اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

گلد‌من ساکس برای ورود مشتریان خود به بازار بیت کوین فرش قرمز پهن خواهد کرد!

بانک آمریکایی گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) درخواست ارائه‌ی یک محصول سرمایه‌گذاری را ثبت کرده است که مسیر ورود مشتریان این شرکت به بازار بیت کوین را هموار می‌سازد

نکات برگزیده مطلب
  • با گذشت زمان، تغییر رویکرد شرکت‌ها، بانک‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و حتی قانون‌گذاران نسبت به بیت کوین و رمزارزها را شاهد هستیم. بانک آمریکایی گلد من ساکس نیز از این قاعده مستثنی نیست و با وجود آن‌که در سال گذشته‌ی میلادی اعلام کرده بود بیت کوین یک کلاس دارایی محسوب نمی‌شود، هم‌اکنون درخواست خود را برای راه‌اندازی محصول سرمایه‌گذاری مرتبط با بیت کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه کرده است.

گلدمن ساکس مسیر ورود سرمایه‌گذاران به بازار بیت کوین را هموار می‌سازد

گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های جهان اخیراً درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه کرده است که امکان حضور غیرمستقیم سرمایه‌گذاران در بازار بیت کوین را فرآهم می‌کند.

گلد‌من ساکس در درخواست ارائه شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نوعی «اوراق اعتباری(Linked Note)»(محصولی درآمدزا که با سبدی از اوراق و یا سهام همانند صندوق‌های قابل معاله در بورس ارتباط دارند) را توصیف کرده و اعلام کرد که سرمایه‌گذاران قادر خواهند بود به کمک این محصول در معرض تغییرات قیمت «نوآوری بیت کوین» قرار بگیرند.

از آنجایی که اوراق اعتباری گُلدمن ساکس از تغییرات صندوق قابل معامله در بورس آرک اینوویشن(ARK Innovation) تاثیر می‌پذیرد، ارزش این اوراق به‌طور غیر مستقیم از تغییرات قیمت بیت کوین تاثیر خواهد پذیرفت. آرک اینوویشن نوعی صندوق قابل معامله در بورس(ETF) است که بر روی اوراق گری‌اسکیل بیت کوین تراست(GBT) سرمایه‌گذاری کرده است.

قانون‌گذاران آمریکایی هنوز مجوز راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین که در بورس قابل معامله هستند را به درخواست کنندگان این محصولات اعطاء نکرده‌اند. شرکت‌های متعددی همانند شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی(Fidelity) و حتی بورس اختیار معاملات شیکاگو(CBOE) برای راه‌اندازی این محصول درخواست کرده‌اند. با این وجود، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دلیل نگرانی از دستکاری بازار بیت کوین تمایلی به تایید و راه‌اندازی چنین محصولاتی از خود نشان نداده است.

سرمایه‌گذاری غیرمستقیم مشتریان گلدمن ساکس در بازار بیت کوین

محصول سرمایه‌گذاری درخواست شده توسط گلدمن ساکس یک صندوق بیت کوینِ قابل معامله در بورس نیست. بلکه محصولی است که از ارزش صندوق‌های بیت کوین قابل معامله در بورس تاثیر می‌پذیرد. راه‌اندازی این محصول اشتیاق سرمایه‌گذاران به بازار بیت کوین را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش کوینیت، گلد‌من ساکس در سال 2020 میلادی اعلام کرده بود که بیت کوین یک کلاس دارایی محسوب نمی‌شود.

اریک بالچوناس(Eric BalchunasIt)؛ تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ اظهار داشت که گلد‌من ساکس این محصول جدید را به درخواست مشتریان حقوقی خود راه‌اندازی کرده است. در درخواست ارائه‌شده می‌خوانیم:

این صندوق قابل معامله در بورس به‌طور غیر مستقیم و از طریق اوراق سرمایه‌گذاری شرکت دیگری امکان حضور غیرمستقیم سرمایه‌گذاران در بازار رمزارزهایی همانند بیت کوین را فرآهم می‌کنند. سهم دارایی‌های مرتبط با رمزارزها در این صندوق‌ها ممکن است در طول زمان تغییر کند. Goldman Sachs

نظر شما نسبت به درخواست بانک گلدمن ساکس برای راه‌اندازی محصول سرمایه‌گذاری مرتبط با رمزارزها چیست؟ آیا فعالیت بانک‌ها در بازار بیت کوین اجتناب ناپذیر است؟ آیا در آغاز دوره‌ی ورود بانک‌ها به بازار بیت کوین قرار داریم؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا