اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

طلای دیجیتالی را فراموش کنید بیت کوین به بازار سهام شباهت بیشتری دارد!

محققان شرکت کوین‌شیرز(CoinShares) معتقدند که عنوان طلای دیجیتالی برای بیت کوین مناسب نیست و این دارایی به سهام یک شرکت تکنولوژی محور شباهت بیشتری دارد

نکات برگزیده مطلب
  • محققان شرکت کوین‌شیرز(CoinShares) در گزارش شاخص‌های فنی و عملکرد بیت کوین را به عنوان یک دارایی مورد ارزیابی قرار داده‌اند. آن‌ها معتقدند که عنوان طلای دیجیتالی برای بیت کوین مناسب نیست و این دارایی به سهام یک شرکت تکنولوژی محور شباهت بیشتری دارد. در حقیقت سرمایه‌گذاران بیت کوین در صورت موفقیت این نو‌آوری پاداش بزرگی را دریافت می‌کنند و در صورت شکست آن دارایی خود را از دست خواهند داد.

رفتار بیت کوین به‌طور مشابه با بازار سهام

شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتالی کوین‌شیرز(CoinShares) در گزارش اخیر خود با عنوان «بیت کوین کوچک مسیر طولانی را طی می‌کند(A Little Bitcoin Goes a Long Way)» ادعا کرده است این حقیقت که در ابتدا بیت کوین هیچ ارزشی نداشته است و هم اکنون از ارزش بالایی برخوردار است، شهرت درخشانی را برای این دارایی به همراه آورده است.

کوین‌شیرز

جیمز باترفیل(James Butterfill) و کریستوفر بندیکسن(Christopher Bendiksen) نویسندگان گزارش کوین‌شیرز اعلام کردند:

اگر پتانسیل‌های بالقوه‌ی بیت کوین(به‌طور واقعی) محقق گردد، ارزش بیت کوین به شدت افزایش خواهد یافت. در همین زمان کاهش ارزش بیت کوین به سطح صفر امکان‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد. CoinShares Report

بر اساس گزارش کوینیت، تحلیگران اختصاص ۱ درصد از ارزش دارایی‌های سبد سرمایه‌گذاری را به رمزارزها برای افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری پیشنهاد کرده‌اند. با این وجود، کوین‌شیرز در این گزارش اختصاص کمتر از ۴ درصد از ارزش سبد سرمایه‌گذاری را به «تنها بیت کوین» پیشنهاد می‌کند.

این شرکت با اختصاص بیت کوین به عنوان بخشی از سبد سرمایه‌گذاری ۶۰/۴۰ عملکرد این دارایی را مورد آزمایش قرار داده است. بررسی‌ محققان نشان می‌دهد که افزودن بیت کوین به سبد سرمایه‌گذاری از سال ۲۰۱۵ بازدهی آن را ۹٫۷ درصد افزایش داده است.

چهار درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص دهید

رفتار بیت کوین مشابه بازار سهام، ویژگی نامطلوبی برای این دارایی محسوب نمی‌گردد. پس از سقوط بازارهای مالی سهام شرکت‌های تکنولوژی محور به‌طور گسترده‌ای افزایش یافته است. قیمت سهام شرکت آمازون با ۷۰٫۷ درصد افزایش به ۳,۱۷۰ دلار، سهام شرکت اپل با ۶۳٫۳ درصد افزایش به ۴۵۰ دلار، سهام شرکت فیسبوک با ۵۴٫۵ درصد افزایش به ۲۶۳ دلار و سهام شرکت گوگل با ۲۳٫۶ درصد افزایش به ۱,۴۹۶ دلار رسیده است.

این گزارش بیت کوین را یک دارایی نوظهور ارزیابی کرده است که در مراحل ابتدایی رشد خود قرار دارد. محققان اعلام کردند:

در حالی که بیت کوین به یک دارایی بالغ‌تر تبدیل می‌شود، پایداری آن نیز افزایش می‌یابد و ریسک شکست بیت کوین به صفر نزدیکتر می‌شود. ما معتقدیم سرمایه‌گذاران با روش‌های متفاوتی سرمایه‌گذاری بر روی این دارایی را آغاز خواهند کرد. در نتیجه بیت کوین در آینده رفتار‌های کلان اقتصادی مطلوب‌تری را ارائه خواهد کرد. CoinShares Report

نظر شما نسبت به گزارش اخیر شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتالی کوین‌شیرز چیست؟ آیا رفتار بیت کوین مشابه با بازار سهام ویژگی نامطلوبی برای بیت کوین محسوب می‌گردد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا