اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ماینینگ قیمت بیت‌کوین را به ۳۶ هزار دلار خواهد رساند

محققان شرکت Fundstrat Global اعلام کرده‌اند که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۳۶هزار دلار خواهد رسید

نکات برگزیده مطلب
  • اخیرا تام لی به عنوان بنیانگذار Fundstrat Global اعلام کرده است کی طی محاسبات صورت گرفته در این شرکت پیش‌بینی می‌شود قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ رقمی بین ۲۰ تا ۶۵ هزار دلار باشد.

تام لی(Tom Lee) به عنوان یکی از بنیانگذاران شرکت تحقیقاتی و مشاوره مالی Fundstrat Global در روز پنج شنبه ۱۰ می(۲۰ اردیبهشت)  اعلام کرد که قیمت پایه‌ای بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به چیزی در حدود ۳۶ هزار دلار خواهد رسید. شرکت Fundstrat پس از بررسی و آنالیز‌های صورت گرفته بر روی رابطه بین هزینه‌ی استخراج بیت‌کوین و قیمت آن که توسط سم داکتر(Sam Doctor) متخصص بخش Quantamental(روش سرمایه‌گذاری کوانتامنتال”Quantamental” به ترکیب بهترین تحلیل‌های فاندامنتال و استراتژی‌های کمیتی پرداخته تا به مدیران مالی روش مناسبی برای مدیریت سبد سهامشان را ارائه دهد. استراتژی‌های سرمایه‌گذاری سیستماتیک که به وسیله اطلاعات حجیم”Big Data”، یادگیری ماشین”Machine Learning” و روش‌های تحلیلی پیشرفته انجام می‌شود این روز‌ها بحث داغ تحلیلگران وال استریت به شمار می‌رود) شرکت انجام شده، به این نتیجه رسید که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ به رقمی بین ۲۰ هزار تا ۶۴ هزار دلار خواهد رسید.

محاسبات و فرمول‌هایی که بر روی قیمت بیت‌کوین و زمان یکی شدن هزینه‌ها و درآمد تمرکز دارد با نام P/BE شناخته می‌شود، که آقای داکتر با استناد به آن گفت  قیمت بیت‌کوین یک سطح پشتیبانی قابل اعتماد در دراز مدت را دنبال می‌کند.

در توییتر شخصی تام لی به صورت خلاصه بخشی از این اطلاعات اینگونه اعلام شده است:

ما انتظار داریم که اقتصاد ماینینگ طی چند سال آینده رشد کند و قیمت هر بیت‌کوین بر اساس میانگین تاریخی ۱.۸ برابری در P/BE، تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۳۶ هزار دلار برسد.

Tom Lee

همچنین می‌توان گفت که قیمت پیش‌بینی شده از سوی این شرکت با قیمت ۲۵ هزار دلاری پیش‌بینی شده توسط تام لی که چندی پیش برای پایان سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرده بود نیز تقریبا نزدیک به یکدیگر می‌باشند.

می‌توان گفت پیش‌بینی‌های صعودی بودن قیمت بیت‌کوین طی چند ماه اخیر جزوی از شخصیت تام لی و شرکت Fundstrat بشمار می‌آید؛ در یک نظر سنجی صورت گرفته در ماه آوریل، حدود ۸۲ درصد از سرمایه‌گذاران سازمانی نیز بر این باور بودند که قیمت بیت‌کوین در حال حاضر به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است.

این نظر‌سنجی همچنین شامل یک سوال پیش‌بینی هم بود، که تعداد زیادی از شرکت کنندگان رنج قیمت ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار برای بیت‌کوین را تا پایان سال جاری انتخاب کرده بودند.

پیش‌بینی شما از قیمت بیت‌کوین چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
cointelegraph.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا