اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

تدوین قانون مبارزه با تخلفات در حوزه رمزارزها آغاز شد

به گفته رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به زودی قوانین حوزه رمزارز از مقررات مرتبط با قاچاق کالا و ارز جدا خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در تازه‌ترین صحبت‌های خود اعلام نموده که موضوع مبارزه با تخلفات حوزه رمزارزها به زودی از قانون قاچاق کالا و ارز جدا خواهد شد. وی همچنین توضیح داد که در بخش‌های دیگر این طرح، تکالیفی برای وزرات نیرو درباره تامین برق رمزارزها و تکالیفی برای وزرات صمت درباره صدور مجوز فعالیت در حوزه رمزارزها مدنظر قرار گرفته است.

صحبت‌های پورابراهیمی

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تدوین احکام قانونی در زمینه تخلفات در حوزه رمزارزها در مجلس اخیراً اعلام نموده که «در متن قبلی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در کمیسیون تصویب شد، شورای محترم نگهبان نسبت موضوع رمزارزها در این قانون ایراد گرفت».

به گفته وی «از این رو تلاش کردیم تا موضوعات مربوط به حوزه رمزارزها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد چرا که ممکن است گنجاندن این موضوعات در قانون قاچاق کالا و ارز در تعاریف و محتوا و نحوه رسیدگی‌ها ایجاد اشکال کند».

قانون‌گذاری دارایی‌های رمزارزی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده SEC
قانون‌گذاری در راه است

این نماینده مجلس تصریح کرد که با توجه به ایراد اولیه شورای نگهبان و همچنین بررسی‌هایی که در کمیسیون انجام شده است، مقرر گردیده این موضوع از قانون قاچاق کالا و ارز جدا شود.

صرافی‌های رمزارزی می‌توانند درگاه پرداخت دریافت کنند

پورابراهیمی با بیان اینکه گزارش ماده ۴۵ کمیسیون اقتصادی درباره رمزارزها و طرح اولیه در این زمینه در دستور کار صحن علنی قرار دارد، بیان داشت «ما به جای اینکه یک حکم جزیی در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه رمزارزها داشته باشیم، انشالله به زودی و بعد از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی پیرو ماده ۴۵ درباره رمزارزها محتوای احکام قانونی در بخش‌های مختلف را تعیین خواهیم کرد».

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در این طرح تکالیفی برعهده مجموعه مبارزه با پول‌شویی وزرات اقتصاد و بانک مرکزی در ارتباط با صرافی‌هایی که در حوزه رمزارزها فعالیت می‌کنند، گذاشته خواهد شد بیان داشت:

همچنین در این طرح تکالیفی برای وزرات نیرو درباره تامین برق رمزارزها و تکالیفی برای وزرات صمت درباره صدور مجوز فعالیت در حوزه رمزارزها مدنظر قرار گرفته است.

محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه همه موارد منتهی به فعالیت رمزارزها در یک طرح جداگانه لحاظ خواهد شد بیان داشت:

امیداوریم همزمان با این موضوع ما حکمی را در ارتباط با نحوه مبارزه با مصادیق و تخلفات در حوزه رمزارزها که به ذیل قانون قاچاق کالا و ارز اصابت می‌کند داشته باشیم.

پورابراهیمی همچنین در رابطه با جدایی قوانین حوزه رمزارز از مقررات قاچاق کالا و ارزتوضیح داد «به این دلیل ما موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه رمزارزها را از قانون قاچاق کالا و ارز جدا می‌کنیم که در یک قانون جامع همه احکام مورد نظر را بیاوریم و مصادیق تخلفات و پولشویی و مصادیق مرتبط با عدم نظارت دولت بر خروجی منابع ارزی را رد قانون جداگانه ببینیم».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و تدوین قوانین جداگانه برای صنعت رمزارزها چیست؟ آیا به زودی شاهد یک چهارچوب مقرراتی مشخص برای این صنعت رو به رشد خواهیم بود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا