اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

افزایش چشمگیر حجم مبادلات در سال آینده

طبق گزارشات، در سال ۲۰۱۹ حجم مبادلات رمزارزی ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت

نکات برگزیده مطلب
  • گزارشات شرکت مشاوره‌ای Satis Group نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۹ حجم مبادله‌ در صنعت رمزارز بیش از ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

طبق گزارشات شرکت مشاوره‌ای Satis Group، حجم مبادله‌ی رمزارزها طی سال آینده ۵۰درصد افزایش خواهد یافت و در سال ۲۰۲۸ نیز یک نرخ رشد سالیانه‌ی(CAGR) ۹درصدی به خود خواهد گرفت؛ در نتیجه، میزان درآمد صرافی رمزارزی نیز رشد چشم‌گیری خواهد داشت و از ۲/۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۳ میلیارد دلار برای سال ۲۰۱۹ خواهد رسید. اما برای رسیدن به این موقعیت‌ها، پلت‌فرم‌های مذکور باید زیرساخت‌های خود را برای عبور از موانع قانون‌گذاری، بهبود ببخشند.

نویسنده‌ی این گزارشات اعلام کرده است که Satis انتظار دارد میزان حجم مبادله‌ی رمزارزی در سال ۲۰۱۹ از میزان تجارت دو جانبه‌ی بین‌المللی شرکت‌ها، عبور کند. همچنین ممکن است این حجم مبادله چیزی در حدود ۱۰درصد از کل حجم مبادلات تجاری ایالات متحده را در بر بگیرد. این نویسنده در گزارشات خود نوشت:

در حالی که یک بازار بزرگ مناسب برای تجارت مصرف کننده و نگه‌دارنده وجود دارد، این محصولات همیشه توانایی پاسخ به تمامی نیاز‌های سرمایه‌گذاران سازمانی را ندارد، زیرا راه‌حل‌های پیش‌ روی این سرمایه‌گذاران از لحاظ امنیت و قانون‌گذاری مسئولیت‌های بسیار سنگین‌تری به همراه دارد.

کمپانی Satis Group در نیویورک و سانفرانسیسکو دارای دفاتر کاری است. در گزارش دیگری که اوایل ماه جاری منتشر شد، این کمپانی اعلام کرد که انتظار دارد طی ۱۰ سال آینده همانطور که بانک‌ها و دولت‌ها محدودیت‌های قانون شدید‌تری را وضع می‌کنند، رمزارزهای مرتبط با حریم خصوصی بدون قانون‌گذاری، افزایش چشمگیری در میزان ارزش و قیمت داشته باشند. این گونه از رمزارزها شامل بیت‌کوین(BTCمونرو(XMR)، زی‌کش(ZEC) و دش(DASH) می‌باشد.

در اوایل روز چهارشنبه، میزان سرمایه‌ی در حال گردش کل بازار رمزارزی(Total Market Cap) به ۲۱۲ میلیارد دلار رسید، زیرا رمزارز ریپل(XRP) با افزایش ناگهانی ارزش در بین ۵۰ رمزارز برتر، توانست ۱۶درصد افزایش قیمت داشته باشد. زمانی که بیت‌کوین نیز چیزی در حدود ۵۲/۷درصد افزایش پیدا کرد نیز میزان حجم مبادله‌ی ۲۴ ساعته‌ی کل بازار رمزارزی به ۱۴/۵ میلیارد دلار رسید.

نویسنده‌ی مذکور در ادامه نوشت:

صرافی‌های رمزارزی را می‌توان از لحاظ معماری به دو دسته‌ی کلی تقسیم‌ کرد، صرافی‌های غیرمتمرکز(DEX) و صرافی‌های متمرکز(CEX)، که هرکدام نیز می‌توانند از لحاظ ارز مورد پذیرش به دو دسته‌ی پذیرش ارز فیات(که ارزهای فیات همچون دلار، ین، یورو و غیره را می‌پذیرند) و صرافی‌هایی که تنها مبادله‌ی رمزارز به رمزارز دارند، تقسیم‌بندی کرد. اکثر صرافی‌های غیر متمرکز از فرایند مبادله‌ی ارزهای فیات پشتیبانی می‌کنند، در نتیجه این امر به صرافی‌های متمرکز اجازه می‌دهد که اکثریت حجم مبادله‌ی بازار را در دست داشته باشند.

سه صرافی رمزارزی که بیش‌ترین حجم مبادله‌ی ۳۰ روزه را به خود اختصاص داده‌اند عبارتند از صرافی Bitmex(با ۹۲ میلیارد دلار)، صرافی بایننس(با ۳۲ میلیارد دلار) و صرافی OKEx(با ۲۷ میلیارد دلار). در این بین بیشترین میزان استفاده از ارز برای انجام مبادله‌ی رمزارزی نیز به دلار آمریکا(۴۸درصد)، ین ژاپن(۲۷ درصد)، یورو(۹ درصد) و ون کره(۷ درصد) اشاره کرد.

بیست صرافی رمزارزی برتر معادل ۷۵درصد از مبادله‌ی کل جهان را به خود اختصاص داده‌اند. سال جاری، هزینه‌ی مربوط به مبادله‌ی رمزارزی از میزان هزینه‌ی لازم برای مبادله‌ی سهام پیشی گرفت.

براساس گزارشات منتشر شده:

علی‌رغم بازار صعودی در بلند مدت، سرمایه‌گذاری در پایین‌ترین سطح قیمت همچنان ادامه دارد. با تحول درک اصول اولیه بازار، در کنار افزایش قانون‌گذاری در ایالات متحده و خارج مرز‌های آن، و همچنین سیاست‌های مالی که نتیجه‌ی افزایش جذابیت دارایی‌های جایگزین شده،‌ زیرساخت‌های اساسی بازار رمزارزی به رشد و گسترش خود ادامه می‌دهد.

باربارا آندروود(Barbara Underwood) دادستان کل نیویورک، به سرمایه‌گذاران اخطار داده است که «انجام مبادله‌ی رمزارز در صرافی‌های دارای برخی خطرات ذاتی است. او طی یک گزارش در ۱۸سپتامبر نوشت که کسب و کار‌های مختلف پلت‌فرم‌های مبادله، در مقابل منافع تضاد‌های بالقوه‌ای را ایجاد می‌کند. همچنین اینگونه پلت‌فرم‌ها باید تلاش‌های بسیاری جدی‌تری برای توقف فعالیت‌های تجاری خشونت آمیز انجام دهند». در نهایت، خانم آندروود نوشت که دارایی مشتریان در معرض خطر دزدیده شدن یا گم شدن قرار دارند.

وی در ادامه توضیح داد:

برخی از این پلت‌فرم‌ها اصلا حسابرسی‌های مستقل مربوط به دارایی‌های مجازی خود را بر عهده نمی‌گیرند. این امر باعث می‌شود که تشخیص مسئولیت پذیری این پلت‌فرم‌ها در رابطه با نگهداری دارایی‌های مجازی مشتریان، سخت یا حتی غیرممکن باشد. دارایی مشتریان به شدت در معرض خطر هک شدن یا برداشت بدون اجازه هستند.Barbara Underwood

نظر شما در رابطه با گزارشات Satis Group چیست؟ چه عواملی باعث افزایش حجم مبادلات رمزارزی می‌شوند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptodaily

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا