اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

خالق شبکه‌های اجتماعی به دنبال بلاکچین

مارک زاکربرگ موسس فیس‌بوک در حال بررسی توانمندی‌های بلاکچین و ارزهای دیجیتال است

نکات برگزیده مطلب
  • مارک زاکربرگ مردی است که نکات زیادی راجع به قدرت اجتماعی و فردی می‌داند. وی اظهار داشت که او در آینده وقت بیشتری را بر روی مطالعه و تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت تا بتواند پتانسیل نهفته آ‌ن‌ها را برای توانمندسازی افراد مورد بررسی قرار دهد.

رفتن به عمق و درک بهتر مطلب
بنیانگذار فیس‌بوک به عنوان یکی از چالش‌های شخصی‌اش برای سال جدید اظهار داشت که قدرت سیستم‌های غیرمتمرکز مانند ارزهای دیجیتال می‌توانند به دور کردن قدرت از سیستم‌های متمرکز کمک شایانی کرده و این قدرت را به دست افراد حقیقی باز گرداند. زاکربرگ به در جایگاه یک نوآور و یکی از افراد پیشرو در صنعت رسانه‌های اجتماعی، از قبل به این موضوع علاقه خود را نشان داده است، اما او در آخرین پست سال نو نشان می‌دهد که احتمالا او پتانسیل‌های بالقوه این صنعت را برای بهبود بخش‌های مختلف فیس‌بوک بررسی خواهد نمود. زاکربرگ در یک پست در فیس‌بوک گفت:

در این راستا گرایش‌های متضادی همچون رمزنگاری و ارزهای مجازی در کنار یکدیگر وجود دارند که می‌تواند قدرت را از سیستم متمرکز بازپس گرفته و به دست مردم بسپارد… من بسیار علاقه دارم تا به عمق این صنعت نفوذ کرده و نقاط مثبت و منفی این تکنولوژی‌ را مورد بررسی قرار دهم و راهی پیدا کنم تا بتوانیم به بهترین نحو از آن‌ها در سرویس‌های ارائه شده‌ی خودمان استفاده کنیم. Mark Zuckerberg

 

رسانه‌ی اجتماعی بلاکچین
در حال حاضر تعدادی پلت‌فرم رسانه اجتماعی برپایه سرویس‌های بلاکچین وجود دارد، با این حال قدرت عظیم در دست کمپانی‌های بزرگی همچون فیس‌بوک به دلیل تعداد کاربران آن است که به طور روزانه بیش از یک میلیارد نفر را در بر می‌گیرد و این قدرت بررسی و انجام تحقیقات مبنی بر استفاده از ارزهای مجازی را برای آنها ممکن می‌سازد.
پیام کلیدی زاکربرگ در این پست که در آن به ارزهای مجازی اشاره شده بود بر مبنای ” حل مسائل مهم در تکنولوژی، رسانه‌ها و دولت” بود. در حقیقت یک تکنولوژی همانند بلاکچین به عنوان انقلابی در این زمینه‌ها و با حمایت از چنین نهاد‌هایی ایفا می‌شود و می‌تواند دامنه رشد صعودی در پذیرش و شناخت برای ارزهای مجازی را به همراه داشته باشد.

باز پس‌گیری قدرت
این نکته که چطور زاکربرگ به سیستم‌های غیرمتمرکز علاقه نشان داده اصلا جای تعجب ندارد زیرا او در حال بررسی رسانه‌های اجتماعی برای قدرت‌های نقطه به نقطه بوده است. در حالی که یک نیروی متمرکز بر روی فیس‌بوک وجود دارد، این رسانه توانسته به افراد مختلف جامعه قدرت و شنیده شدن صدایشان را هدیه دهد.
یک سیستم غیرمتمرکز همانند ارزهای مجازی تنها می‌توانند این چنین رشدی را به مراحل بعدی سوق دهد تا جایی که زاکربرگ می‌گوید: ” کنترل قدرت را به دستان مردم بازگردانید.”
جیمسون لوپ (Jameson Lopp) یک مهندس نرم‌افزار شناخته شده است که توضیح داده است که چگونه در یک فضای مالی، ارزهای دیجیتال رسوم قدیمی تفکر متمرکز در این راستا را تغییر داده است.

ما گفتیم تا بیایید حداقل از دیدگاه مالی تمام این تفکرات را دور بریزیم. به جای اعتماد تنها به نهاد‌های خاص، ما همه چیز را خودمان بررسی و دنبال می‌کنیم، به قوانین خودمان اعتبار می‌دهیم و به هیچکس [بجز خودمان] اعتماد نمی‌کنیم. Jameson Lopp

رسانه‌های اجتماعی، مالی، سرمایه گذاری یا هر بخش دیگری، سنت‌گرایان و نوآوران قدیمی همه به ارزهای رمزنگاری شده روی آورده‌اند. حتی برای یادگیری چیزی‌های جدید کوچک که می‌توانند یک شروع برای اتفاقی بزرگ باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا