اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ایلان ماسک و ماینرهای بیت کوین برای رفع نگرانی‌های محیط زیستی متحد شدند

مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) اعلام کرد که برای شفافیت در رابطه با انرژی مصرفی صنعت استخراج بیت کوین با ماینرهای آمریکایی گفتگو داشته و در همین راستا شورایی برای شفاف‌سازی در رابطه با منشاء انرژی مصرفی ماینرها نیز شکل گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • بزرگنمایی رسانه‌ها و اقدام اخیر شرکت تسلا برای توقف فروش خودروهای برقی به دلیل نگرانی از انرژی مصرفی در صنعت استخراج بیت کوین بحث گسترده‌ای را پیرامون صنعت استخراج بیت کوین به راه انداخته است. اما بنظر می‌رسد که طرفداران بیت کوین نیز تلاش می‌کنند تا نگرانی جامعه نسبت به اثرات زیست محیطی استخراج بیت کوین را برطرف کنند. در همین راستا مایکل سیلور(Michael Saylor)؛ مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی جلسه‌ی مشترکی را با حضور ایلان ماسک و ماینرهای بزرگ آمریکایی برگزار کرده است.

شفاف‌سازی در رابطه با انرژی مصرفی بیت کوین

ایلان ماسک(Elon Musk)؛ مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در روز جاری توئیت مبهم دیگری را در رابطه با بیت کوین منتشرکرده است که افزایش 2 هزار دلاری قیمت این دارایی را به همراه داشته است. ماسک نوشت: «در گفتگو با ماینرهای آمریکای شمالی آن‌ها متعهد شده‌اند که میزان فعلی و همچنین برنامه‌ی آتی خود برای مصرف انرژی از منابع تجدید‌پذیر را منتشر کنند و از ماینرهای سراسر جهان درخواست کنند تا گزارش مشابهی را منتشر کنند. امیدوارکننده بنظر می‌رسد.»

توییت اخیر وی نیز همانند توییت‌های قبلی وی تاثیر قابل توجهی بر بازار رمزارزها داشته است و در نتیجه‌ی اظهارات وی قیمت بیت کوین از محدوده‌ی 38 هزار دلاری به بیش از 40 هزار دلار رسید.

مایکل سیلور(Michael Saylor)؛ مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی(MicroStrategy) که به یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین تبدیل شده، اظهار داشت که روز گذشته جلسه‌ای را با ایلان ماسک و شرکت‌های فعال در حوزه‌ی استخراج بیت کوین همانند آرگو(Argo) و هوت8(Hut 8) داشته است. وی اظهار داشت که ماینرها توافق کرده‌اند شورای استخراج بیت کوین(Bitcoin Mining Council) را برای ایجاد شفافیت در رابطه با مصرف انرژی و سرعت بخشیدن به ابتکارات پایدار و جهانی صنعت استخراج بیت کوین تشکیل دهند.

آرگو تشکیل شورای استخراج بیت کوین را تایید کرد

پیتروال(Peter Wall) مدیرعامل شرکت ماینینگ آرگو اعلام کرد که این شرکت به شورای تازه تاسیس استخراج بیت کوین پیوسته است.

پیتر وال
باعث افتخار من است که در جلسه‌ی دیروز تحت هدایت مایکل سیلور و با حضور ایلان ماسک به عنوان مهمان ویژه به همراه دیگر ماینرها حضور یافتم. آرگو به عنوان یکی از اعضاء موسس شورای استخراج بیت کوین برای استخراج پایدار و افزایش شفافیت در زمینه‌ی استخراج بیت کوین تلاش خواهد کرد.

بر اساس گزارش کوینیت، تسلا در ابتدای سال 2021 میلادی به ارزش 1/5 میلیارد دلار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و در مارس 2021 نیز از پذیرش بیت کوین به عنوان ابزار پرداخت خبر داد اما اخیراً اعلام کرد که به دلیل نگرانی از مصرف انرژی در صنعت استخراج بیت کوین از این رمزارز به عنوان ابزار پرداخت استفاده نخواهد کرد.

نظر شما نسبت به شکل‌گیری شورای استخراج بیت کوین برای شفاف‌سازی در رابطه با انرژی مصرفی ماینینگ بیت کوین چیست؟ آیا در نهایت ایلان ماسک به یکی از بزرگترین ماینرهای بیت کوین تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا