اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار بیت‌کوین - Bitcoinبازی ها

حضور رمزارزهای مختلف در بازی GTA 6 به واقعیت نزدیک‌تر شد

به گفته شخصی که به عنوان فاش کننده اطلاعات بازی‌های رایانه‌ای پیش از انتشار آن‌ها شناخته شده است، نسخه بعدی بازی GTA علاوه بر چندین دارایی رمزارزی خیالی به ویژگی‌های کارگزاری و بازار بورس نیز مجهز خواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • بدون شک مجموعه بازی‌های رایانه‌ای GTA را می‌توان یکی از تاثیرگذارترین و شناخته‌ شده‌ترین محصولات عرضه شده در صنعت بازی‌های رایانه‌ای توصیف کرد که علاوه بر ایجاد تحول در دنیای گیم، می‌تواند بر روی مخاطبان خود هم تاثیر مستقیم بگذارد. یکی از این روش‌های تاثیرگذاری معرفی فناوری‌ها و ویژگی‌های جدید دنیای واقعی در این سری بازی‌های رایانه‌ای استو به گفته‌ تام هندرسون (Tom Henderson) فردی که به انتشار زود هنگام اخبار مربوط به صنعت بازی‌های رایانه‌ای شناخته می‌شود، نسخه جدید بازی GTA قرار است در ازای انجام برخی ماموریت‌های جانبی به بازیکنان رمزارزهای مختلف پاداش دهد.

رمزارزها در بازی

در ماه ژوئن تام هندرسون (Tom Henderson) فردی که به انتشار زود هنگام اخبار مربوط به صنعت بازی‌های رایانه‌ای شناخته می‌شود، با انتشار چندین پست توییتری توضیح داد که در برخی ماموریت‌های نسخه بعدی بازی GTA قرار است به جای پول معمولی، بازیکن نوعی رمزارز خیالی دریافت کند. گرچه اطلاعات منتشر شده توسط وی قابل استناد نبوده و صرفاً شایعه هستند، اما هندرسون پیش از این توانسته با موفقیت اطلاعات قابل توجهی در رابطه با نسخه‌های مختلف بازی Call of Duty و Battlefield را فاش کند.

بازی رایانه‌ای GTA یکی از پرطرفدارترین بازی‌های رایانه جهان به شمار می‌آید و بسیاری از هواداران آن انتظار داشتند در کنفرانس E3 2021 اخبار مرتبط با نسخه بعدی این بازی محبوب یعنی GTA 6 را دریافت کنند. با این حال، رویداد E3 امسال بدون هیچ خبری در رابطه با GTA به پایان رسید.

بازی‌های رایانه‌ای گیم Game GTA

تام هندرسون در یکی از پست‌های توییتری خود توضیح داد که «من شنیده‌ام که در بازی GTA 6 پس از به پایان رساندن برخی مراحل جانبی به جای پرداخت پول نقد، بازی به شما بیت کوین پاداش می‌دهد. علاوه بر این ویژگی بازار سهام با اضافه چند یک کارگزاری برای رمزارزهای مختلف به این سری از بازی‌ها بازگشته است. اگر در بازی GTA 6 واقعاً از چنین چیزهایی استفاده شود، قطعاً این یک پیشرفت بزرگ برای صنعت کریپتو خواهد بود».

بزرگ‌ترین بازی جهان باز

اگر تا به حال از سری بازی‌های GTA چیزی نشنیده‌اید (که تقریباً غیرممکن است)، باید گفت که این بازی بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین بازی رایانه‌ای جهان باز است که تا به این لحظه ساخته شده است. بازی GTA یک جهان مجازی پر از جزئیات را در اختیار کاربران گذاشته و به آن‌ها اجازه می‌دهد در آن هرکاری که می‌خواهند به صورت آزادانه انجام دهند.

شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) به عنوان توسعه‌دهنده‌ این بازی ابتدا با انتشار نسخه اولیه قصد داشت شبیه‌ساز سبک زندگی جنایی را معرفی کند، با این حال پس از موفقیت‌های پی‌درپی و دریافت بازخورد کاربران، سری بازی‌های GTA به سمت دیگری حرکت کرد. در نهایت، توسعه‌دهندگان این بازی رایانه‌ای تصمیم گرفتند که تمام ویژگی‌های مربوط به زندگی واقعی را درون بازی اضافه کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های جهان باز را برای پلت‌فرم‌های مختلف ارائه کنند.

تبدیل رویا به واقعیت؟

در صورت صحت شایعات مربوط به استفاده از رمزارزهای خیالی در نسخه بعدی بازی GTA، به راحتی می‌توان گفت که نیمی از گیمرهای جهان به رمزارز ساختی در بازی دسترسی خواهند داشت. گرچه این رمزارز درون بازی تاثیر مستقیم بر بازار و تراکنش‌های واقعی ندارد، اما بدون شک باعث افزایش سطح آگاهی کاربران به ویژه جوانان و نوجوانان در رابطه با صنعت رمزارزها و کاربردهای بالقوه آن می‌شود. البته این تنها یکی از سناریوهایی است که نشان می‌دهد چطور دارایی‌های رمزارزی می‌توانند از موقعیت‌های عجیب و غریب ظاهر شوند.

از این رو، بازی GTA 6 می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین راه‌های گسترش صنعت رمزارز در سراسر جهان توصیف شود، کاری که حتی ایلان ماسک بزرگ هم از پس آن بر نمی‌آید. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که استفاده از رمزارزها در یک بازی خشونت‌آمیز که اغلب فعالیت‌های درون آن غیرقانونی تلقی می‌شود، می‌تواند یک شمشیر دو لبه باشد.

نظر شما در رابطه با پذیرش دارایی‌های رمزارزی در بازی رایانه‌ای GTA چیست؟ آیا معرفی رمزارزها در یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های جهان باز می‌توان به گسترش و افزایش آگاهی پیرامون آن‌ها کمک کند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا