اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تام لی همچنان به افزایش قیمت بیت کوین امیدوار است

این تحلیلگر ارشد حوزه‌ی اقتصادی بر این باور است که علی‌رغم اصلاحات اخیر بازار، تا پایان سال جاری قیمت هر واحد BTC به رقمی بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید

نکات برگزیده مطلب
  • تام لی(Tom Lee) محقق ارشد شرکت فانداسترت(Fundstrat) که در زمینه‌ی مشاوره‌ی مالی و خدمات استراتژی کسب و کار فعالیت دارد، در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که روند صعودی بیت کوین همچنان ادامه داشته و ما تازه اول این مسیر قرار گرفته‌ایم. به گفته‌ی وی، علی‌رغم اصلاح ارزش بیت کوین در بازار و سقوط نسبی این رمزارز، هر واحد BTC تا پایان سال ۲۰۲۱ به قیمت ۱۰۰ هزار دلار و بالاتر خواهد رسید. این تحلیلگر برجسته همچنین بر این باور است که نگهدارندگان و سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌توانند از نوسان فعلی بازار استفاده کرده و به سودآوری و خرید رمزارز بیشتر روی آورند.

امیدواری تام لی

به نظر می‌رسد که تام لی(Tom Lee) قرار نیست به این زودی با پذیرش روند نزولی بازار رمزارز از آن پشتیبانی کند. وی به عنوان محقق ارشد شرکت فانداسترت(Fundstrat) در تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود که روز دوشنبه انجام داده است، اعلام کرده است که رمزارز بیت کوین علی‌رغم تغییرات منفی اخیر همچنان در مسیر حرکت به سمت ۱۰۰ هزار دلاری شدن تا پایان سال ۲۰۲۱ قرار دارد.

این محقق برجسته‌ی حوزه‌ی مالی در بخشی از صحبت‌های خود اظهار داشت که «با وجود اینکه رمزارز بیت کوین اکنون در محوطه‌ی جریمه قرار دارد و بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست داده است، من همچنان فکر می‌کنم که می‌تواند تا پایان سال به نقطه‌ی ۱۰۰ هزار دلار برسد».

Fundstrat Global

رمزارز بیت کوین طی یک هفته‌ی گذشته بالغ بر ۵۴ درصد ارزش خود را از دست داده و با سقوط چند مرحله‌ای در تاریخ ۱۹ام می به نقطه‌ی ۳۰ هزار دلار رسید.

یک پرسش اساسی

با توجه به اینکه رمزارز بیت کوین در طول چرخه‌های صعودی قبلی خود هرگز به اصلاح قیمت بالاتر از ۵۰ درصد نرسیده بود، بسیاری با این پرسش مواجه شده‌اند که آیا روند صعودی به پایان رسیده و اکنون در نقطه‌ی تثبیت قیمت قرار گرفته‌ایم و یا این تنها یک اصلاح موقت پیش از جهش بعدی است.

Fundstrat تام لی بیت کوین
نمودار تغییرات قیمت بیت کوین طی ۳ ماه گذشته

همانطور که تام لی اشاره کرده است، رمزارز بیت کوین همچنان یک دارایی «بسیار ناپایدار» است؛ با این حال نگهدارندگان این رمزارز می‌توانند از مزایای چنین تلاطمی بهره‌مند شوند.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، تام لی پیش از آغاز روند نزولی و سقوط قیمت‌ها در بازار پیش‌بینی کرده بود که هر واحد BTC تا پایان سال جاری به ارزش ۱۲۰ هزار دلار خواهد رسید.

با این حال، پس از اینکه بیت کوین بخش قابل توجهی از دستاوردهای سال ۲۰۲۱ خود را از دست داده، اما همچنان نسبت به روزهای اولیه سال جاری نزدیک به ۳۰ درصد افزایش ارزش داشته است. علاوه بر این لازم به یادآوری است که سال گذشته در چنین روزی هر واحد رمزارز بیت کوین چیزی حدود ۹ هزار دلار قیمت داشت.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های تام لی و امکان جهش مجدد بیت کوین چیست؟ آیا تا پایان سال جاری میلادی شاهد BTC یکصد هزار دلاری خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا