اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

گوگل ابزار‌هایی برای آنالیز بلاک‌چین اتریوم ارائه می‌کند

این کمپانی ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل داده‌های استخراج شده از بلاک‌چین اتریوم به کاربران ارائه کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • کمپانی بزرگ گوگل به تازگی ابزار‌هایی را توسعه داده است که کاربران به واسطه‌ی استفاده از آن‌ها از این پس می‌توانند به داده‌های مربوط به بلاک‌چین اتریوم دسترسی کامل داشته باشند و این داده‌های بزرگ را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

کمپانی بزرگ اینترنتی Google مرکز تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ خود را گسترش داده و اکنون در آن از ابزارهایی برای جستجوی در بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌کند.

گوگل تنها چند ماه پس از عرضه‌ی پشتیبانی از بیت‌کوین در یکی از ابزار‌های مرکز داده‌ی خود با نام BigQuery، این کمپانی بزرگ اعلام کرد که یک افزونه‌ی(Plugin) جدید برای تجزیه و تحلیل پلت‌فرم اتریوم توسعه داده است. طی یک پست اینترنتی این شرکت بزرگ اعلام کرد:

اتریوم و دیگر رمزارزها ذهن افراد متخصص در تکنولوژی، سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان را معطوف به خود کرده است. ارزهای دیجیتال تنها یکی از کاربرد‌های زیرساختی تکنولوژی بلاک‌چین هستند. اوایل سال جاری، ما به صورت عمومی مرکزداده‌های بیت‌کوین خود را با نام Google BigQuery برای تجزیه و تحلیل عرضه کردیم. حال امروز ما مرکز داده‌های اتریوم را برای کاربران در دسترس قرار داده‌ایم.

Google

طی این پست توضیح داده شده که چه تفاوت‌های میان بلاک‌چین اتریوم و بلاک‌چین بیت‌کوین وجود دارد. این توضیحات شامل یک اصل قراردادی مبتنی بر توکن‌ها، توضیحاتی در رابطه با انتقال دقیق ارزش و دارایی از طریق اتریوم و شباهت آن به روش‌های حسابداری و اعتبارات بانکی و در آخر یک ماشین مجازی که می تواند کدهای دلخواه را اجرا کند. در این پست همچنین گفته شده که داده‌های بلاک‌چین اتریوم اکنون برای مشاهده توسط BigQuery در دسترس عموم قرار دارند. BigQuery یک سرویس تحت وب شرکت گوگل است که تجزیه و تحلیل تعاملی مجموعه‌ی عظیمی از داده‌های انبوه در ارتباط با پلت‌فرم ذخیره‌سازی Google Storage را ممکن می‌سازد.

کابران نرم‌افزار Chrome نیز در حال حاضر قادر به دسترسی و خواندن تمام اطلاعات ذخیره شده در بلاک‌چین اتریوم هستند. گوگل در رابطه با مراحل توسعه‌ی این پروژه توضیح داده است:

یک تجسم این چنینی و پشتتبانی از داده‌های زیرساختی برای تصمیم‌گیری‌های مرتبط با کسب و کار بسیار مفید است،‌ تصمیماتی مانند اولویت بندی بخش‌های نیازمند بهبودی در معماری اتریوم جهت ایجاد توازن ترازنامه. آیا به دلیل ارتقاء سیستم، در حال رسیدن به ظرفیت دلخواه هستیم؟ یک کیف‌پول به چه مقدار زمان جهت بازیابی توازن خود نیاز دارد؟

Google

یک سیستم نرم‌افزاری نیز بر روی پلت‌فرم Google Cloud ساخته شده است که عمل هماهنگ‌سازی بلاک‌چین اتریوم با رایانه‌هایی که به صورت همزمان با آن در Google Cloud فعالیت می‌کنند را برعهده دارد، این عمل به صورت روزانه فرایند استخراج داده‌ها از دفترکل بلاک‌چین اتریوم را انجام می‌دهد که از جمله داده‌های مورد استخراج می‌توان به نتیجه‌ی نقل و انتقال مربوط به قرارداد‌های هوشمند، مانند جابجایی توکن‌های بین طرفین و ناهنجاری و تاریخ جزء بندی داده‌ها در BigQuery جهت جستجوی ساده‌تر و مقرون به صرفه‌تر از لحاظ هزینه، اشاره کرد.

پس از این توضیحات کمپانی گوگل چندین نمونه از چگونگی استفاده از این داده‌ها را شرح نمود. اولین نمونه یک لیست از محبوب‌ترین قرارداد‌های هوشمند بود که به تربیت تعداد تراکنش لیست شده بودند. محبوب‌ترین قرار داد هوشمند از نظر تعداد تراکنش‌های ERC721 بود که به وضوح قرارداد اصلی برای بازی Cryptokitties محسوب می‌شود. سپس می‌توان این داده‌های را مورد بررسی عمیق‌تر قرار داد تا اطلاعات بیشتری در رابطه با تکامل این گربه‌های دیجیتالی(Cryptokitties یک بازی در بلاک‌چین اتریوم است که کاربران می‌توانند در آن گربه‌های خود را مبادله کرده و در ازای آن اتریوم دریافت کنند) در قالب نمودار‌های کاملی ارائه شود.

یک دیگر از این نمونه‌های، نگاهی به ۱۰ قرارداد ERC20 محبوب و برخی آمار‌های مربوط به پنجمین مورد یعنی OmiseGO بود که با وجود شواهدی از ایردراپ(airdrop) نشان می‌داد تعداد زیادی دریافت کنندگان OMG وجود دارد اما هیچ افزایشی در تعداد فرستندگان دیده نمی‌شود.

نظر شما در رابطه با این سرویس و امکانات جدید شرکت گوگل چیست؟ این ابزار‌ها چه تاثیری در گسترش استفاده از بلاک‌چین و رمزارزها خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا