اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ویتالیک بوترین: بیت‌کوین یک ماشین‌حساب و اتریوم یک تلفن هوشمند است

بوترین در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود به مقایسه‌ی بین بلاک‌چین اتریوم و بلاک‌چین بیت‌کوین پرداخته است

نکات برگزیده مطلب
  • ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود اقدام به مقایسه‌ی بین بلاک‌چین بیت‌کوین و اتریوم کرده است و اعلام نموده که گرچه بیت‌کوین می‌تواند یک کار را به خوبی انجام دهد، اما مردم انتظار دارند که بتوانند یک چهارچوب با گزینه‌های بیشتر و مختلفی پیش‌روی خود داشته باشند. وی طی مقایسه‌ی خود بلاک‌چین بیت‌کوین را یک «ماشین‌حساب جیبی» و اتریوم را «یک تلفن هوشمند» توصیف کرد.

مصاحبه‌ی ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin خالق اتریوم) در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود توضیح داد که او ابتدا در جامعه‌ی بیت‌کوین حضور داشته است. وی ادامه که طی یک دوره‌ی دو ساله، او نه تنها فعالانه در جامعه‌ی این رمزارز حضور داشته بلکه مشغول فعالیت‌های مرتبط با پروژه‌های رمزارزی دیگری نیز بوده است؛ تا اینکه در نهایت دانشگاه را ترک کرد تا بتواند به طور کامل در فعالیت‌های مربوط به توسعه‌ی تکنولوژی نوظهور بلاک‌چین شرکت کند.

Bitcoin Ethereum

آقای بوترین پس از مدتی متوجه این موضوع می‌شود که بیت‌کوین می‌تواند تکامل یابد. او شروع به مطالعه در رابطه با امکان گسترش قابلیت‌های بیت‌کوین کرد، اما در نهایت تصمیم گرفت که یک گام به جلو برداشته و یک بلاک‌چین جدید و کارآمد‌تر بسازد. این روند تکامل با پروژه‌ی اتریوم آغاز شد. این پروژه یک چهارچوب مملو از گزینه‌های مختلف را به همان شیوه‌ای که تلفن‌های هوشمند باعث تغییر رفتار جامعه شد، در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

آقای بوترین در مصاحبه‌ی خود اعلام کرد:

سریعا پس از رها کردن دانشگاه متوجه این موضوع شدم که به غیر از یک ارز نقطه به نقطه، کار‌های جالب دیگری هم می‌توان به واسطه‌ی تکنولوژی بلاک‌چین انجام داد؛ و این چیزی بود که در آن زمان افراد دیگری نیز در حال فهمیدن آن بودند. من در نهایت به ایده‌ی ساخت اتریوم رسیدم؛ این ایده که بلاک‌چین یک زبان برنامه‌نویسی داخلی بود، به شکلی که من فکر می‌کردم ساده‌ترین و منطقی‌ترین راه برای ایجاد یک پلت‌فرم است که می‌تواند برای کاربرد‌های بسیار بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد. Vitalik Buterin

 

بیت‌کوین یک ماشین‌حساب است و اتریوم یک تلفن‌ هوشمند

آقای بوترین به عنوان بنیانگذار اتریوم اقدام به مقایسه‌ی بلاک‌چین اتریوم و بیت‌کوین کرده و اعلام نموده که مقایسه‌ی این دو مانند مقایسه‌ی یک ماشین‌حساب و یک تلفن هوشمند است. او گفت در حالی که بیت‌کوین می‌تواند یک کار را به خوبی انجام دهد، به لطف قرارداد‌های هوشمند و نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز(dApp)، اتریوم می‌تواند به توسعه‌دهندگان و کاربران یک چهارچوب گسترده از قابلیت‌های مختلف را ارائه دهد. وی در ادامه توضیح داد:

Vitalik Buterin

به تفاوت بین چیزهایی مثل یک ماشین‌حساب جیبی و تلفن هوشمند فکر کنید، که ماشین‌حساب می‌تواند یک کار را به خوبی انجام دهد؛ اما مردم واقعا می‌خواهند که کار‌های دیگری نیز انجام دهند و اگر یک تلفن هوشمند در اختیار داشته باشید، در آن زمان به صورت یک نرم‌افزار همراه ماشین‌حساب در اخیتار دارید، نرم‌افزار پخش موسیقی در اختیار دارید، نرم‌افزار مرورگر اینترنت و تقریبا هر چیز دیگری در اختیار خواهید داشت. Vitalik Buterin

آقای بوترین در ادامه‌ی گفته‌های خود افزود:

اساسا این همان ایده‌ی افزایش قدرت سیستم با استفاده از کلی کردن موارد کاربرد و اعمال آن به بلاک‌چین است. Vitalik Buterin

اتریوم به تازگی توانسته هارد فورک قسطنطنیه(Constantinople) که یک نقطه عطف گریزناپذیر بود را اجرایی کند. این دستاورد مسیر اتریوم نسخه‌ی دوم یا ETH 2.0 را آغاز نموده و می‌تواند اولین گام برای رسیدن به یک بلاک‌چین مقیاس‌پذیر، سریع و کارآمد باشد که ظرفیت پردازش تا ۱ میلیون تراکنش در ثانیه(TPS) را ارائه دهد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای بوترین چیست؟ آیا بلاک‌چین اتریوم بهتر و کاربردی‌تر از بیت‌کوین عمل می‌کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا