اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سقوط قیمت رمزارزها پس از انتشار اعلامیه‌ی گلدمن‌ساکس

پس از انتشار اعلامیه‌ی لغو برنامه‌های رمزارزی گلدمن ساکس، بیت‌کوین سریعا ۵ درصد از ارزش خود را از دست داد

نکات برگزیده مطلب
  • روز چهارشنبه بانک بزرگ گلدمن‌ساکس با انتشار بیانیه‌ای اعلام نمود که برنامه‌های مربوط به توسعه‌ی بخشی برای مبادله‌ی رمزارزها را لغو کرده و هنوز فضای قانون‌گذاری این صنعت نو پا تکمیل نشده است. با انتشار این گفته‌ها بازار رمزارزی پاسخ منفی نشان داد و ارزش بیت‌کوین به کمتر از ۷هزار دلار رسید.

روز چهارشنبه پس از آنکه اخبار مربوط به لغو نقشه‌های گلدمن‌ساکس(Goldman sachs) در رابطه‌ با بازگشایی بخشی برای مبادله‌ی رمزارزها منتشر شد، صنعت رمزارزی یک سقوط ارزش دیگر را تجربه کرد و بیت‌کوین به قیمت کمتر از ۷هزار دلار رسید.

طبق داده‌های منتشر شده در فضای مجازی، بزرگ‌ترین رمزارز جهان طی تنها چند ساعت حدود ۶ درصد از ارزش خود را از دست داد و به ناحیه‌ی قیمت ۶۸۶۶دلار رسید.

طبق گزارشات خبرگزاری Business Insider، گلدمن‌ساکس هنوز فضای قانون‌گذاری حول صنعت رمزارزی را مبهم تشخصی داده است و قصد دارد تا زمانی که مردم با آن آشنایی کامل پیدا کنند، دست نگه دارد. گلدمن‌ساکس به عنوان غول وال‌استریت طی سال گذشته توجه‌ی ویژه‌ای برای راه‌اندازی یک بخش عملیاتی تجاری جدید با تمرکز بر مبادله‌ی بیت‌کوین و دیگر رمزارزها داشت. للوید بلنک‌فین(Lloyd Blankfein) مدیرعامل این بانک طی یک پست توییتری در ماه اوکتبر اعلام کرده بود که «گلدمن‌ساکس هنوز در حال فکر کردن و بررسی بیت‌کوین است».

وی در آن زمان اعلام کرده بود:

Lloyd Blankfeinهیچ نتیجه‌گیری در رابطه با رمزارزها اتخاذ نشده است؛ نه تایید و نه رد. به یاد داشته باشید زمانی که پول کاغذی نیز به وجود آمد، همه در رابطه با آن شک و تردید داشتند.

Lloyd Blankfein

طبق گزارشات مختلف، مدیران این بانک اعلام کرده‌اند قبل از اینکه یک موسسه‌ مجاز به مبادله‌ی رمزارزها شود، باید اقدامات بیشتری صورت بگیرد، اقداماتی که اکثریت آن‌ها خارج از کنترل بانک و موسسه می‌باشد.

گلدمن‌ساکس گزارشات خبرگزاری CNBC را تایید نکرده است و تنها نظرات عمومی خود را در مورد این موضوع تکرار می‌کند.

این بانک بزرگ در بیانیه‌ای توضیح داد:

در پاسخ به علاقه‌ی مشتریان به محصولات دیجیتالی مختلف، ما در حالی بررسی نحوه‌ی ارائه‌ی آن‌ها در فضای بانکی هستیم. در این راستا، ما در رابطه با دامنه‌ی ارائه‌ی دارایی‌های دیجیتال به نتیجه‌گیری خاصی نرسیده‌ایم.

Goldman Sachs

بریان کِلی(Brian Kelly) بنیانگذار و مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی BKCM اعلام کرده با اینکه این کار‌های گلدمن‌ساکس در کوتاه مدت تاثیری بر حجم مبادلات بیت‌کوین نخواهد داشت، این گزارشات در بلند مدت می‌تواند اثرات جانبی منفی داشته باشد.

آقای کلی توضیح داد:

BRIAN KELLYآن‌ها هنوز به بخشی از این اکوسیستم تبدیل نشده‌اند، اما تا آنجا که نشان دهنده‌ی نحوه‌ی برخورد موسسات است، حضورشان منفی تلقی می‌شود.

Brian Kelly

نظر شما در رابطه با تصمیم موسسه مالی بزرگ‌ گلد‌من‌ساکس چیست؟ آیا واقعا هنوز فضای قانون‌گذاری به مرحله‌ای نرسیده که موسسات بزرگ وارد صنعت رمزارزی شوند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CNBC

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

‫2 دیدگاه ها

    1. همیشه چیزهای جدید با ترس و حتی مخالفت بی‌دلیل مواجه می‌شن.
      اینجور مواقع بهترین فرصت برای حداکثر استفاده از مواردی است که حتی ۱ درصد احتمال موفقیت دارن. چون عملا چیز زیادی از دست نمیدی در صورتی که ممکنه چندصد برابر بدست بیاری…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا