اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

۲۰ میلیون دلار سرمایه‌ برای تحقیقات در حوزه‌ی بلاک‌چین

دانشگاه هنگ‌کنگ قصد دارد با کمک موسسات مالی بر روی افزایش امنیت سیستم‌های مالی بلاکچینی تحقیق کند

نکات برگزیده مطلب
  • طبق گزارشات منتشر شده در خبرگزاری‌های محلی، دانشگاه هنگ‌کنگ با دریافت ۲۰ میلیون دلار سرمایه‌ی تحقیقاتی، قصد دارد با کمک همکاران خود و بانک‌های سطح کشور بر روی ارتقاء سطح امنیت سیستم‌های مالی و پرداخت مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین فعالیت کند.

یک خبرگزاری چینی در روز ۱۲ آگوست گزارش داد که دانشکده‌ی علم و کسب و کار مبتنی بر تکنولوژی از دانشگاه هنگ‌کنگ به تازگی ۲۰ میلیون دلار سرمایه‌ی تحقیقاتی برای بهبود قابلیت‌های امینیتی سیستم‌های پرداخت الکترونیکی دریافت کرده است. بلاک‌چین

دانشکده‌ی کسب و کار دانشگاه علم و صنعت هنگ‌کنگ(HKUST) قرار است با همکاری دانشگاه هنگ‌کنگ(HKU)، دانشگاه چینی هنگ‌کنگ(CUHK) و دانشگاه شهری هنگ‌کنگ(CityU) بر روی این پروژه‌ی تحقیقاتی کار کنند.

به جز تقویت سیستم امنیتی پرداخت‌های الکترونیکی، این دانشگاه‌ها برنامه‌هایی برای بررسی کاربرد‌های تکنولوژی بلاک‌چین و گفتگو در رابطه با امکان تبدیل هنگ‌کنگ به یک مرکز جهانی تکنولوژی مالی دارد.

این تحقیق که بین رشته‌های علمی مختلف صورت خواهد گرفت، قرار است توسط پروفسور تان جیایین(Tan Jiayin) رهبری شود؛ وی بخاطر کارهایش در رابطه با “تقویت موقعیت استراتژیک هنگ‌کنگ به عنوان یک مرکز تجاری بین‌المللی و منطقه‌ای با تمرکز بر تکنولوژی بلاک‌چین، امینیت شبکه و هوش مصنوعی”، شناخته شده است. وی به دلیل اینکه بخشی از این تحقیقات به مسائل ارزهای دیجیتال و طراحی محصولات مالی و خدمات توزیع مالی مربوط می‌شود، از مشارکت‌ بانک‌ها در پروژه نیز استقبال کرده است.

در سال ۲۰۱۷ دولت هنگ‌کنگ اعلام کرد که قصد دارد یک سیستم‌ مبادله‌ی مالی مبتنی بر بلاک‌چین ایجاد کند تا “به طور قابل توجهی بخش‌های مرتبط با منابع انسانی، زمان لازم برای انجام یک تراکنش‌ مالی معمولی و میزان کلاه‌برداری در صنعت مالی را کاهش دهد”. انتظار می‌رود که این سیستم با هدف ارتقاء ارتباطات تجاری بین چین و شرکای جهانی این کشور، به آن کمک کند.

در ماه ژوئن سال جاری، یکی از شرکت‌های زیر مجموعه‌ی Alibaba با نام Ant Financial که قبلا با نام AliPay شناخته می‌شد، اولین پرداخت بلاک‌چینی خود را بین نرم‌افزار AliPayHK در هنگ‌کنگ و نرم‌افزار پرداخت مالی فیلیپینی GCash تنها در ۳ ثانیه انجام داده است.

در ماه گذشته نیز یک هیئت از مقامات مالی هنگ‌کنگ و یک شرکت زیرمجموعه‌ی کمپانی Ping An Group اعلام کردند که راه‌حل مالی آن‌ها در ۲۱ بانک هنگ‌کنگ راه‌اندازی شده است. هدف این راه‌حل ساده کردن تراکنش‌های مالی برای کاهش میزان زمان و تاسیسات اداری دخیل و لازم در ثبت‌نام  کسب و کار‌های نوپا برای خدمات بانکی است.

نظر شما در رابطه با اقدامات دانشگاه هنگ‌کنگ چیست؟ افزایش سطح امنیت سیستم‌های مالی مبتنی بر بلاک‌چین چه تاثیری بر بازار رمزارزها خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

‫3 دیدگاه ها

  1. ضمن تشکر بابت اخبار خوب سایت تان
    لطفا عنوان خبر رو اصلاح کنین زیرا حوزه صحیح می باشد نه حوضه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا