اخبار داخلیاخبار و مقالات

دادستانی یزد در رابطه با هرگونه استفاده از دستگاه‌های استخراج رمزارز هشدار داد

در اطلاعیه‌ی دادستانی یزد گفته شده که خرید و فروش و حتی نگهداری این دستگاه‌ها ممنوع بوده و برق شهری و صنعتی برای انجام اینگونه فعالیت‌ها نباید مورد استفاده قرار بگیرد

نکات برگزیده مطلب
  • دادستانی یزد اخیرا با انتشار یک اطلاعیه در خصوص خرید و فروش دستگاه‌های تولید ارز‌های دیجیتال(ماینر) رمزارز از جمله بیت‌کوین و استفاده از برق عمومی و صنعتی جهت این گونه فعالیت‌ها هشدار داده است.

 طبق گزارشاتی که به تازگی از طرف روابط عمومی دادگستری استان یزد منتشر شده است «دستگاه های ماینر و تجهیزات جانبی مرتبط با آن‌ها که برای استخراج رمزارزها مورد استفاده قرار می گیرند،  قاچاق بوده و نگهداری، خرید و فروش آن‌ها ممنوع است، و به پلیس فتا نیز ابلاغ شده تا با هرگونه آگهی مرتبط با آن‌ها نیز در فضای مجازی برخورد کند».

در ادامه‌ی این گزارشات آمده است:

این دستگاه ها موجب هدر رفتن انرژی برق شهری و صنعتی شده و بعضاً پوششی برای پولشویی هستند، از سوی دیگر سرمایه‌گذاری در این حوزه توسط دولت به رسمیت شناخته نشده و شهروندان باید مراقب باشند تا سرمایه‌های آن‌ها توسط افراد سودجو به هدر نرود. دادستانی یزد

در بخش‌های بعدی اطلاعیه‌ی دادستانی یزد توضیح داده شده که «بیت‌کوین یکی از رایج‌ترین ارزهای دیجیتال است که در فضای مجازی خرید و فروش می‌شود و از طریق دستگاه‌هایی به نام ماینر که نوعی پردازشگر هستند، با مصرف برق بالا تولید می‌شود و برخی از افراد غیر حرفه‌ای و نا آگاه به مخاطرات سرمایه گذاری، در این حوزه سرمایه‌های خود را صرف این کار می کنند.

در گزارشات مذکور توضیح داده شده که «تاکنون این نوع سرمایه‌گذاری و خرید فروش در کشور به رسمیت شناخته نشده، تضییع حقوق احتمالی سرمایه گذاران نیز به راحتی قابل پیگیری نیست و برخی از کلاهبرداران در فضای مجازی نیز از همین موضوع سوء استفاده می‌کنند».

در نهایت گزارشات دادستانی یزد استدلال شده است که:

بررسی ها نشان می‌دهد، برخی از دستگاه‌هایی که مورد تبلیغ قرار می‌گیرد، اساساً چنین قابلیتی را نداشته و افراد زیادی به همین جهت مال باخته شده‌اند. دادستانی یزد

نظر شما در رابطه با غیرقانونی اعلام شدن استفاده و خرید و فروش دستگاه‌های ماینینگ چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا