اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

شبکه‌ی آزمایشی پروژه‌ی رمزارزی فیسبوک مرز ۵۰ میلیون تراکنش را رد کرد

داده‌های حاصل از شبکه‌ی آزمایشی دیم(لیبرای سابق) نشان می‌دهد که ظرفیت این شبکه برای پردازش تراکنش‌ها از بیت کوین و اتریوم کمتر است

نکات برگزیده مطلب
  • پروژه‌ی رمزارزی فیسبوک(دیم) نیز همانند بسیاری از پروژه‌های متمرکز با مانع قانون‌گذاری مواجه شده است اما این پروژه‌ در برابر این مانع متوقف نشده است و در حقیقت انجمن دیم تلاش می‌کند تا موانع پیش‌روی خود را درهم بشکند. داده‌های جستجوگر شبکه‌ی آزمایشی دیم نشان می‌دهد که این شبکه تاکنون ۵۳,۳۵۹,۰۳۹ تراکنش را پردازش کرده است.

پردازش 50 میلیون تراکنش در شبکه‌ی آزمایشی دیم

داده‌های جستجوگر شبکه‌ی آزمایشی رمزارز دیم(Diem)؛ پروژه‌ی رمزارزی شرکت فیسبوک نشان می‌دهد که این شبکه در روز گذشته به 50 میلیون تراکنش پردازش شده دست یافته است. این دستاورد در حالی محقق شده است که بر اساس گزارش کوینیت، اخیراً بِرَندِ پرژه‌ی رمزارزی لیبرا به دیم تغییر یافته است.

دیم نوعی رمزارز پایدار محسوب می‌گردد که با نسبت 1:1 توسط ارزهای فیات پشتیبانی خواهد شد، این پروژه با ویژگی‌های کاهش کارمزد، مقیاس‌پذیری و ویژگی تسویه‌ی سریع، ایجاد تحول در سیستم پرداخت سنتی را هدف قرار داده است. این پروژه توسط انجمن دیم هدایت می‌گردد که کنسرسیومی از چند شرکت شامل کوین بیس(Coinbase) و اوبر(Uber) است.

این پروژه هم‌اکنون در فاز آزمایشی قرار دارد و شبکه‌ی دیم در روز گذشته توانست بیش از 50 میلیون تراکنش را پردازش کند. شبکه‌ی آزمایشی این امکان را برای توسعه‌دهندگان فرآهم می‌کند تا پیش از راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی خطاهای احتمالی را شناسایی و رفع کنند.

توان پایین‌تر پردازش تراکنش‌ها در مقایسه با بیت کوین و اتریوم

داده‌ها نشان می‌دهند که شبکه‌ی آزمایشی دیم با نرخ پردازش بیش از 3 تراکنش در هر ثانیه(tps) فعالیت می‌کند. در حالی که شبکه‌ی دیم سریع به‌نظر می‌رسد، اما نرخ پردازش تراکنش‌ها در این شبکه نسبت به شبکه‌های بیت کوین(4.6 tps) و اتریوم(15 tps) کمتر است. همچنین نرخ پردازش تراکنش‌ها در شبکه‌ی دیم در مقایسه با شبکه‌های بلاکچینی نسل بعد(همانند سولانا(Solana) که نرخ پردازش تراکنش‌ها در این شبکه 65 هزار تراکنش در ثانیه برآورد شده است و یا اتریوم 2 که ظرفیت آن 2-100 هزار تراکنش در ثانیه تخمین زده شده است) ناچیز است.

نمودار تراکنش‌های شبکه‌ی دیم
نمودار تراکنش‌های شبکه‌ی دیم(بنفش) و پردازش تراکنش‌ها در هر ثانیه(خاکستری)

بر اساس گزارش کوینیت در گذشته، توان پردازش شبکه‌ی دیم 6 تراکنش در هر ثانیه(دو برابر ظرفیت عملی این پروژه در شبکه‌ی آزمایشی) اعلام شده بود.

بیش از 221 هزار آدرس مختلف در بررسی شبکه‌ی آزمایشی دیم مشارکت داشته‌اند که در این میان یک آدرس واحد بیش از 100 میلیون رمزارز ال.بی.آر(LBR) را در اختیار دارد، در حالی که 53 آدرس در این شبکه‌ی آزمایشی دقیقاً 820  ال.بی.آر را نگه‌داری می‌کردند.

در این میان 57 کیف‌پول برتر بیش از 29 ال.بی.آر را در اختیار داشتند در حالی که دیگر کیف‌پول‌ها که احتمالا برای بررسی وضعیت شبکه در ساعات مختلف شبانه روز ایجاد شده‌اند تنها از یک ال.بی.آر نگه‌داری می‌کنند.

درحالی که این پروژه مراحل آزمایشی خود را سپری می‌کند، راه‌اندازی کامل دیم(در حقیقت راه‌اندازی محدود این پروژه) برای اواخر سال 2021 میلادی برنامه‌ریزی شده است.

نظر شما نسبت به ظرفیت پایین پردازش تراکنش‌ها در شبکه‌ی آزمایشی دیم چیست؟ آیا شبکه‌ی اصلی پروژه‌ی رمزارزی دیم ظرفیت به مراتب بالاتری را برای پردازش تراکنش‌ها ارائه خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا