اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بیت کوین از مزیت سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز برخوردار خواهد شد

مدیرعامل شرکت اسکوئر در توییتی از ایجاد شاخه جدیدی در شرکت اسکوئر (Square) خبر داد که برای ایجاد سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز (DeFi) مبتنی بر رمزارز بیت کوین تلاش خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه اهمیت سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز (DeFi) و تاثیر آن بر گسترش شبکه اتریوم بر فعالان صنعت رمزارزها پوشیده نیست. با این وجود، شبکه کنونی بیت کوین امکان پشتیبانی از ویژگی قراردادهای هوشمند و سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز را ندارد. جک دورسی (Jack Dorsey) که هم‌اکنون به یکی از طرفداران پر و پا قرص بیت کوین تبدیل شده، از ایجاد تیم جدیدی در شرکت اسکوئر خبر داد که بر روی ایجاد ساختار اقتصادی غیرمتمرکز مبتنی بر این رمزارز متمرکز خواهند شد.

ایجاد سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز مبتنی بر بیت کوین

جک دورسی (Jack Dorsey)؛ مدیرعامل شرکت‌های توییتر (Twitter) و اسکوئر (Square) از ایجاد بخش جدیدی در شرکت اسکوئر خبر داد که بر روی ایجاد سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز (دیفای) با استفاده از بیت کوین متمرکز خواهد شد.

دورسی در روز جمعه با انتشار توییتی این خبر را اعلام کرد:

توییت جک دورسی
-اسکوئر با هدف ایجاد یک پلتفرم آزاد برای توسعه‌دهندگان برنامه‌های سِلِر (Seller,)، کَش اَپ (Cash App) و تایدال (Cash App) را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا ارائه خدمات مالی بدون واسطه (Non-Custodial)، بدون نیاز به اخذ مجوز (Permissionless) و غیرمتمرکز (Decentralized) را آسان‌تر کند. کسب و کار جدید ما با نام تی.بی.دی (TBD) بر روی بیت کوین متمرکز خواهد بود.

دورسی اعلام کرد که این پروژه نیز همانند کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین به‌طور منبع باز و آزاد اجرا خواهد شد:

توییت جک دورسی
ما این پروژه را نیز همانند پروژه ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین به‌طور باز (نقشه راه باز، توسعه آزاد و منبع باز) اجرا خواهیم کرد. مایک بروک (Mike Brock) هدایت و ایجاد تیم اسکوئر را بر عهده خواهد داشت. ما ایده‌ اولیه ساخت این پلتفرم را در اختیار داریم.

دورسی مایک بروک (Mike Brock)، را به ریاست این بخش جدید منصوب کرده است. وی در گذشته (سال 2018 میلادی) هدایت تیمی را بر عهده داشته که خدمات مبتنی بر بیت کوین را در برنامه کش‌اَپ ترکیب کرده است. بروک همچنین سابقه فعالیت در شرکت رد هت (Red Hat) را در کارنامه خود دارد که روش‌های منبع‌باز را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

مایک بروک
من قصد دارم تیم شگفت‌انگیز تی.بی.دی را معرفی کنم!

کمک به گسترش پذیرش بیت کوین

فعالیت اسکوئر برای ارائه سرویس‌های مبتنی بر سیستم‌های دیفای مبتنی بر بیت‌ کوین می‌تواند موجب افزایش پذیرش بیت کوین و همچنین رقابت آن با سیستم‌های دیفای مبتنی بر شبکه اتریوم گردد.

شبکه بیت کوین از ویژگی قرارداد‌های هوشمند پشتیبانی نمی‌کند و در نتیجه اتریوم با ارائه ویژگی قرارداد‌های هوشمند و سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز که بر پایه قراردادهای هوشمند راه‌اندازی شده‌اند، به رقیب خطرناکی برای بیت کوین تبدیل شده است. از آنجایی که بیت کوین از قرارداد‌های هوشمند پشتیبانی نمی‌کند، سیستم‌های اقتصادی دیفای در شبکه بیت کوین به زیرساخت‌ها و زنجیره‌های جانبی متکی خواهد بود.

اجرا بروزرسانی تپ‌روت (Taproot) به همراه تلاش اسکوئر برای راه‌اندازی سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در شبکه بیت کوین می‌تواند به افزایش هرچه بیشتر پذیرش بیت کوین در جهان کمک کند. در مقابل به‌نظر می‌رسد که شرکت اسکوئر با تلاش برای ساخت کیف‌پول سخت‌افزاری بیت کوین و ایجاد ساختار اقتصادی غیرمتمرکز مبتنی بر بیت کوین تلاش می‌کند فعالیت خود را در حوزه رمزارزها گسترش دهد.

نظر شما نسبت به تلاش اسکوئر برای راه‌اندازی سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه بیت کوین چیست؟ آیا پس از تکمیل این پروژه سیستم‌های اقتصادی مبتنی بر شبکه بیت کوین قادر به رقابت با سیستم‌های اقتصادی شبکه اتریوم خواهند بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا