ویتالیک بوترین کیست؟

بیوگرافی ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) برنامه‌نویس و نویسنده‌ی متولد سال ۱۹۹۴ در کشور روسیه است که به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم(با نماد ETH) و مجله‌ی اینترنتی Bitcoin Magazine شناخته می‌شود.

بوترین در شهر مسکو روسیه به دنیا آمده و پدر او یک دانشمند علوم رایانه‌ای با نام دمیتری بوترین(Dmitry Buterin) می‌باشد. او تا سن شش سالگی در روسیه زندگی می‌کرد و پس از آن والدینش به دنبال یافتن فرصت‌های شغلی بهتر به کشور کانادا مهاجرت کردند. وی در مدارس کانادایی به عنوان یک دانش‌آموز نابغه معرفی شده بود و پس از مدت کوتاهی در جمع کودکان با استعداد قرار گرفت و متوجه شد که به مسائل ریاضی، برنامه‌نویسی و اقتصادی علاقه‌ی زیادی دارد.

اولین مقاله‌ی مرتبط با صنعت رمزارزی آقای بوترین زمانی بود که در یک انجمن مرتبط با بیت‌کوین با شخصی ملاقات کرد که به دنبال ساخت یک وبلاگ مرتبط با این رمزارز بود. مالک این وبلاگ به هرکسی که بتواند یک مقاله در رابطه با بیت‌کوین بنویسد ۵ واحد رمزارز BTC(در آن زمان معادل تقریبی ۳/۵۰ دلار) اهدا می‌کرد. آقای بوترین تا زمان غیرفعال شدن این وب‌سایت به دلیل عدم گسترش و محبوبیت، این وظیفه را بر عهده گرفت.

در سال ۲۰۱۱ نیز شخص دیگری با آقای بوترین تماس گرفت و او خواست تا در توسعه و ساخت یک مجله‌ی اینترنتی مرتبط با صنعت رمزارزی، همکاری کند. وی این فرصت شغلی را پذیرفت و به یکی از بنیانگذاران و نویسندگان پیشرو در این حوزه تبدیل شد.

شروع اتریوم

آقای بوترین نقشه‌ی راه(Whitepaper) اتریوم را در اواخر سال ۲۰۱۳ نوشت. وی معتقد بود که بیت‌کوین به یک زبان برنامه‌نویسی برای توسعه‌ی نرم‌افزارهایش نیاز دارد. زمانی که نتوانست با توسعه‌دهندگان بر سر این موضوع به توافق برسد، پیشنهاد توسعه‌ی یک پلت‌فرم جدید مجهز به زبان برنامه‌نویسی عمومی را ارائه کرد. او مدعی بود که اتریوم یک پلت‌فرم جایگزین است که برای توسعه‌ی هر نوع نرم‌افزار غیرمتمرکزی می‌توان از آن استفاده نمود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا