اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

خودروهای برقی تسلا در ازای پرداخت بیت کوین به فروش می‌رسند

مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) در توییتی از به‌کارگیری بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت خودروهای برقی ساخت این شرکت خبر داده است

نکات برگزیده مطلب
  • سرمایه‌گذاری اخیر شرکت تسلا بر روی بیت کوین موجی از هیجان را در میان سرمایه‌گذاران به راه انداخته است. اما ارتباط تسلا و بیت کوین تنها به خرید و سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین محدود نمی‌شود و این شرکت آمریکایی از بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت استفاده می‌کند. در حالی که تنها چند هفته از زمان انتشار خبر سرمایه‌گذاری تسلا بر روی بیت کوین سپری شده، مدیرعامل این شرکت از پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت هزینه‌ی خودروهای برقی این شرکت خبر داده است.

پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهای برقی تسلا

شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) در روزهای ابتدایی سال 2020 میلادی و در سند ارسالی خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) از قصد این شرکت برای پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت خبر داده بود. در حالی که تنها چند هفته از سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین سپری شده است، ایلان ماسک(Elon Musk) مدیرعامل تسلا اعلام کرد که هم‌اکنون خرید خودروهای برقی ساخت این شرکت با استفاده از بیت کوین امکان‌پذیر شده است.

توییت ایلان ماسک
شما هم‌اکنون می‌توانید با استفاده از بیت کوین خودروی تسلا بخرید

ایلان ماسک که بر اساس گزارش کوینیت، اخیرا عنوان «شاه تکنسین تسلا(Technoking Of Tesla)» را برای خود انتخاب کرده است، اعلام کرد که شرکت تسلا مستقیماً گره‌های خود را در شبکه‌ی بیت کوین مدیریت می‌کند و بدون آن‌که بیت‌کوین‌های دریافتی را به ارز فیات تبدیل کند از این دارایی نگه‌داری خواهد کرد.

شرکت تسلا پس از سرمایه‌گذاری 1/5 میلیارد دلاری بر روی بیت کوین در اوایل فوریه در گزارشی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که بیت کوین را به عنوان روشی برای پرداخت هزینه‌ی محصولات خود قبول خواهد کرد. اما هم‌اکنون تنها مشتریان آمریکایی این شرکت قادر به خرید خودروهای تسلا با استفاده از بیت کوین هستند.

مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد که ویژگی خرید خودرو با استفاده از بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی در دسترس مشتریان غیرآمریکایی این شرکت قرار خواهد گرفت.

توییت ایلان ماسک
ویژگی پرداخت هزینه‌ی خوردوهای تسلا با استفاده از بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی در دسترس شهروندان غیرآمریکایی قرار خواهد گرفت

تسلا بیت کوین‌های خود را به ارزهای فیات تبدیل نخواهد کرد

ایلان ماسک تاکید کرده است که بیت کوین‌های حاصل از فروش خوردوهای برقی تسلا به ارزهای فیات تبدیل نخواهند شد و به همان صورت توسط شرکت تسلا نگهداری خواهد شد. در نتیجه شرکت تسلا نه‌تنها از بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت استفاده می‌کند، بلکه به‌طور همزمان از بیت کوین به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری نیز مورد استفاده قرار می‌دهد.

توییت ایلان ماسک
تسلا تنها با استفاده از نرم‌افزار منبع باز و به‌طور داخلی گره‌های بیت کوین را ایجاد و به‌طور مستقیم از آن‌ها استفاده می‌کند. بیت‌کوین‌های پرداخت شده به همان صورت نگهداری شده و به ارز فیات تبدیل نخواهد شد.

شرکت تسلا با ایجاد گره‌های خود در شبکه‌ی بیت کوین به دیگر اجزاء جهانی این شبکه خواهد پیوست. کسانی که با استفاده از آی‌پی.آدرس آمریکایی از وب‌سایت تسلا بازدید می‌کنند، هم‌اکنون گزینه‌ی پرداخت جدیدی را مشاهده می‌کنند.

هم‌اکنون بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که شرکت تسلا آن را به عنوان روش پرداخت پذیرش می‌کند. در شرایط و ضوابط پذیرش بیت کوین توسط شرکت تسلا اعلام شده است: «شما با استفاده از دیگر دارایی‌های دیجیتالی همانند بیت کوین کش(Bitcoin Cash)، بیت کوین اس.وی(Bitcoin SV) و غیره قادر به خرید خودرو از ما نخواهید بود. کیف‌پول دیجیتالی بیت کوین برای دریافت دیگر دارایی‌های دیجیتالی بجز بیت کوین پیکربندی نشده است.»

نظر شما نسبت به پذیرش بیت کوین به عنوان راهی برای پرداخت هزینه‌ی خرید خودروهای برقی شرکت تسلا چیست؟ آیا شرکت‌های بزرگ دیگر نیز از رویکرد اخیر تسلا پیروی خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا