اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تام‌ لی: من به پیش‌بینی قیمت ۲۵ هزار دلاری خود پایبندم

این سرمایه‌گذار و استراتژیست معتقد است که در بدترین حالت قیمت بیت‌کوین به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید

نکات برگزیده مطلب
  • تام لی طی جدید‌ترین مصاحبه‌ی خودش با خبرگزاری CNBC اعلام کرده‌ است که نظرش در رابطه با قیمت ۲۵ هزار دلار برای بیت‌کوین تا پایان سال جاری تغییر نکرده است و این رمزارز به دلایلی به این قیمت خواهد رسید.

 تام لی(Tom Lee) به عنوان تنها استراتژیست وال‌استریت که اهداف مختلفی را برای قیمت بیت‌کوین تعیین کرده است، روز سه‌شنبه صب به خبرگزاری CNBC اعلام کرد که به نظر او بزرگ‌ترین رمزارز جهان یعنی بیت‌کوین تا پایان سال به قیمتی بیش از ۲۰ هزار دلار خواهد رسید. تام لی همیشه اعلام می‌کرد که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۲۵ هزار دلار خواهد رسید و این قیمت اعلام شده از سوی وی از پیش‌بینی‌های قبلی‌اش حدود ۲۰ درصد پایین‌تر است.

با این حال،‌ پس از مدتی موضع‌گیری خود را در رابطه با پول سریع(Fast Money) روشن کرد و در عصر همان روز گفت که شاید کمی اشتباه کرده باشد اما همچنان به قیمت ۲۵ هزار دلار خود پایبند است.

تمامی این پیش‌بینی‌ها زمانی آغاز شد که تام لی به عنوان یکی از بنیانگذاران Fundstrat Global Advisors در Squawk Box( یک برنامه‌ی صبحگاهی و برنامه بحث و گفت‌و‌گو در رابطه با “پیش‌بینی در بازار” است، جایی که بزرگترین نام ها در کسب و کار و سیاست مهمترین ایده‌های خود را بازگو می‌کنند) گفته بود که قیمت بیت‌کوین معمولا ۲/۵ برابر میزان هزینه‌ی استخراج آن است.

وی به خبرگزاری CNBC گفت:

شاید یکی از دلایل اینکه داشتن بیت‌کوین واقعا خوب به نظر می‌آید، این باشد که در حال حاضر هزینه‌ی استخراج یک واحد کامل بیت‌کوین حدود ۷ هزار دلار است و سختی شبکه نیز در حال افزایش است. بنابر این این هزینه‌های تا پایان سال به ۹ هزار دلار خواهند رسید.

Tom lee

در نظر داشته باشید که ماینرها از رایانه‌های قدرت‌مندی که مصرف الکتریسیته‌ی بالایی نیز دارند برای انجام محاسبات پیچیده و استخراج بیت‌کوین استفاده می‌کنند. این پروتکل تنها شامل ۲۱ میلیون بیت‌کوین است که حدود ۸۰ درصد آن در حال حاضر استخراج شده است.

در عصر همان روز لی به خبرگزاری CNBC گفت:

شاید قیمت عادلانه‌ی بیت‌کوین تا پایان سال، ۲۰ هزار دلار و یا نهایتا به ۲۲ هزار دلار برسد اما به نظر من این رمزارز پتانسیل رسیدن به قیمت ۲۵ هزار دلار یا همین حدود را برای پایان سال جاری دارد.

Tom Lee

تغییرات قیمت بیت‌کوین طی یک سال گذشته

لی تاکید کرد که سرمایه‌گذاران نباید بیش از چند هزار دلار افزایش را انتظار داشته باشند، چونکه با در نظر گرفتن قیمت کنونی که حدود ۶ هزار ۶۰۰ دلار است، هر بازپرداختی بیش‌ از ۲۰ هزار دلار حدود ۲۰۰ درصد بیش از قیمت فعلی محسوب می‌شود.

بیت‌کوین در روز جمعه حدود ۶ هزار ۶۰۰ دلار مبادله می‌شد که پایین‌ترین حد خود در ماه آوریل محسوب می‌شود. البته این قیمت نشان دهنده‌ی توقف کاهش ارزش این رمزارز از ۲۰ هزار دلار در اواخر سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد. از زمانی که بیت‌کوین در ماه می با داشتن ارزش ۹۸۰۰ دلار در بالاترین حد خود قرار داشت، تا کنون ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

تام‌لی به عنوان یک استراتژیست و سهام‌دار در J.P. Morgan از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ همیشه اعلام کرده که معتقد است تکنولوژی‌ی نهفته در پشت بیت‌کوین و بلاک‌چین یک داستان با طولانی است که تنها در مراحل اولیه از تحول خودش قرار دارد.

در رابطه با اینکه چطور این صنعت ممکن است دستخوش تغییراتی شود، لی توضیح داد:

من تحقیقاتی را در دهه ۱۹۹۰ انجام دادم. من گذر ۲۰ سال تقارب و همگرایی تکنولوژی تلفن همراه و اینترنت را دیده‌ام. برای من این موضوع(بیت‌کوین و بلاک‌چین) چیز جدیدی نیست.

Tom Lee

نظر شما در رابطه با گفته‌های تام لی چیست؟ آیا با وجود رکود سنگین بازار، بیت‌کوین می‌تواند به قیمت ۲۰ یا حتی ۲۵ هزار دلار برای پایان سال جاری برسد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CNBC

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

‫2 دیدگاه ها

دکمه بازگشت به بالا