اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سرمایه‌گذار شناخته شده: رمزارزهای استخراج شده در چین آغشته به خون هستند!

به گفته‌ی کِوین اولری(Kevin O’Leary) سرمایه‌گذار مشهور، به دلیل مسائل حقوق بشر و مصرف بسیار زیاد انرژی در کشور چین برای استخراج رمزارز بیت کوین، تمایلی به خرید رمزارز استخراج شده در این کشور ندارد

نکات برگزیده مطلب
  • کالوین اولری(Kevin O’Leary) سرمایه‌گذار، نویسنده و کارآفرین موفق کانادایی روز دوشنبه و طی تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود اظهار داشت که هرگز برای خرید رمزارزها استخراج شده در چین که به خون آغشته‌اند، اقدام نخواهد کرد. به گفته‌ی وی، در کشور چین از برق تولید شده به واسطه‌ی ذغال سنگ و کارگرانی که مسائل مربوط به حقوق بشر در رابطه با آن‌ها رعایت نمی‌شود، برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شود. وی در ادامه توضیح داد که تنها پس از اطمینان از منشاء رمزارزها و همچنین اطمینان از اینکه به واسطه‌ی انرژی پاک استخراج شده‌اند، اقدام به خرید خواهد کرد.

بیت کوین‌های کثیف

آقای کِوین اولری(Kevin O’Leary) کارآفرین و سرمایه‌گذار شناخته شده در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که تنها بیت کوین‌هایی که به واسطه‌ی انرژی پاک استخراج شده باشند را خریداری خواهد کرد، نه رمزارزهای «آغشته به خون» که در چین استخراج می‌شوند!

وی در بخش‌هایی از تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود که روز دوشنبه برگزار شد، اظهار داشت که «من معتقدام که طی یک یا دو سال آینده دو نوع رمزارز به طور کلی وجود خواهد داشت، رمزارزهای آغشته به خود که در چین استخراج می‌شوند، و رمزارزها پاک که در کشورهای پیشرفته و به واسطه‌ی انرژی پاک و نه ذغال سنگ، ماین شده‌اند».

کاهش هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین BTC Bitcoin

این صحبت‌های آقای اولری درحالیست که طبق گزارشات پلت‌فرم استاتیستا(Statista)، استخراج رمزارز بیت کوین یکی از فعالیت‌های پرمصرف بوده و به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد. همچنین اعلام شده که تا ماه آوریل ۲۰۲۰، نزدیک به ۶۵ درصد ذخایر استخراج شده‌ی بیت کوین در کشور چین ماین شده‌ است.

آقای اولری در ادامه‌ی صحبت‌های خود و با اشاره به مصرف بسیار زیاد انرژی در سراسر جهان به ویژه کشور چین برای استخراج رمزارز، افزود «من تنها طرفدار رمزارزها پاک هستم».

تغییر رویکرد

این سرمایه‌گذار بزرگ چند سال قبل اعلام کرده بود که رمزارز بیت کوین «زباله» است، با این حال به نظر می‌رسد که نظر خود را تغییر داده و اکنون به طرفدار صنعت رمزارزها تبدیل شده است. وی چندی قبل به صورت عمومی اعلام کرد که قصد دارد تقریباً ۳ درصد دارایی‌های تحت مدیریت خود را به بازار رمزارزها و دارایی‌های رمزارزی همچون بیت کوین تخصیص دهد.

آقای اولری در این مصاحبه همچنین توضیح داد زمانی که اعلام کرد قصد خرید بیت کوین و اضافه کردن این رمزارز به دارایی‌های تحت مدیریت خود را داشته، برخی سرمایه‌گذاران از وی سوال پرسیده‌اند که «آیا تمایل دارد رمزارزها آغشته به خون استخراج شده در چین را خریداری کند؟» این صحبت‌ها باعث ایجاد تغییر رویکرد در وی شده و اکنون اولری قصد دارد تنها رمزارزهایی که به واسطه‌ی انرژی تجدیدپذیر و پاک استخراج شده‌اند را خریداری کند.

در همین راستا کوین اولری اعلام کرد که:

من تا زمانی که مطمئن نشوم این رمزارزها در چه مکانی و چگونه استخراج شده‌اند، برای خرید اقدام نخواهم کرد. هیچ علاقه‌ای به رمزارزها چینی و رمزارزهای کثیف ندارم. Kevin O’Leary

همه به دنبال چهارچوب بهتر هستند

این صحبت‌های آقای اولری درحالیست که اخیراً تعداد بسیار زیادی از موسسات بزرگ نسبت به ایجاد محدودیت در دارایی‌های تحت مدیریت خود جهت سازگاری با قوانین مرتبط با حفاظت از محیط زیست و طبیعت ابراز علاقه کرد و خواستار تعریف چهارچوب‌های لازم شده‌اند. در این میان نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر در زمینه‌ی کار و همچنین انتشار کربن از جمله مواردی هستند که موسسات نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کرده و خواستار اصلاح شرایط موجود هستند.

اولری در ادامه توضیح داد «تمامی این مسائل و مشکلات… اکنون در بیت کوین هم مطرح شده‌اند. موسسات بزرگ تمایلی به خرید بیت کوین استخراج شده در چین ندارند، رمزارزهایی که با استفاده از زغال سنگ و با استفاده از برق زیاد استخراج شده‌اند؛ رمزارزهایی که در کشورهای تحت تحریم استخراج شده‌اند».

وی همچنین افزود که نهادهای دولتی و خصوصی به دلیل مسائل مربوط به حقوق بشر در کشور چین دیگر تمایلی به همکاری با این کشور ندارند.

این سرمایه‌گذار موفق در بخش‌های پایانی صحبت‌های خود اظهار داشت که سخت تلاش خواهد کرد که از مبدا تمامی رمزارزهای خریداری شده‌ی خود اطلاع داشته باشد.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های آقا اولری در رابطه با رمزارزها استخراج شده در چین و همچنین استفاده از انرژی پاک چهت ماین بیت کوین چیست؟ آیا امکان استخراج بیت کوین به واسطه‌ی انرژی پاک در سراسر جهان وجود دارد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا