اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

قابلیت مبادله‌ی ارزهای فیات به صرافی بایننس اضافه شد

شعبه‌ی جدید این صرافی در اوگاندا از ارزهای فیات نیز پشتیبانی خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • طبق آخرین توییت رسمی از سوی صرافی بایننس اعلام شده است که جدیدترین شعبه‌ی این صرافی در آفریقا و کشور اوگاندا راه‌اندازی خواهد شد و اولین شعبه از این صرافی خواهد بود که پشتیبانی از ارزهای فیات در مبادلات خود را به سرویس‌هایش اضافه خواهد کرد.

صرافی بایننس که به عنوان بزرگ‌ترین صرافی رمزارزی از لحاظ میزان حجم مبادله‌ی روزانه شناخته می‌شود، تا کنون فقط سرویس‌های مبادله‌ی بین رمزارزهای مختلف را ارائه می‌کرد؛ اما به نظر می‌رسد که این موضوع به زودی تغییر خواهد کرد و این صرافی مبادله‌ی بین ارزهای فیات و رمزارز را نیز به پلت‌فرم خودش در اوگاندا اضافه خواهد نمود.

طبق آمار منتشر شده توسط وب‌سایت Coinmarketcap، صرافی بایننس روزانه حدود ۱ میلیون دلار حجم مبادله دارد و حدود ۲۰ درصد آن در مبادله‌ی بین بیت‌کوین و تتر(BTC/USDT) صورت می‌گیرد. با ارائه‌ی تراکنش‌های مرتبط با ارزهای فیات، صرافی باینند قطعا ارائه‌ی سرویس‌های خود را گسترش خواهد داد و در این زمینه به صرافی Coinbase خواهد پیوست.

توییت صرافی بایننس در رابطه با شعبه‌ی جدید در اوگاندا

با توجه به گزارش منتشر شده توسط خبرگزاری Cointelegraph، این پلت‌فرم جدید با نام Binance Uganda در زمان شروع فعالیت‌های خود برای اولین بار از ارزهای فیات استفاده خواهد کرد، که در این مورد از ارز شیلینگ(ارز فیات اوگاندا) استفاده می‌کند. چانگپنگ ژائو(Changpeng Zhao) مدیر عامل و بنیانگذار صرافی بایننس توضیح داد که این کمپانی تنها به دنبال بازار کشور‌های توسعه یافته نیست و وعده‌‌های خود را در کشور‌هایی با توسعه‌ی کمتر نیز دنبال خواهد کرد.

وی عنوان کرد:

Zhao Changpeng

ما معتقد هستیم که رمزارزها در کشور‌هایی که توسعه‌ی کمتری یافته‌اند می‌توانند موارد مصرف بیشتری داشته باشند؛ در کشور‌های توسعه یافته قطعا پول بیشتری نیز وجود دارد، اما ما می‌خواهیم که صنعت رمزنگاری را به بقیه جهان نیز گسترش دهیم.

Changpeng Zhao

این مدیرعامل که در فضای مجازی به CZ معروف است، اعلام کرد از آنجایی که تنها تعداد اندکی از مردم آفریقا به حساب‌های بانکی دسترسی دارند، این منطقه می‌تواند یک بازار بسیار بزرگ برای صنعت رمزنگاری محسوب شود.

وی توضیح داد:

اوگاندا وضعیت بسیار جالبی دارد، تنها ۱۱ درصد از مردم این کشور به حساب‌های بانکی دسترسی دارند. این واقعا هم یک چالش و هم یک فرصت محسوب می‌شود. بنابراین پذیرش رمزارزها به عنوان یک‌ نوع ارز بسیار ساده‌تر از تحریک بانک‌های برای پذیرش و ارائه‌ی آن خواهد بود. آفریقا یک بازار بزرگ است و این مورد می‌تواند برای ما یک تجربه‌ی جالب باشد. برای همین است که ما آنجا حضور داریم.

Changpeng Zhao

زمانی که ارزهای فیات درگیر قانون‌گذاری فرایند شناخت مشتری(KYC) و فرایند‌های ضد پولشویی(AML) هستند، صرافی باینند مجبور است بدون در نظر گرفتن کشوری که در آن فعالیت می‌کند، کسب و کار خود را در چهارچوب تعیین شده توسط دولت ادامه دهد. این صرافی جدید که در اوگاندا مستقر خواهد شد، به عنوان یک پلت‌فرم جداگانه محسوب می‌شود اما تا جای ممکن ارتباط خود را با مقر اصلی بایننس حفظ خواهد کرد.

زمانی که از ژائو در رابطه با وضعیت کنون بازار رمزارزها و کاهش چشم‌گیر حجم مبادلات پرسیده شد، وی پاسخ داد که انگونه رفتار‌ها ۵ یا ۶ بار در سال برای بازار رمزارزها رخ می‌دهد. وی همچنین ادامه داد و گفت که این نوسانات تا زمانی که ارزش کل بازار(Total market Cap) افزایش یابد، ادامه خواهد یافت و باعث سرازیر شدن پول‌های فیات بیشتری به سمت این بازار خواهد شد.

آیا این تصمیم بایننس به اقتصاد کشور‌های ضعف آفریقا کمک خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا