اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نرخ تورم پایین در اقتصاد آمریکا تنها یک خیال باطل است

علی‌رغم اصرار مقامات بانکی و دولتی آمریکا مبنی بر ثبات تورم در نقطه‌ی ۲ درصدی، آمار و ارقام از سقوط ارزش و قدرت خرید دلار ایالات متحده خبر می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • مقامات اقتصادی و بانک فدرال رزرو ایالات متحده همواره اعلام می‌کنند که تورم در این کشور علی‌رغم چاپ اسکناس و بسته‌های کمک مالی دولت، همواره ۲ درصد بوده و تحت کنترل می‌باشد. این درحالیست که شهروندان این کشور نسبت به کاهش ارزش پول‌های خود نگران بوده و در حال مشاهده‌ی کاهش قدرت خرید دلار موجود در جیب‌هایشان هستند. مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان می‌دهد که تغییر قیمت کالاها در آمریکا بسیار سریع‌تر از نرخ تورم ۲ درصد اعلام شده توسط مقامات است. در شاخص‌ها و نمودارهای ارائه شده توسط محققان سایت اکویپمنت‌رادار می‌توان مشاهده کرد که نرخ افزایش ارزش نفت ۸۰ درصد، ذرت ۶۹ درصد، فولاد ۱۴۵ درصد، املاک ۸ درصد و بازار سهام حدود ۲۴ درصد بوده است.

تورم ۲ درصدی

دارایی‌های قابل سرمایه‌گذاری از جمله طلا و نقره و حتی رمزارزهایی همچون بیت کوین غالباً به عنوان یک پناه‌گذار ذخیره‌ی ارزش در برابر تورم توصیف می‌شوند؛ اما چرا؟ دلیل اصلی این امر ذخایر ثابت آن‌ها می‌باشد. به عبارتی، تمامی اشکال پول و مبنای پولی ذکر شده را نمی‌توان همانند ارزهای فیات گسترش داد و سطح ذخایر آن‌ها را تغییر داد. آمار و ارقام حاکی از آن است که اقتصاد ایالات متحده در حال حاضر نسبت به روزهای پیش از عرضه‌ی بسته‌های کمک مالی دولت و چک‌های ارسال شده به شهروندان، بالغ بر ۲۴ درصد نقدینگی بیشتری دارد.

این درحالیست که تعداد قابل توجهی از مقامات بانک فدرال رزرو امریکا، اقتصاددانان سرشناس و برخی تحلیلگران معتقد‌اند که تورم در آمریکا دیگر در نقطه‌ی ۲ درصدی ثابت نبوده و اکنون به ۲/۲۴ درصد رسیده است. علاوه بر این، سیاستمداران و بانکداران آمریکایی قصد دارند با ادعای بازسازی زیرساخت‌های آمریکا چند تریلیون دلار پول نقد دیگر به چرخه‌ی اقتصادی کشور اضافه کند. در صورتی که این ایده‌ی ۳ تریلیون دلاری به واقعیت تبدیل شود، باعث اضافه شدن ۱۲/۲ درصد دیگری به ذخایر پولی و ارزی ایالات متحده خواهد شد.

حتی امروز که حدود ۷۷ درصد شهروندان آمریکایی نسبت به آینده‌ی اقتصاد و تداوم روند کاهش ارزش دلار نگران هستند، بانک فدرال رزرو همچنان سکوت کرده به مسیر از پیش تعیین شده‌ی خود بدون هیچ نگرانی ادامه می‌دهد. با این حال، داده‌های منتشر شده در پلت‌فرم Shadowstats حاکی از آن است که تورم موجود در اقتصاد آمریکا بسیار بالاتر از۲ درصد اعلام شده توسط مقامات و تبلیغات است.

نرخ تورم واقعی و کاهش قدرت دلار طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳

در بخش پرسش و پاسخ متداول سایت فدرال رزرو ایالات متحده آمده است که «با جستجوی تورمی که در دراز مدت به طور متوسط۲ درصد در نظر گرفته می‌شود، کمیتهی بازار آزاد فدرال(FOMC) به شما کمک می‌کند تا انتظار تورم بلند مدت همچنان ۲ درصد ثابت بماند».

سقوط ارزش دلار ایالات متحده Us Dollar
وضعیت نامناسب دلار آمریکا

با تمام این تفاسیر، تغییرات قیمت کالاها و خدمات در جامعه‌ی آمریکا با تورم ۲ درصدی اعلام شده از سوی فدرال رزرو اصلا مطابقت ندارد. محققان اعلام کرده‌اند که «تورم ماه فوریه بسیار بیشتر از فعالیت‌های اقتصادی بوده است. ماه مارس به هیچ عنوان طبق صحبت‌های مقامات بانکی، شروع تازه‌ای برای اقتصاد کشور نخواهد بود».

همه‌چیز گران شده است

گزارش دیگری توسط وب‌سایت اکویپمنت‌رادار(equipmentradar) نیز منتشر شده که در آن آمده است «بدون شک بذر ذرت بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ چیزی بین ۸ تا ۱۰ دلار قیمت‌گذاری خواهد شد». این ارقام نشان دهنده‌ی افزایش چشم‌گیر قیمت اجناس در آمریکا طی ماه‌های گذشته و تداوم این روند در سال‌های آینده می‌باشد.

مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان می‌دهد که تغییر قیمت کالاها در آمریکا بسیار سریع‌تر از نرخ تورم ۲ درصد اعلام شده توسط مقامات است. در شاخص‌ها و نمودارهای ارائه شده توسط محققان سایت اکویپمنت‌رادار می‌توان مشاهده کرد که نرخ افزایش ارزش نفت ۸۰ درصد، ذرت ۶۹ درصد، فولاد ۱۴۵ درصد، املاک ۸ درصد و بازار سهام حدود ۲۴ درصد بوده است.

شهروندان آمریکا واقعیت را می‌دانند

این آمار و ارقام نشان می‌دهد که شهروندان آمریکایی با دروغ از طرف مقامات بانکی و اقتصادی طرف هستند و روند گسترش ذخایر ارزی بانک فدرال رزرو بسیار بیشتر از تورم اعلام شده می‌باشد. به عبارتی ساکنان آمریکا که مجبور به استفاده از دلار چاپ شده توسط فدرال رزرو به عنوان پول قانونی هستند، اکنون شاهد افزایش سطح نقدینگی بدون هرگونه پشتوانه‌ی اقتصادی می‌باشند.

با وجود توزیع چک‌های حمایت مالی دولت در بین شهروندان، مردم این کشور می‌دانند که حجم قابل توجهی از کمک‌های مالی و بخش قابل توجهی از بودجه‌ی محرک اقتصاد به سمت حساب بانکی شرکت‌ها، فروشندگان کالاهای نظامی و بانک‌های سرمایه‌داری هدایت شده‌اند. واقعیت این است که قدرت خرید دلار ایالات متحده روز به روز در حال کاهش بوده و مردم متوجه شده‌اند که پول موجود در جیب‌هایشان دیگر مانند قبل ارزشمند نیست.

نظر شما در رابطه با اعلام تورم ۲ درصدی در آمریکا علی‌رغم سقوط چشم‌گیر ارزش و قدرت خرید دلار ایالات متحده چیست؟ چه عواملی باعث تشدید این روند شده است؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا