اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

به جای ممنوعیت صنعت استخراج رمزارز، باید انرژی مازاد و انرژی پاک در اختیار آن قرار داد

به گفته‌ی مدیرعامل شرکت تولید سخت‌افزارهای ماینینگ کانان(Canaan)، رویکرد دولت چین نسبت به صنعت استخراج رمزارز اشتباه است و این کشور می‌توان از انرژی مازاد و پاک برخی مناطق کم درآمد برای استخراج BTC و بهبود وضعیت اقتصادی این مناطق بهره ببرد

نکات برگزیده مطلب
  • طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، دولت چین مدتی قبل فرآیند استخراج رمزارز بیت کوین را ممنوع اعلام کرد و موسسات مالی را از ارائه‌ی هرگونه خدمات به فارم‌های ماینینگ منع کرد. حال به گفته‌ی ژانگ نانگنگ(Zhang Nangeng) مدیرعامل شرکت تولید سخت‌افزارهای استخراج بیت کوین کانان(Canaan)، چین به جای ممنوعیت کورکورانه‌ی صنعت رمزارز باید انرژی پاک و مازاد برخی مناطق فقیر کشور را در اختیار ماینرها قرار دهد. به گفته‌ی وی اینکار علاوه بر مصرف انرژی مازاد و جلوگیری از اتلاف آن، باعث بهبود وضعیت اقتصادی مناطق فقیر کشور خواهد شد.

صحبت‌های مدیرعامل کانان

مدیرعامل شرکت کانان(Canaan) به تازگی استدلال کرده است که ممنوعیت استخراج رمزارز در کشور چین باید در روز سه‌شنبه و هنگام برگزاری کنفرانس مربوط به این موضوع، به ماینرهایی که از انرژی پاک استفاده می‌کنند کمک کند. این شرکت چینی که در بازار بورس نزدک(Nasdaq) نیز سهام آن لیست شده است، در زمینه‌ی تولید سخت‌افزارهای تخصصی استخراج رمزارز فعالیت دارد.

ژانگ نانگنگ(Zhang Nangeng) مدیرعامل کانان اعلام نموده که ممنوعیت بی‌دلیل فرآیند استخراج بیت کوین باعث شده تا نتوان مزایای اقتصادی احتمالی استفاده از انرژی سبز در روند استخراج رمزارز را در نظر بگیریم.

کانان Canaan شرکت تولید سخت‌افزار ماینینگ

به گفته‌ی وی، صنعت استخراج رمزارز می‌تواند یک راه‌حل اساسی برای تولید مازاد برق در برخی مناطق کشور باشد، جایی که در نتیجه‌ی قیمت بسیار پایین انرژی ماینرها را به سمت خود جلب کرده است.

تولید مازاد باید مصرف شود

 مدیرعامل شرکت کانان در ادامه توضیح داد «ماینرهایی که به دنبال سود بیشتر هستند اغلب فعالیت در مناطقی را ترجیح می‌دهند که تولید مازاد برق با قیمت بسیار پایین در آنجا صورت می‌گیرد، و این مازاد در صورت عدم استفاده به اتلاف انرژی منجر می‌شود. صنعت استخراج بیت کوین همچنین باعث ایجاد شغل در این مناطق فقیر شده و به نوعی وضعیت اقتصادی منطقه را بهبود می‌بخشد».

سهام شرکت کانان روز سه‌شنبه با افزایش ۲۴ درصدی روبرو شد و به رشد هفتگی سهام این شرکت به ۴۲ درصد طی روزهای گذشته رسید. بخشی از این افزایش چشم‌گیر ارزش سهام شرکت کانان در واقع به دلیل انتشار نتایج بررسی‌های مالی شرکت برای سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال جاری است، که نسبت به سال گذشته افزایش چشم‌گیر سودآوری را نمایش می‌دهد.

جهش درآمد

درآمد این شرکت تولید سخت‌افزارهای ماینینگ نسبت به سال گذشته بیش از ۴۹۰ درصد افزایش یافته است، که بخش قابل توجهی از آن در درجه‌ی اول مربوط به فروش تجهیزات استخراج رمزارز اسیک(ASIC) می‌باشد. شایان ذکر است که این شرکت سال گذشته پس از ثبت ضرر مالی خالص ۵/۹ میلیون دلاری توانست با فروش دستگاه‌های استخراج رمزارز این وضعیت را جبران کرده و درآمد خالص ۲۲/۴ میلیون دلاری را پس از آن به ثبت برساند.

ژانگ نانگنگ در گزارش سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال جاری توضیح داد که «عملکرد مالی ما طی سه ماه اول سال ۲۰۲۱ بهبود چشم‌گیر یافته است، روندی که به دلیل افزایش قیمت بیت کوین، افزایش تقاضا برای خرید دستگاه‌های استخراج بیت کوین با کیفیت از طرف مشتریان و بهبود سطح توانایی‌های ما در زمینه‌ی تولید و تحویل ماشین‌های استخراج رمزارزی به مشتری شکل گرفته است».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های مدیرعامل شرکت کانان چیست؟ آیا دولت چین به جای ممنوعیت کورکورانه‌ی صنعت رمزارز باید از برق مازاد و پاک برخی مناطق فقیر این کشور برای صنعت استخراج رمزارز استفاده کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا