith

موضع‌گیری اسمیت شرکت مایکروسافت را در نقطه‌ی مقابل شرکت فیسبوک قرار می‌دهد که برای راه‌اندازی پروژه‌ی رمزارزی خود با نام دیم(Diem) تلاش می‌کند. اسمیت در طرفداری از موضع قانون‌گذاران اظهار داشت:

من فکر می‌کنم آنچه که در طول قرن‌ها اتفاق افتاده و کنترل پول را در دستان دولت‌ها قرار داده، موجب می‌شود تا جهان به‌طور کارآمد‌تر عمل کند. ما بانک نیستیم و قصد نداریم به بانک تبدیل شویم. همچنین قصد نداریم با مشتریان بانکی خودمان رقابت کنیم. Brad Smith

با این وجود، به‌نظر می‌رسد که همه‌گیری ویروس کووید 19 و ناکارآمدی دولت‌ها برای حفظ ارزش ارزهای فیاتی که منتشر می‌کنند، موجب شده است تا توجه مردم جهان به سوی استفاده از رمزارزها جلب شود.

مایکروسافت رمزارز خودش را نمی‌سازد

 موضع‌گیری اسمیت در رابطه با ضرورت فاصله گرفتن شرکت‌های تکنولوژی محور از انتشار ارزهای دیجیتالی با اظهارات خنثی و یا منفی مدیران این شرکت در رابطه با رمزارزها مطابقت دارد. بر اساس گزارش کوینیت، بیل گیتس(Bill Gates) که هم‌اکنون هیات مدیره‌ی مایکروسافت را نیز ترک کرده است، در سال 2018 میلادی بیت کوین را «احمقانه‌ترین نوع سرمایه‌گذاری» توصیف کرده بود.

در حالی که بیت‌کوین روشی برای توزیع عادلانه‌ی ثروت، دسترسی برابر مردم به یک سیستم مالی و قراردادن ثروت در دستان مردم را مطابق با اهداف اعلام شده توسط بیل گیتس ایجاد می‌کند، اما وی تاکنون از رمزارزها پشتیبانی نکرده است.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر رئیس شرکت مایکروسافت چیست؟ با توجه به ناکارآمدی ساختار قدیمی انتشار ارز توسط بانک‌های مرکزی آیا جستجوی روش کارآمد‌تر منطقی بنظر نمی‌رسد؟ آیا در آینده نیز بانک‌های مرکزی وظیفه‌ی انتشار ارز را بر عهده خواهند داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا