اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

در شبکه‌ی اتریوم عروسی به راه افتاده است!

دو نفر از پرسنل صرافی کوین‌بیس(Coinbase) برای نخستین مرتبه مراسم ازدواج خود را با مبادله‌ی حلقه‌های ازدواج مجازی(NFT) و ایجاد قرارداد هوشمند در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم ثبت کردند

نکات برگزیده مطلب
  • با گذشت زمان مراسم‌های سنتی مختلف فراموش شده و یا شکل کاملاً جدیدی به خود گرفته‌اند. در حالی که مدت زمان نسبتاً کوتاهی از معرفی فناوری بلاکچین سپری شده است، هم‌اکنون شاهد ثبت نخستین مراسم ازدواج پرسنل صرافی کوین‌بیس(Coinbase) در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم هستیم. با این وجود، سوگند این زوج به‌طور همیشگی در شبکه‌ی اتریوم ثبت شده و حذف ان تنها با اجرای موفق حمله‌ی ۵۱ درصدی به شبکه‌ی اتریوم امکان‌پذیر است.

ازدواج پرسنل صرافی کوین‌بیس در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم

همه‌گیری ویروس کووید 19 کاهش ارتباطات اجتماعی و محدودیت در برگزاری مراسم‌های سنتی را به همراه داشته است. اما دنیای فناوری روش جایگزینی را برای انجام فعالیت‌های روزمره و حتی مراسم‌های سنتی فراهم کرده است. دو نفر از کارمندان صرافی کوین‌بیس(Coinbase) در چنین شرایطی ازدواج خود را در دفتر کل شبکه‌ی اتریوم ثبت کرده‌اند. پیتر کاچرگینسکی(Peter Kacherginsky)؛ مهندس امنیت و ربکا رُز(Rebecca Rose)؛ طراح محصولات مشتریان صرافی کوین‌بیس «حلقه‌های مجازی» را در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم با یکدیگر مبادله کرده و ازدواج خود را در این شبکه ثبت کرده‌اند.

حلقه‌های ازدواج غیرقابل انتقال(NFT) هم‌اکنون به صورت واقعیت مجازی در دسترس زوج‌های علاقه‌مند به حوزه‌ی فن‌آوری قرار گرفته‌ است.

ازدواج بلاکچینی
اغلب انسان‌ها در مکان‌های مذهبی و یا طبیعی همانند ساحل و کوهستان با یکدیگر ازدواج می‌کنند. پیتر و من از این رویه پیروی نکردیم و در شبکه‌ی بلاکچین با یکدیگر ازدواج کردیم.

این زوج پس از برگزاری مراسم سنتی ازدواج خود، در روز چهاردهم مارس بجای حلقه‌های ازدواج عادی توکن‌های ان.اف.تی را با یکدیگر مبادله کردند.

توکن آن‌ها «تبات(Tabaat)» نام‌گذاری شده که در زبان عبری به معنای «حلقه» است. پیتر قرارداد هوشمند خود را تهیه کرده و تصویر حلقه نیز توسط هنرمندی با نام کارل جان هاسلروت(Carl Johan Hasselrot) طراحی شده است.

حلقه‌های ازدواج سنتی نیز به دلیل ارزش احساسی که دارند به دیگران قابل انتقال نیستند و ازآنجایی که توکن‌های غیرقابل انتقال نیز همین خواسته را برآورده می‌سازند، استفاده از این توکن برای مراسم ازدواج مُدرن منطقی بنظر می‌رسد.

ثبت دائمی و تغییر ناپذیر تعهدات زوجین

پیتر و ربکا تصمیم گرفتند توکن‌های ان.اف.تی را به‌صورت نمادی از عشق در میان یکدیگر مبادله کنند، زیرا هر دوی آن‌ها به فسادناپذیری شبکه‌ی بلاکچین اعتقاد دارند. ربکا در مراسم ازدواج خود این عبارت را زمزمه کرد:

تصاویر حلقه‌های دیجیتالی که توکن‌های ان.اف.تی آن‌ها را نمایندگی کرده و در کیف‌پولمان نشان داده می‌شوند، نشان دهنده‌ی پیوند همیشگی ما هستند. Rebecca Rose

قرارداد ازدواج بلاکچینی
سابقه‌ی مبادله‌ی حلقه‌های مجازی در میان ما به‌طور همیشگی در شبکه‌ی بلاکچین ثبت شده تا همه تعهد ما به یکدیگر را مشاهده کنند. این همان چیزی است که در جستجوگر بلاک اتراسکن نمایش داده می‌شود.

پیتر قرارداد هوشمند این مراسم را در 2,218 خط و در روز دهم مارس با هزینه‌ی 0.25 اتر(تقریبا 450 دلار در زمان ایجاد قرارداد) ایجاد کرده است. یک ساعت پس از ایجاد این قرارداد سه تراکنش دیگر با هزینه‌ی 0.0048 اتر یا 87 دلار ارسال شده است. در نتیجه ازدواج آن‌ها در شبکه‌ی بلاکچین اتریوم 537 دلار هزینه در بر داشته است.

شبکه‌ی بلاکچین اتریوم که ربکا و پیتر ازدواج خود را بر روی آن ثبت کرده‌اند، از سال 2015 تاکنون تراکنش‌های متعددی را ثبت کرده است. اما در صورت جدایی این دو زوج برای از بین بردن این سوگند نامه کار سختی را در پیش رو خواهند داشت و باید 51 درصد از توان محاسباتی شبکه‌ی اتریوم را در اختیار بگیرند.

در سال 2021 میلادی استفاده از توکن‌های ان.اف.تی به شدت رواج یافته است و هنرمندان مختلفی همانند اسنوب داگ، سروش لشکری و … آثار خود را به کمک این فناوری به فروش می‌رسانند.

نظر شما نسبت به ازدواج پرسنل صرافی کوین‌بیس بر روی شبکه‌ی بلاکچین اتریوم چیست؟ آیا در آینده شاهد ثبت مراسم ازدواج در شبکه‌های بلاکچینی خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا