اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سطح همبستگی بیت کوین و طلا رکورد ۱۰ ساله‌ی خود را شکست

نشریه‌ی بلومبرگ در گزارش اخیر خود اعلام کرده که در نتیجه‌ی تحولات بازارهای مالی تغییرات همبستگی ماهیانه‌ی بیت کوین و طلا سطح بیشینه‌ی جدیدی را برجای گذاشته است

نکات برگزیده مطلب
  • مشابهت‌های بیت کوین با طلا موجب شده است تا فعالان صنعت رمزارزها این دارایی را «طلای دیجیتالی» در نظر بگیرند. با این وجود، به‌نظر می‌رسد که در نتیجه‌ی تحولات اخیر همبستگی این دو دارایی نیز افزایش یافته است. نشریه‌ی بلومبرگ در آخرین گزارش خود در زمینه‌ی رمزارزها اعلام کرد که همبستگی میان بیت کوین و طلا به بالاترین سطح ده سال گذشته رسیده است.

نشریه‌ی بلومبرگ: افزایش همبستگی میان بیت کوین و طلا

نمودار ارائه شده در این مقاله که همبستگی میان بیت کوین و طلا را نشان می‌دهد در نگاه اول به‌نظر می‌رسد که با ادعای مطرح شده توسط نشریه‌ی بلومبرگ مغایرت دارد. با این وجود، بر اساس گزارش بلومبرگ همبستگی بیت کوین و طلا به سطح 0.8 رسیده است. در حقیقت، بلومبرگ داده‌ها را به‌طور متفاوتی نسبت به بسیاری از ارائه‌کنندگان داده‌ها محاسبه کرده است:

داده‌های ما نشان می‌دهد که همبستگی ارزهای دیجیتالی(با طلا) در بازه‌ی 12 ماهه در سطح 0.8 قرار گرفته است که از سال 2010 تاکنون بالاترین سطح محسوب می‌گردد. Bloomberg

مایک مک گلون(Mike McGlone)؛ تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ و نویسنده‌ی این گزارش روش انجام محاسبات همبستگی بیت کوین و طلا را توضیح داد:

بلومبرگ به‌طور پیش‌فرض از تابع درصد تغییرات استفاده می‌کند. درصد تغییرات ماهیانه در دوره‌ی 12 ماهه به بالاترین سطح در پایگاه داده‌های بلومبرگ رسیده است. Mike McGlone

نشریه‌ی بلومبرگ به‌جای بررسی میزان همبستگی به‌طور روزانه، داده‌های همبستگی را در بازه‌ی زمانی ماهیانه محاسبه کرده است و در نتیجه ارزیابی متفاوتی حاصل شده است.

مک گلون معتقد است که کاهش اخیر قیمت بیت کوین از سقوط شاخص سهام نزدک تاثیر پذیرفته است. وی نتیجه‌گیری کرده است؛ درصورتی که طلا سطح حمایتی 1,900 دلار را حفظ کند و معاملات این دارایی در بالاتر از سطح اشاره شده انجام شود، بیت کوین نیز سطح حمایتی 10 هزار دلاری را حفظ خواهد کرد.

تغییرات همبستگی بیت کوین و طلا
تغییرات همبستگی بیت کوین و طلا

تحولات گسترده در تاریخچه‌ی مبادلات بیت کوین

افزایش بی‌سابقه‌ی همبستگی میان بیت کوین و طلا این حقیقت را نشان می‌دهد که در تایخچه‌ی نه‌چندان طولانی بیت کوین تحولات گسترده‌ای را شاهد هستیم. تزریق گسترده‌ی ارزهای فیات به سیستم‌های اقتصادی جهان ممکن است موجب سرمایه‌گذاران را به سوی دارایی‌های امن برای حفظ ارزش دارایی‌هایشان سوق دهد.

فعالان حوزه‌ی رمزارزها بیت کوین را «طلای دیجیتالی» در نظر می‌گیرند. اما بر اساس گزارش کوینیت، همبستگی این دارایی نوظهور با بازار سهام نیز افزایش یافته است.

نظر شما نسبت به افزایش همبستگی میان بیت کوین و طلا به سطح بیشینه‌ی ده سال اخیر چیست؟ آیا همزمان با بلوغ بازار رمزارزها بیت کوین و طلا رفتار کاملا مشابهی را ارائه خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا