اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بیل هریس: بیت‌کوین بجز تسهیل فعالیت‌های مجرمانه، استفاده‌ی دیگری ندارد!

مدیر عامل سابق PayPal بیت‌کوین را یک «فرقه» خطاب کرد

نکات برگزیده مطلب
  • طرفداران و علاقه‌مندان به بیت‌کوین آگاه باشید که از دیدگاه بیل هریس(Bill Harris) شما یه صورت ناخودآگاه عضو یک فرقه هستید!

مدیرعامل سابق شرکت خدمات پرداخت پی‌پال(PayPal)، در هنگام صحبت در برنامه‌ی Fast Money شبکه‌ی CNBC ادعا کرد: مزایایی که به بیت‌کوین نسبت داده می‌شود وجود ندارد. آقای هریس گفت: «فرقه‌ی بیت‌کوین ادعاهای زیادی می‌کند – تراکنش‌های بلادرنگ، رایگان، مقیاس‌پذیر، کارآمد، امن، پذیرش در سطح جهانی و مفید – بیت‌کوین هیچکدام از این ویژگی‌ها را دارا نیست.»

به گفته‌ی هریس که بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه‌های دیجیتال Personal Capital Corporation نیز هست، پیش از بیت‌کوین، ارزهای دیجیتالی وجود داشته که از بیت‌کوین و دیگر رمزارزها کارآمدتر است. او گفت:

ما ارزهای دیجیتالی داریم که پایدارتر بوده، پذیرش گسترده‌تری داشته و دارای ارزش ذاتی هستند. ما در گذشته به آن دست یافته‌ایم و آن را دلار نام گذاری کردیم.

Bill Harris

بازار نزولی بیت‌کوین

هریس برای بیت‌کوین مرگ و نابودی پیش‌بینی کرده و گفت رمزارزهای پرچمدار به ارزش نزدیک صفر خواهند رسید چرا که هیچ ارزشی ندارند.

هریس قبول کرد مسائلی که بیت‌کوین برای حل آن‌ها مناسب است همچنان وجود دارند. به ویژه این‌ که انجام تراکنش‌های فرامرزی در حال حاظر آهسته و گران است. او گفت راه حل این مشکل رمزارزها نیستند بلکه به‌کارگیری شبکه‌های سریعتر است.

هریس با اشاره به بی‌ثباتی که به رمزارزهای دارای ارزش بازار زیاد ارتباط داده می‌شود، گفت این واقعیت به تنهایی رمزارزها را به عنوان مکانیسم پرداخت ناکارآمد و برای حفظ ارزش دارایی‌ها مضحک کرده است.

انتظار نداشته باشید تاریخ خودش را تکرار کند!

هریس با اشاره به وضعیت کنونی رمزارزها و روزهای اولیه‌ی آغاز به‌ کار اینترنت زمانی که سهام برخی از شرکت‌های تکنولوژی همانند آمازون به شدت در پی نگرانی از آینده‌ سقوط کرد و پس از آن ترمیم شده و به رشد خود ادامه داد، به کسانی که انتظار تکرار این روند برای بیت‌کوین و تکرار بازار صعودی بیت‌کوین را دارند هشدار داد.

«چیز‌های زیادی وجود دارند که ارزش آن‌ها به شدت افزایش یافته است. این بدان معنا نیست که ارزش هر چیزی به طور فزاینده بالا می‌رود. دلیلی در پی آن وجود دارد. بیت‌کوین هیچ فایده و سودی ندارد،» او افزود بجز فعالیت‌های مجرمانه، نمی‌تواند هیچ استفاده‌ی دیگری از بیت‌کوین را تصور کند.

حمله به بیت‌کوین

هریس همواره در انتقاد و حمله به رمزارزها پیشگام بوده است، او در این مصاحبه یک گام فراتر رفته و با توهین و حمله به ویژگی تمرکززدایی بیت‌کوین آن را فرقه نامید. بر اساس گزارشی که چهار ماه گذشته‌ منتشر شد، رئیس سابق پی پال در گذشته نیز بیت‌کوین را بزرگترین کلاهبرداری تاریخ خوانده بود.

در آن زمان هریس گفته بود طرح پامپ و دامپ شدیدی همانند آنچه در بیت‌کوین رخ داده، تاکنون مشاهده نشده است. دیدگاه هریس در برابر بیت‌کوین با سایر مدیران پی‌پال همانند پتر تیل(Peter Thiel) که مدیر عامل سیستم پرداختی پی‌پال و یک میلیاردر است و رمزارزها را به عنوان «پتانسیل بزرگ» می‌نگرد بسیار متضاد است.

آیا شما با دیدگاه‌های هریس موافقید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CCN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا