اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رئیس اتحادیه BSN: صنعت رمزارزها بزرگ‌ترین طرح هرمی تاریخ بشریت است!

به گفته شان ژیگوانگ، این صنعت تنها در اختیار افراد تاثیرگذار و ثروتمند است و هیچ خبری از غیرمتمرکزسازی قدرت بین مردم در آن وجود ندارد.

نکات برگزیده مطلب
  • شان ژیگوانگ (Shan Zhiguang)، رئیس اتحادیه توسعه شبکه خدمات بلاک‌جین (BSN) در کشور چین، اخیراً اعلام نموده که رمزارزها بزرگ‌ترین طرح هرمی تاریخ هستند. وی همچنین ادعا کرده است که این طرح هرمی زمانی به این مرحله رسیده است که دیگر مسئله جایگزینی پول نقد نبوده است.

در یکی از روزنامه‌های محلی چین، به نقل از شان ژیگوانگ گفته شده که «صنعت رمزارزها بزرگ‌ترین طرح پونزی تاریخ بشریت است و در پایان هیچ سودی برای مردم نخواهد داشت. این صنعت زمانی به یک طرح هرمی و پونزی تبدیل شد که دیگر مسئله پول نقد و جایگزینی آن مطرح نبود و رمزارزها به دنبال نفوذ بیشتر در اقتصاد و تاثیرگذاری بر روی آن بودند.»

Blockchain بلاک چین صنعت رمزارز BSN چین

رئیس اتحادیه BSN همچنین اعلام کرد که صنعت دارایی‌های رمزارزی برخلاف آنچه ادعا می‌کند به دنبال توزیع قدرت و غیرمتمرکزسازی آن در میان مردم نیست و تنها ثروتمندان و کسانی که سرمایه قابل قبولی در دست دارند می‌توانند حضور پررنگ در این بازار داشته باشد؛ به عبارت دیگر ۹۰ درصد جامعه رمزارزها را ثروتمندان تشکیل داده و سایر افراد فعال در این زمینه هیچ تاثیری بر بازار ندارند.

در بخش‌هایی از روزنامه محلی فوق‌الذکر به نقل از وی نوشته شده که:

این نوع طرح پونزی را می‌توان به عنوان «معادل سهام» طبقه‌بندی کرد، زیرا دارای ویژگی اصلی است. اول، این بازار براساس حقوق صاحبان سهام فعالیت داشته و آن‌ها تصمیم‌گیرنده اصلی هستند. دوم، سهام یا همان حق اظهارنظر را می‌توان معامله کرد و به شخص دیگری واگذار کرد. در نهایت، به مهم‌ترین مورد می‌رسیم، این سهام با هیچ دارایی، کار مولد یا ارزش اجتماعی همبسته نیست و ارزش آن کاملاً تخیلی است.

به گفته شان ژیگوانگ، براساس همین موارد می‌توان به راحتی گفت که ارزش دارایی‌های رمزارز همانند آنچه در طرح‌های پونزی ارائه می‌کنند، به هیچ نوع دارایی واقعی یا نیروی کار مرتبط نیست و همین مسئله «ریسک نزدیک به بی‌نهایت» را ایجاد می‌کند.

کانسنسیس ConsenSys آموزش بلاک‌چین اتریوم سالیدیتی

بلاک‌چین را نباید نادیده گرفت

در ادامه این صحبت‌ها، رئیس اتحادیه BSN از رمزارز دوج‌کوین به عنوان یک مثال استفاده کرد تا نشان دهد چگونه یک فرد با نفوذ می‌تواند ارزش تمام بازار یک دارایی مجازی را دستکاری یا کنترل کند.

وی ادعا کرد «به راحتی می‌توان این بازار را در دست گرفت. درک این موضوع بسیار ساده است، به عنوان مثال ایلان ماسک به راحتی می‌تواند بازار این رمزارز را صعودی کرده و در صورت تمایل چند روز بعد آن را نزولی کند. تنها ارسال یک پست توییتری توسط وی می‌تواند به راحتی ارزش دوج‌کوین را به صفر برساند.»

با وجود این موضع‌گیری ضد صنعت رمزارز، شان ژیگوانگ اصرار داشت که فناوری بلاک‌چین، که اساساً به عنوان فناوری اصلی و زیرساختی صنعت رمزارز شناخته می‌شود، نباید نادیده گرفته شود. با این حال، وی در ادامه توضیح داد که «برای اطمینان از اینکه فناوری بلاک چین نقش بزرگی در زمینه‌های کاربردی مختلف ایفا می‌کند، همچنان باید تنظیم و قانون‌گذاری آن را در نظر داشت.»

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا