اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک آمریکایی «سیتی‌بَنک» نرخ تورم وحشتناکی را برای دلار آمریکا پیش‌بینی کرده است

تحلیلگر یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکایی در یادداشت اخیر خود سقوط ۲۰ درصدی ارزش دلار آمریکا را در سال آینده‌ی میلادی پیش‌بینی کرده که در نتیجه‌ی آن استمرار بازار صعودی بیت کوین منطقی به‌نظر می‌رسد

نکات برگزیده مطلب
  • بانک مرکزی آمریکا برای جلوگیری از سقوط بازار مالی این کشور در زمان همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ حجم گسترده‌ای از دلار را منتشر کرده است. با این وجود، انتظار می‌رود که در نتیجه‌ی بهبود شرایط اقتصادی جهان و کشف واکسن ویروس کرونا سقوط دلار آمریکا تسریع گردد. تحلیلگر سیتی‌بنک در یادداشت اخیر خود سناریوی ایجاد تورم ۲۰ درصدی در دلار آمریکا مطرح کرده است.

پیش‌بینی سیتی‌بنک از شرایط دلار آمریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی

سرمایه‌گذاری اخیر موسسات و شرکت‌ها در بازار رمزارزها به وضوح نشان می‌دهد که باید بر روی دارایی‌های خارج از نظارت قانون و بانک‌های مرکزی در میان موسسات مالی و شرکت‌ها نیز محبوبیت یافته است. مایکل سیلور(Michael J. Saylor) مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی معتقد است که نگه‌داری بلند مدت از بیت کوین پتانسیل سود‌آوری بیشتری را نسبت به پول نقد دارد. در همین راستا تحلیلگر سیتس بنک تورم گسترده در دلار آمریکا را پیش‌بینی کرده است.

سیتی‌بنک

در حقیقت، هم‌اکنون شاهد هجوم طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران حقوقی در بازار بیت کوین هستیم و بسیاری از مخالفان این نو‌آوری همانند شرکت پی‌پل، هم‌اکنون در حال تحول کسب و کار خود بر اساس ارائه‌ی خدمات رمزارزی هستند.

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله در محدوده‌ی ۱۸ هزار دلار قرار گرفته است و تحلیلگران انتظار دارند که بزودی بیت کوین به سطح بیشینه‌ی پیشین(۲۰ هزار دلار) خود دست خواهد یافت. در همین زمان، پیش‌بینی افزایش شیب کاهش ارزش دلار شرایط خوشبینانه‌تری را در بازار بیت کوین ایجاد می‌کند.

کالوین تس(Calvin Tse)؛ تحلیلگر سیتی‌بنک(CitiBank) در یادداشت تحقیقاتی اخیر خود دیدگاه کاهش هرچه بیشتر ارزش دلار را مطرح کرده است. وی با اشاره به ریسک‌های متعدی همانند شرایط مبهم ناشی از کشف واکسن کووید ۱۹ و سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا پیش‌بینی کرده است که ارزش دلار آمریکا در سال ۲۰۲۱ تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت. وی اظهار داشت:

ما معتقدیم که توزیع واکسن کووید ۱۹ نشانه‌های شرایط نزولی را(در بازار سهام) آشکار می‌سازد و دلار آمریکا نیز به‌طور مشابه با شرایطی که در ابتدای سال ۲۰۰۰ میلادی تجربه شده است، احتمالاً همین مسیر را طی خواهد کرد. آیا امکان کاهش ۲۰ درصدی ارزش دلار در سال آینده وجود دارد؟ پاسخ ما مثبت است. Calvin Tse

تاثیر بی‌ثباتی بر رویکرد سرمایه‌گذاران

سرمایه‌گذاران در زمان تجربه‌ی شرایط بی‌ثباتی جهانی به دلار آمریکا هجوم می‌آورند. در مارس ۲۰۲۰ بدلیل آشفتگی بازارهای مالی جهان در نتیجه‌ی همه‌گیری ویروس کووید ۱۹، سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را به ارزهای فیات تبدیل کرده‌اند. در این زمان ارزش بیت کوین در برابر دلار تنها در طول ۴۸ ساعت ۶۰ درصد سقوط کرده است.

اما هم‌اکنون بهبود شرایط اقتصادی، دلار آمریکا را در مسیر نزولی قرار داده است. تاکنون ارزش دلار آمریکا در برابر دیگر ارزهای فیات ۴ درصد کاهش یافته است.

نظر شما نسبت به پیش‌بینی اخیر تحلیلگر سیتی‌بنک چیست؟ آیا در سال ۲۰۲۱ میلادی سقوط تاریخی دلار آمریکا را شاهد خواهیم بود؟ شرایط بازار بیت کوین را در صورت استمرار کاهش ارزش دلار آمریکا چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا