اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

آلایندگی بیت کوین آن را به سوی تغییر الگوریتم سوق خواهد داد

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) در مصاحبه با سی.ان.ان(CNN) دیدگاه خود را نسبت به تحولات کنونی بازار رمزارزها و همچنین مصرف انرژی و جایگاه آتی پروژه‌های رمزارزی بیت کوین و اتریوم بیان کرد

نکات برگزیده مطلب
  • ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)؛ یکی از بنیان‌گذاران اتریوم معتقد است که بازار رمزارزها در شرایط حباب قیمتی قرار گرفته اما زمان تخلیه‌ی حباب مشخص نیست. وی با اشاره به مصرف انرژی الکتریکی در فرآیند استخراج بیت کوین اظهار داشت که در آینده «احتمال» سبقت جستن اتریوم از بیت کوین وجود دارد.

بازار رمزارزها در شرایط حباب قرار گرفته

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)؛ یکی از بنیانگذاران اتریوم در مصاحبه با خبرگزاری سی.ان.ان(CNN) دیدگاه خود را نسبت به شرایط بازار رمزارزها و همچنین تغییرات آتی این حوزه بیان کرد.

وی معتقد است که هم‌اکنون بازار رمزارزها در شرایط حباب قیمتی قرار دارد. بر اساس اظهارات وی برای رفع مساله‌ی مصرف انرژی الکتریکی در فرآیند استخراج بیت کوین باید تغییرات فنی بر روی این شبکه پذیرفته شود.

خالق اتریوم در مصاحبه با خبرگزاری سی.ان.ان(CNN) اظهار داشت که تاکنون سه مرتبه حباب در بازار رمزارزها را تجربه کرده‌ایم و افزود: «شرایط حباب قیمت رمزارزها ممکن است قبلا به پایان رسیده باشد و یا چند ماه طول بکشد.»

ویتالیک بوترین
سقوط بازار رمزارزها در طول چند روز گذشته سرمایه‌گذاران سراسر جهان را غافلگیر کرده است. ویتالیک بوترین در میان سرمایه‌گذاران قرار ندارد حتی اگر سقوط بازار رمزارزها بخش از ثروت آن‌ها را از بین ببرد.

بوترین در رابطه با تاثیر سقوط بیت کوین به محدوده‌ی 30 هزار دلاری بر پایان یافتن حباب بازار رمزارزها اظهار نظر نکرده است اما اظهار داشت: «غالباً تخلیه‌ی حباب بازار رمزارزها به این دلیل وقوع اتفاقاتی است که نشان می‌دهد فناوری پاسخگوی نیاز کاربران نیست.»

توییت ایلان ماسک مبنی بر توقف پذیرش بیت کوین به عنوان ابزاری برای خرید خودروهای تسلا به دلیل نگرانی از مصرف انرژی الکتریکی در فرآیند استخراج این رمزارز یکی از دلایل سقوط بازار رمزارزها را تشکیل می‌دهد. فلیب گرادول(Philip Gradwell)؛ اقتصاددان ارشد چینالیسیس(Chainalysis) اظهار داشت که دیگر سرمایه‌گذاران حقوقی رمزارزها ممکن است نگرانی خود را نسبت به «تاثیرات زیست محیطی، چگونگی استفاده، فعالیت‌های مجرمانه و قانون‌گذاری نشان دهند.

اتریوم احتمالاً از بیت کوین سبقت خواهد گرفت

بوترین در مصاحبه با خبرگزاری سی.ان.ان اظهار داشت که بیت کوین با مساله‌ی نگرانی نسبت به مصرف انرژی الکتریکی مواجه است.

یقیناً بیت کوین منابع انرژی عظیمی را مصرف می‌کند اما این موضوع موجب نابودی جهان نخواهد شد اما این فاکتور نقطه‌ی ضعف مهمی برای بیت کوین محسوب می‌شود. Vitalik Buterin

در مقابل اتریوم فرآیند مهاجرت از الگوریتم اجماع اثبات کار(POW) به الگوریتم اثبات سهام(POS) را آغاز کرده است که در نهایت بطور قابل توجهی مصرف انرژی الکتریکی بیت کوین را کاهش خواهد داد. مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام بطور قابل توجهی مصرف انرژی شبکه‌ی اتریوم را کاهش می‌دهد و برآورده شده است که الگوریتم اثبات سهام 99 درصد بهره‌وری بالاتری دارد. بوترین با تاکید بر اهمیت مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام اظهار داشت:

مصرف انرژی استخراج اتریوم که هم‌اکنون با مصرف برق یک کشور متوسط معادل است، با صرف انرژی الکتریکی یک روستا معادل خواهد شد. Vitalik Buterin

بوترین افزود که مصرف انرژی الکتریکی برای استخراج بیت کوین و تجهیزات سخت‌افزاری مورد نیاز برای آن ممکن است موجب تقاضای گسترده‌ی کاربران بیت کوین برای مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام و یا یک مُدل ترکیبی شود. بوترین معتقد است:

اگر بیت کوین به تکنولوژی کنونی خود پایبند باقی بماند ریسک عقب ماندگی از دیگر پروژه‌های رمزارزی بیت کوین را تهدید خواهد کرد. Vitalik Buterin

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر ویتالیک بوترین نسبت به مصرف انرژی الکتریکی در فرآیند استخراج بیت کوین و حباب بازار رمزارزها چیست؟ آیا اتریوم در آینده بیت کوین را پشت سر خواهد گذاشت و یا تفاوت ماهیت این دو پروژه‌ی رمزارزی به عنوان ابزار ذخیره‌ی دارایی و مبادلات مانع تجربه‌ی چنین اتفاقی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا