اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

یک سال حبس به جرم فروش بیت‌کوین در آمریکا

جوان ۲۴ ساله به دلیل اعلام نکردن تراکنش‌های خود به یک سال حبس محکوم شد

نکات برگزیده مطلب
  • یک نوجوان ۲۴ ساله اهل چستر به دلیل فروش بیت‌کوین بدون درخواست هویت از مشتری و همچنین اعلام نکردن تراکنش‌های خود به دولت، به یک سال حبس محکوم شد.

آژانس‌های قانونی و امنیتی ایالات متحده بار دیگر توانستند از یک انتقال پول بدون مجوز به وسیله تلاش‌های شبانه‌روزی خود جلوگیری کنند. آخرین موفقیت آن‌ها دستگیری یک فرد ۲۴ ساله است که به جرم مبادله‌ی آفلاین بیت‌کوین به زندان‌های فدرال فرستاده شده است. این موفقیت آنها در جلوگیری از ظلم و فساد‌های کلان در تاریخ ثبت خواهد شد!

یک سال حبس برای ۴۰ هزار دلار

Eldon Stone Ross
Eldon Stone Ross

الدون استون راس(Eldon Stone Ross) یک نوجوان ۲۴ ساله اهل چستر در پنسیلوانیا است که در روز چهارشنبه به جرم خرید و فروش مقدار زیادی بیت‌کوین و اعلام نکردن تراکنش‌ها به دولت ایالات متحده، به یک سال و یک روز حبس محکوم شده است.

این مرد جوان توانسته در مدت تقریبی دو سال مقدار ۱.۵ میلیون دلار بیت‌کوین را به فروش برساند و از این راه به ۴۰ هزار دلار سود دست یابد که فقط ۲.۶ درصد سود و حق کمیسیون به حساب می‌آید. الدون حالا باید علاوه بر حکم حبسی که برایش صادر شده، این ۴۰ هزار دلار را نیز به دولت تحویل دهد. او برای انجام امور مالی بدون مجوز و اعلام نکردن تراکنش‌های بینإ ارز کشور و رمزارز بیت‌کوین از ژانویه ۲۰۱۵ تا نوامبر ۲۰۱۶ محکوم شده است.

برت گلن (‌Bert Glenn) معاون دادستان ایالات متحده که این موضوع را در فیلادلفیا پیگیری می‌کرده است، در مصاحبه‌ای هشدار داد که:

ما موارد مشابهی همانند این مورد را زیاد نمی‌بینیم. این اولین بار است که من با چنین موضوعی برخورد می‌کنم. مردم نباید با چنین افرادی مبادله کنند چونکه این افراد خارج از بازار سازماندهی شده فعالیت می‌کنند و انجام اینگونه مبادلات با آنها  باعث خواهد شد که از دید ما مخفی باقی بمانند.

Bert Glenn

بیت‌کوین و امنیت ملی

راس در اکتبر ۲۰۱۷ اعتراف کرد که میزان ۵۰ هزار دلار بیت‌کوین را به ماموران فدرال مرتبط با تحقیقات امنیت ملی فروخته است. بر اساس پرونده‌های دادگاه در تمامی موارد گزارش شده که نتوانسته‌اند هویت این ماموران امنیتی را بدست بیاورند. مقامات ادعا می‌کنند که همانند موارد مشابهی که در ایالات متحده رخ داده، فروشندگان بیت‌کوین با رعایت نکردن مواردی همچون قانون شناخت مشتری‌ (KYC) که معمولا در دیگر صرافی‌ها رعایت می‌شود و یا ندادن گزارش فعالیت‌ها به وزارت خزانه‌داری، امکان پولشویی را برای خود فراهم می‌کنند.

جالب توجه است که طبق گزارش این محقق فیلادلفیایی، این فرد ۲۴ ساله در بخشی از مدت زمان انجام مبادلات غیر قانونی بیت‌کوین که در بالا به آن اشاره شد،  به دلیل جرایم مرتبط با موارد مخدر در زندان حضور داشته است. به همین دلیل پس از سپری شدن یک سال حبس، او باید به مدت سه سال تحت نظارت باشد.

زمانیکه آقای راس از زندان آزاد شود قیمت بیت‌کوین چقدر خواهد بود؟ به نظر شما او مدت زمان حبس خود را یک تعطیلات طولانی مدت و پر‌سود خواهد دید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا