اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ به سطح ده هزار دلار خواهد رسید

تام لی، مدیر عامل موسسه‌ی تحقیقاتی Fundstrat Global Advisors معتقد است که شرایط «بازار نزولی» برای بیت‌کوین به پایان رسیده است

نکات برگزیده مطلب
  • با توجه به افزایش قیمت بیت‌کوین از آغاز ۲۰۱۹ تاکنون و به ویژه جهش قیمت این رمزارز در ابتدای آوریل، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که قیمت بیت‌کوین در سال جاری صعودی خواهد بود. همچنین سیاست‌های مبهم و استقلال ناکافی بانک‌های مرکزی جهان نیز موجب محبوبیت بیشتر رمزارزها خواهد شد.

پایان بازار نزولی بیت‌کوین

تام لی(Tom Lee)، رئیس تحقیقات و یکی از مدیران Fundstrat Global Advisorsمعتقد است که بازار نزولی سال 2018 به پایان رسیده است و تغییر قابل توجهی در شرایط بازار وجود دارد که منجر به افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین می‌شود.

تحلیلگر ارشد Fundstrat در گفتگو  با MarketWatch اظهار داشت:

ریسک سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین مثبت است. اگر شاخص S&P 500 به‌طور استاندارد 2.5 درصد نوسان کند(همانطور که در سال گذشته انجام شده است)، سرمایه‌گذاران در جستجوی نوساناتی خواهند بود که شرایط پایه را برای بیت‌کوین ایجاد می‌کند. Tom Lee

لی به دلیل پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین شناخته می‌شود و معتقد است که قیمت بیت‌کوین در سال 2019 از سطح 10 هزار دلار عبور خواهد کرد. وی در ابتدای آوریل 2019 قیمت بیت‌کوین را بر اساس هزینه‌ی استخراج آن، 14 هزار دلار ارزیابی بود.

وی در گذشته اعلام کرده بود که شرایط بنیادی بازار در حال مساعد‌تر شدن است. این تغییر به‌طور موثری موجب گردید قیمت بیت‌کوین به بیشینه‌ی سطح خود در سال 2019 برسد.

سیاست‌های مالی مبهم موجب پذیرش گسترده‌تر بیت‌کوین می‌شود

نعیم اصلام(Naeem Aslam)، از شرکت انگلیسی Think Marketsسیاست‌های پولی مبهم بانک‌های مرکزی جهان بی‌ثبات است. به اعتقاد وی:

«سیاست‌های پولی به یک شوخی تبدیل شده است. افزایش قیمت سوخت و کالاها، استقلال بانک فدرال رزرو را مورد پرسش قرار می‌دهد. همانظور که می‎‌بینیم ناکارآمدی این سازمان موجب می‌شود مردم به دارایی‌های دیجیتالی روی آورند.»

ضروری است بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا(ECB) برای کاهش نرخ منفی، درجاتی از انگیزه ایجاد کند.

تراویس کلینگ(Travis Kling)  از شرکت Ikigai به تازدگی دیدگاه مشابهی را منتشر کرده است. وی دیدگاه‌های بانک مرکزی را سیاسی می‌خواند. بنابراین انسان‌های بیشتری بیت‌کوین را به عنوان محافظی در برابر سیاست‌های پولی غیر مسئولانه در نظر می‌گیرند.

ناآگاهی، بزرگترین مانع گسترش رمزارزها

در حالی که صاحب‌نظران موافق‌اند که بیت‌کوین در سال 2019 روند صعودی خواهد داشت، همچنان مشکلات مهمی وجود دارد که مانع پذیرش جهانی رمزارزها می‌شوند.

تراویس چر(Travis Scher)، مدیر سرمایه‌گذاری در Digital Currency Group معتقد است که مردم برای درک بیت‌کوین و دیگر رمزارزها به آموزش بیشتری نیاز دارند.

نتیجه‌ی نظر سنجی توسط یک مرکز تحقیقات و نظر سنجی روسی نشان می‌دهد، در حالی که 74 درصد از روسی‌ها با بیت‌کوین آشنا هستند، تنها تعداد انگشت شماری واقعا می‌دانند که این تکنولوژی چگونه کار می‌کند.

چر با اظهار نظر در این زمینه گفت:

همانند شرایط بازار‌های مربوط به اینترنت در انتهای دهه‌ی 90، یک شخص معمولی در خیابان اطلاعات زیادی در زمینه‌ی تکنولوژی بلاکچین در اختیار ندارد. این موضوع به آموزش و گفتگو‌های واقع‌گرایانه مرتبط است. Travis Scher

آیا با پیش‌بینی تام لی در رابطه با قیمت بیت‌کوین موافقید؟ آیا سیاست‌های مبهم و عدم استقلال بانک‌های مرکزی موجب گسترش استفاده از بیت‌کوین خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا