اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

در ماه نوامبر چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

افراد با تجربه در بازار رمزارز‌ها می‌دانند که در ماه نوامبر اتفاقات جالبی در انتظار صنعت رمزارزی است...

نکات برگزیده مطلب
  • بیت‌کوین نشانه‌ای از بازار صعودی را از خود نشان داده است. با توجه به نزدیک شدن زمان تصمیم‌گیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) در 30 سپتامبر بر روی ETF بیت‌کوین VanEck/ SolidX، کارشناسان بیشتری پیش‌بینی می‌کنند که ماه نوامبر تغییر در شرایط قیمتی رمزارزها رخ خواهد داد.

ETF چه زمانی خواهد بود؟

قیمت بیت‌کوین در دو ماه گذشته بین 6 هزار تا 8 هزار دلار قرار داشته است. چشم‌انداز آینده رمزارزها و احساسات اغلب موجب تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران در این بازار می‌گردد. به جرات می‌توان گفت، هم اکنون تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران به امید تایید ETF بیت‌کوین توسط SEC، از قبل اقدام به خرید بیت‌کوین نموده‌اند.

موضع SEC اخیرا بر رد ETF بوده است، جمعیت روز افزون طرفداران رمزارزها نیز دچار پریشانی نشدند، چرا که شرکت بورس مادر نیویورک(ICE) اعلام کرده است که قصد دارد در آینده‌‌ی از نزدیک پلتفرم رمزارزها که Bakkt نامیده می‌شود، رونمایی نماید. پروژه‌ی Bakkt قصد دارد تا ETF بر پایه‌ی دارایی‌های دیجیتالی را راه اندازی نماید و پلتفرمی را برای سرمایه‌گذاران نهادهای محتلف ارائه ‌کند تا بتوانند از ابزار‌های رمزارزی قانون‌گذاری شده استفاده نمایند.

به همین دلیل کسانی همانند هرمان فینبیونسون(Hermann Finnbjörnsson) از شرکت مشاوره رمزارزی Svandis از این موضوع اطلاع داشته و معتقد است که قیمت بیت‌کوین جهش بزرگی در هفته‌ی اول نوامبر خواهد داشت و قیمت آن به 10 هزار دلار می‌رسد. فینبیونسون شخصا معتقد است که انگیزه‌های زیادی برای صعود بیت‌کوین وجود دارد. او می‌گوید:

در ذهن من تنها 1 درصد شانس عدم موفقیت بیت‌کوین وجود دارد.

Hermann Finnbjörnsson

آیا ETF باعث آغاز بازار صعودی می‌شود؟

مایکل ترپین(Michael Terpin)، یکی از سهام‌داران Alphabit Fund معتقد است که موفقیت رمزارزها در آینده اجتناب ناپذیر است چرا که «تکنولوژی با رمزارزها تا جایی که به عنوان نوعی دارایی که بتوانید بر روی گوشی خریداری کنید، سازگار خواهند شد.»

سرمایه‌گذاران خوش‌بین در رمزارزها همانند رئیس بخش تحقیقاتی شرکت Fundstrat، تام لی(Tom Lee)، بسیار امیدوار هستند که موج جدید ناشی از سرمایه‌گذاری موسسات و نهادها پیش از پایان سال 2018 قیمت بیت‌کوین را به 20 هزار دلار خواهد رساند. با این حال در صورتی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، Bakkt را تایید نماید، رمزارزها می‌توانند با سرعت بالا جهشی را تجربه کنند. در ضمن، زمان بازبینی SEC در مورد موضوع رد ETF بیت‌کوین، و تصمیم نهایی در مورد VanEck SolidX در حال نزدیک شدن است.

تردید قابل قبول نسبت به ETF

همانطور که انتظار می‌رود، تمامی سرمایه‌گذاران جدید وال‌استریت و کسانی که در بیت‌کوین تاثیرگذار هستند، از ETF پشتیبانی نمی‌کنند. به تازگی آندریاس آنتونیوپولوس پیش‌بینی کرده است که ETF بیت‌کوین بیشتر سبب آسیب به بیت‌کوین و دیگر رمزارزها خواهد شد. آنتونیوپولوس در مستند کوتاهی در یوتیوب هشدار داد و گفت که «من فکر می‌کنم این ایده وحشتناک است… من واقعا علیه ETF ها هستم. فکر می‌کنم ETF بیت‌کوین، این اکوسیستم را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

گذشته از تمامی مسائل بیان شده، هر ساله در ماه نوامبر شاهد بوجود آمدن بازار صعودی در صنعت رمزارزی بوده‌ایم. آیا امسال هم اینچنین خواهد بود؟

آیا فکر می‌کنید تایید ETF بیت‌کوین بازار صعودی را برای رمزارزها به ارمغان می‌آورد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا