اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

کمیسیون SEC برای قانون‌گذاری صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز دست به دامان کنگره‌ی آمریکا شد

به نظر می‌رسد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) شدیداً به دنبال ایجاد یک چهارچوب قانونی برای صنعت رمزارزهاست و اکنون تمرکز خود را به شکل ویژه بر روی صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز معطوف کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) از مدت‌ها قبل با حضور فعال در صنعت رمزارزها و دخالت در پروژه‌های مختلف همواره به دنبال شناخت هرچه بیشتر این صنعت رو به رشد و ایجاد یک چهارچوب قانونی و نظارتی برای آن بوده است. در همین راستا به نظر می‌رسد که این کمیسیون دولتی اکنون به دنبال حمایت و پشتیبانی کنگره‌ی آمریکا است تا بتواند با تمرکز بر روی فعالیت صرافی‌های رمزارزی، این بخش از صنعت ارزهای دیجیتال را تحت نظارت بگیرد. گری گنسلر(Gary Gensler) رئیس کمیسیون SEC با حضور در جلسه‌ی کمیته‌ی فرعی خدمات مالی و دولتی مجلس نمایندگان اظهار داشت که صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز به طور فزاینده‌ای در حال گسترش بوده و از این رو به یک مبحث مهم در زمینه‌ی نظارت و قانون‌گذاری تبدیل شده‌اند.

همکاری دو نهاد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) قصد دارد حوزه‌ی صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز را قانون‌گذاری کند و در این مسیر از کنگره‌ی آمریکا درخواست کمک کرده است. در یک جلسه‌ی رسیدگی که چندی قبل برگزار شد، گری گنسلر(Gary Gensler) رئیس کمیسیون SEC اظهار داشت که صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز به طور فزاینده‌ای در حال گسترش بوده و از این رو به یک مبحث مهم تبدیل شده‌اند؛ با این حال برای نظارت و کنترل آن‌ها قوانین بسیار محدودی وجود دارد.

گری گنسلر که تنها چند ماه است که به سمت مدیریت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منصوب شده است، از همان ابتدای شروع فعالیت‌های خود به دنبال قانون‌گذاری صنعت رمزارز و ارزهای دیجیتال بوده است. وی با حضور در جلسه‌ی کمیته‌ی فرعی خدمات مالی و دولتی مجلس نمایندگان، باز هم به این موضوع اشاره کرد.

وی در این جلسه اظهار داشت که «من فکر می‌کم که سیستم‌های فعلی ما خلاء زیادی وجود دارد. کمیسیون SEC به تلاش‌های سخت کوشانه‌ی خود برا تنظیم و قانون‌گذاری صنعت شکوفا شده‌ی ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد. با این حال، هزاران رمزارز در بازار وجود دارد و ما تنها توانسته‌ایم علیه پروژه‌های مجرمان و مشکوک تنها ۷۵ پرونده تشکیل دهیم. تعداد بسیار زیادی پروژه وجود دارد که با قوانین فعلی ما سازگار نیستند».

بزرگ‌ترین بخش نیازمند قانون است

با این حال، از نظر گری گنسلر بزرگ‌ترین بخش صنعت رمزارزها که اکنون نیازمند قانون‌گذاری و مقررات است، همان صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز هستند. به گفته‌ی گری گنسلر «بیشترین شکاف موجود در رابطه با صرافی‌های مبادله رمزارز است، ما می‌توانیم با همکاری کنگره تلاش کنیم تا از امکان محافظت از سرمایه‌گذاران را به پلت‌فرم‌هایی که این نوع کالاها و گاهاً ارزهای مبادله می‌کنند، وارد کنیم».

آقای گنسلر معتقد است که ایجاد «قوانین مسیر» یا همان چهارچوب مقرراتی لازم برای فعالیت صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز یکی از اصلی‌ترین روش‌های محافظت از سرمایه‌گذاران است. وی در بخشی از صحبت‌های خود به بازارهای سنتی مانند بازار بورس و اوراق بهادار نیویورک و نزدک(Nasdaq) به عنوان دو بازار کارآمد اشاره کرد که در آن‌ها سرمایه‌گذاران در برابر هرگونه اقدام غیرقانونی محافظت شده‌اند.

گری گنسلر که پیش از این ریاست کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) را برعهده داشته است، اعلام نموده که اکنون در حال همکاری با این کمیسیون است تا فعالیت‌های مختلف در این اکوسیستم را مشخص کند.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های رئیس کمیسیون SEC و تلاش‌های این نهاد دولتی برای ایجاد یک چهارچوب قانونی برای صرافی‌های رمزارزی چیست؟ چه چیز باعث شده تا این نهاد قانون‌گذاری و سیاست‌گذاری اکنون به دنبال یک چهارچوب مشخص برای فعالیت صرافی‌های باشد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا