اخبار و مقالات

تغییر موضع بانک‌های آمریکا نسبت به صنعت رمزارز آغاز شد

بانک آمریکا (Bank of America) در یک چرخش 180 درجه از سرویس مبادلات آتی بیت کوین رونمایی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • بانک آمریکا (Bank of America) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین موسسات مالی در ایالات متحده طی سالیان گذشته شدیداً نسبت به صنعت دارایی‌های رمزارز به ویژه بیت کوین انتقاد کرده و این دارایی‌های دیجیتال را یک خطر بالقوه برای اقتصاد جهانی و ثبات سیستم مالی توصیف کرده است. با این حال به نظر می‌رسد که همزمان با رشد بازار رمزارز و افزایش سرسام‌آور تقاضا برای خدمات مرتبط با این صنعت رو به رشد، بانک‌ها و موسسات مالی نیز یکی پس از دیگری به دنبال حضور فعال و ارائه خدمات مربوطه هستند. بر همین اساس، بانک آمریکا از سرویس جدید خود رونمایی کرده است که به مشتریان منتخب این بانک اجازه فعالیت در بازار مبادلات آتی بیت کوین را می‌دهد.

تغییر موضع

طی یک تغییر موضع عجیب، یکی از بزرگ‌ترین موسسات مالی در ایالات متحده به نام بانک آمریکا (Bank of America) سرویس جدیدی را تأیید کرده است که به برخی مشتریان خاص اجازه فعالیت در بازار مبادلات آتی بیت کوین را می‌دهد.

این غول صنعت بانکداری که سال‌ها یکی از بزرگ‌ترین منتقدان و مخالفان حضور بیت کوین در اقتصاد بوده است، اکنون یک چرخش 180 درجه انجام داده و به مشتریان خود امکان حضور در بازار دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد.

بانک آمریکا BoA Bank of America

در سال ۲۰۱۸ این بانک بزرگ آمریکایی تمام مشاوران مالی و مشتریان خود را از تجارت و سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها منع کرد. بر همین اساس، در ماه آوریل سال جاری نیز بانک آمریکا نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می‌داد ۷۴ درصد از مدیران این بانک بازار بیت کوین را یک حباب بزرگ تلقی می‌کنند. حال به نظر می‌رسد که مقامات این بانک پس از افزایش شدید سطح تقاضا برای دارایی‌های رمزارزی به آهستگی موضع ضد بیت کوین خود را کنار گذاشته‌اند.

خدمات مرتبط با رمزارز در بانک آمریکا

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، بانک آمریکا چندی قبل یک تیم تحقیقاتی در حوزه دارایی‌های رمزارزی ایجاد کرد تا به تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات در رابطه با رمزارزها و فناوری‌های مربوطه بپردازند.

به گفته یک منبع آگاه، با توجه به افزایش تقاضا برای حضور مشتریان در بازارهای حاشیه‌ای، بانک آمریکا مجبور به ارائه این سرویس جدید شده است؛ هرچند که این سرویس جدید تنها در اختیار چندین مشتری منتخب قرار گرفته است.

انتشار اخبار مربوط به این رویداد در صنعت رمزارزها با استقبال گسترده روبرو شده است، زیرا در صورت موفقیت این سرویس جدید به احتمال زیاد سایر بانک‌های بزرگ آمریکا از آن تقلید کرده و خدمات رمزارزی را در پلت‌فرم‌های خود مجاز اعلام خواهند کرد.

نظر شما در رابطه با این سرویس جدید بانک آمریکا و حضور یکی از بزرگ‌ترین موسسات مالی ایالات متحده در بازار رمزارزها چیست؟ آیا به زودی شاهد گسترش اینگونه خدمات در سیستم بانکی خواهیم بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا