آموزش ماینینگترید و ماینینگ

راهنمای جامع نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های اسیک Antminer

آموزش راه‌اندازی دستگاه‌های انت‌ماینر در استخر‌های ViaBTC و Slushpool

نصب و راه اندازی دستگاه انت‌ماینر S9 بسیار ساده است. در واقع محیط مدیریت دستگاه به نوعی طراحی شده که کاربران با کمی دقت میتوانند این دستگاه را نصب و راه اندازی نمایند و به استخراج رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) بپردازند. البته کاربرانی که هم اکنون در حال استفاده از دستگاه ماینر خود هستند و تمایل دارند تا استخر ماینینگ(Mining Pool) خود را تغییر دهند نیز می‌توانند از این مقاله‌ی آموزشی استفاده کرده و اقدام به انجام این کار نمایند.

راه‌اندازی دستگاه Antminer

برای تغییر تنظیمات دستگاه‌های انت‌ماینر نیاز است که ابتدا از IP دستگاه اطلاع پیدا کنیم. برای پیدا کردم این IP باید از نرم‌افزارهای ارائه شده در وب‌سایت شرکت بیت‌مین(Bitmain) استفاده کرد. به این منظور به وب‌سایت شرکت Bitmain مراجعه کرده و در صفحه‌ی باز شده به بخش پشتیبانی یا Support مراجعه کنید.

در این صفحه نیز بر روی گزینه‌ی پشتیبانی فنی یا Technical Supportکلیک کنید

در صفحه‌ی بعدی نیز بر روی گزینه‌ی Product Installation Guide کلیک کنید تا صفحه‌ی مربوط به نرم‌افزار‌های این کمپانی باز شود.

در این صفحه تمامی نسخه‌ی بروز شده‌ی سیستم‌عامل(Framware) دستگاه‌های تولید کمپانی Bitmain، آموزش نحوه‌ی راه‌اندازی و همچنین برخی نرم‌افزار‌های لازم جهت شروع کار این دستگاه‌ها به کاربران ارائه شده است. در لیست سمت چپ به دنبال گزینه‌ی IP Reporter بگردید. با کلیک بر روی این گزینه و نمودار کشویی زیر آن نرم‌افزار مربوطه به صورت یک فایل فشرده با پسوند Zip. به کاربر نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی این فایل، اقدام به دانلود آن نمایید.

حال باید نرم‌افزار دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و آن را اجرا نمایید. پس از اجرا شدن نرم‌افزار بر روی دکمه‌ی شروع یا Start کلیک کنید تا نرم‌افزار مذکور IP دستگاه ماینر را به شما نمایش دهد. همزمان پس از فشردن دکمه‌ی Start به دستگاه ماینر خود رجوع کرده و دکمه‌ی سیاه رنگ پشت آن را که IP Reporter نام دارد، به مدت چند ثانیه نگه دارید. بعد از گذشت مدت کوتاهی نرم‌افزار مذکور IP دستگاه ماینر را به شما ارائه می‌دهد.

حال با استفاده از یک نرم‌افزار مرورگر اینترنت مانند گوگل کروم(Chrome) یا فایرفاکس(FireFox) می‌توانید به بخش تنظیمات دستگاه اسیک دسترسی پیدا کنید. به این منظور ابتدا نرم‌افزار مرورگر خود را باز کرده و سپس در بخش آدرس IP دستگاه ماینر را وارد و سپس دکمه‌ی Enter را بفشارید.

در صورتی که برای ورود به سیستم نام کاربردی و پسورد پرسیده شد، هر دو مورد را Root وارد نمایید.

در این مرحله با موفقیت به بخش تنظیمات دستگاه وارد شده‌اید. حال به منظور عدم نیاز به جستجوی IP در هر مرحله‌ی جابجایی دستگاه‌های ماینر و یا خاموش کردن مودم، می‌توان با مراجعه به بخش Network، برای دستگاه ماینر یک IP ثابت و دائمی تعریف نمود. برای انجام این کار ابتدا پروتکل دستگاه را به حالت Static تغییر دهید. سپس IP و NetMask داده شده را کپی و به بخش‌های مشخص شده وارد نمایید. در نهایت بر روی گزینه‌ی Save&Apply کلیک کرده تا تغییرات اعمال شده، ذخیره گردد.

صفحه‌ی مربوط به تنظیمات دستگاه ماینر را باز گذاشته و به استخر ماینینگ مراجعه می‌کنیم.

در این مرحله باید به استخر ماینینگ مورد نظر خود مراجعه کرده و در آن یک حساب کاربری راه‌اندازی نمایید. از آنجایی که اخیرا کاربران ایرانی با استخر ماینینگ Antpool دچار مشکل شده‌اند، در این مقاله به راه‌اندازی دستگاه‌های ماینینگ در استخر‌های ViaBTC و SlushPool پرداخته شده است.


استخر ماینینگ ViaBTC

برای راه‌اندازی حساب کاربری در استخر ماینینگ ViaBTC ابتدا به وب‌سایت رسمی این استخر مراجعه می‌کنیم. در صفجه‌ی باز شده بر روی گزینه‌ی Sign Up کلیک کنید و مشخصات خواسته شده از جمله ایمیل، یک نام‌کاربری حاوی حروف و اعداد و همچنین رمزارز عبور مورد نظر خود را وارد نمایید. به یاد داشته باشید که اطلاعات وارد شده برای ساخت حساب کاربری حتما به درستی وارد شده و هرگز آن را فراموش نکنید. در نهایت تیک گزینه‌ی …I Agree with را زده و بر روی گزینه‌ی آبی رنگ Sign Up کلیک نمایید. در این مرحله یک ایمیل حاوی لینک فعال‌سازی برای شما ارسال می‌شود. در صورتی که قبلا بر روی این استخر ماینینگ حساب کاربری داشته‌اید، بر روی گزینه‌ی Sign In کلیک نمایید.

حال به ایمیل شخصی خود مراجعه کرده و لینک فعال‌سازی حساب کاربری خود را باز کنید.

در مرحله‌ی بعدی از شما خواسته می‌شود که کد مربوط به Google Authentication را وارد نمایید. برای این کار می‌توایند از نرم‌افزار مذکور بر روی تلفن همراه خود استفاده کرده و یا با مراجعه به این لینک، یک افزونه برای انجام این کار به مروگر کروم خود اضافه نمایید. پس از اسکن کد QR ارائه شده، یک کد ۶ رقمی به شما ارائه می‌شود که با وارد نمودن آن در بخش خواسته شده، مراحل تایید حساب شما به پایان می‌رسد.

به یاد داشته باشید که هرگز نباید این کد ۶ رقمی را فراموش کنید.

حال به وب‌سایت استخر ViaBTC بازگشته و بر روی گزینه‌ی Pool کلیک نمایید. در منوی باز شده گزینه‌ی مربوط به استخر بیت‌کوین یا BTC Pool را انتخاب کنید.

در این مرحله باید یک کارگر یا Worker به حساب خود اضافه کنید. به گزینه‌ی Workers مراجعه کرده و بر روی گزینه‌ی Add Group کلیک نمایید و سپس یک نام دلخواه برای گروه آن انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه‌ی آبی رنگ Create کلیک نمایید.

حال باید به استخر ماینینگ مذکور یک کیف‌پول رمزارزی معرفی کنید تا درآمد حاصل از ماینینگ دستگاه ماینر به حساب شما انتقال یابد. برای این کار به بخش Wallet مرجعه کرده و گزینه‌ی برداشت خودکار یا Auto Withdrawal را فعال نمایید. به دلیل اینکه قبلا کیف‌پول رمزارزی به این استخر معرفی نکرده‌اید، به شما اخطار داده می‌شود که باید برای برداشت وجه ابتدا این کار را انجام دهید. بر روی گزینه‌ی آبی رنگ Set Now کلیک کنید. در پنجره‌ی بعدی آدرس کیف‌پول خود را در بخش Input Coin Address وارد کرده و در بخش 2-factor نیز کد ۶ رقمی گوگل را وارد نمایید. در نهایت بر روی گزینه‌ی آبی رنگ Confirm کلیک نمایید.

در صورتی که به درستی این کار را انجام داده باشید، آدرس کیف‌پول شما به بخش بیت‌کوین افزوده شده و گزینه‌ی برداشت خودکار نیز فعال می‌گردد.

در این مرحله حساب کاربری شما بر روی استخر ماینینگ ViaBTC به درستی تنظیم شده و آماده‌ی استفاده می‌باشد. تنها کافیست تا آدرس‌های مربوط به این استخر ماینینگ را به دستگاه ماینر خود اضافه کنید.

برای انجام این کار مجددا به صفحه‌ی Pool بازگشته و استخر بیت‌کوین یا BTC Pool را انتخاب کنید. به به بخش انتهایی این صفحه مراجعه کرده و آدرس استخر مورد نظر را کپی کنید،

سپس به صفحه‌ی تنظیمات دستگاه ماینر بازگشته و به بخش تنظیمات ماینر(Miner Configuration) وارد شوید. در این صفحه می‌توانید سه استخر ماینینگ به دستگاه خود معرفی کنید. همینطور که می‌بینید به صورت پیش‌فرض استخر‌های ماینینگ Antpool توصیه شده‌اند. تمامی گزینه‌های موجود در این صفجه را حذف نمایید و آدرس استخر ViaBTC را در بخش URL وارد کنید. در بخش Worker نام دستگاه خود را به دلخواه وارد کنید. بخش پسورد هم تنها در صورت نیاز تکمیل کنید، در غیر این صورت خالی بودن این گزینه ایرادی ندارد.

در نهایت بر روی گزینه‌ی Save&Apply کلیک کنید تا تنظیمات تغییر یافته، ذخیره شود.

در پایان منتظر بمانید، اگر تنظیمات شما به درستی انجام شده باشد بعد از چند دقیقه در قسمت Miner Statuse می‌توانید اتصال دستگاه و سرعت استخراج آن را مشاهده نمایید.


استخر ماینینگ Slushpool

راه‌اندازی حساب کاربری در استخر Slushpool نیز تفاوت چندانی با استخر‌های دیگری همچون ViaBTC ندارد.

برای افتتاح حساب ابتدا به وب‌سایت رسمی این استخر ماینینگ مراجعه کرده و گزینه‌ی سبز رنگ Sign Up را انتخاب نمایید. در صفحه‌ی باز شده گزینه‌های خواسته شده را تکمیل نمایید. در این بخش از شما خواسته می‌شود تا یک نام‌کاربری، ایمیل و رمز عبور دلخواه وارد نمایید. در نهایت تیک I agree با زده و بر روی گزینه‌ی سبز رنگ Complete Registration کلیک نمایید. در صورت درست بودن اطلاعات، یک ایمیل فعال‌سازی حساب به ایمیل شما ارسال خواهد شد. با مراجعه به ایمیل خود و کلید بر روی گزینه‌ی Activate ارائه شده، حساب خود را فعال‌سازی کنید.

حال با مراجعه‌ی مجدد به وب‌سایت استخر Slushpool و وارد کردم اطلاعات خواسته شده، به بخش کارگرها(Workers) وارد شوید. در این صفحه ابتدا باید یک کارگر جدید ایجاد نمایید. بر روی گزینه‌ی New Worker کلیک کنید و در صفحه‌ی جدید یک نام دلخواه برای آن انتخاب نمایید. در نهایت بر روی گزینه‌ی سبز رنگ Create کلیک کرده تا کارگر جدید ساخته شود.

تا این جای کار معرفی کارگرد جدید به حساب استخر Slushpool به پایان رسیده است اما برای اینکه بتوانید درآمد حاصل از ماینینگ را دریافت کنید باید یک کیف‌پول رمزارزی به این وب‌سایت معرفی نمایید. برای انجام این کار ابتدا به بخش بالایی صفحه مراجعه نموده و به تنظیمات کاربری وارد شوید. سپس بر روی گزینه‌ی Settings کلیک نمایید.

در صفجه‌ی بعدی بر روی رمزارز بیت‌کوین کلیک کرده تا منو کشویی آن باز شود. گزینه‌ی پرداخت‌های بیت‌کوین یا BTC Payout را انتخاب نمایید تا به این صفحه منتقل شوید.

در صفحه‌ی مربوط به پرداخت‌های بیت‌کوین مشاهده می‌کنید که هیچ کیف‌پولی برای این حساب تعریف نشده است. بر روی گزینه‌ی Change(با عکس یک مداد) کلیک کرده و سپس آدرس مربوط به کیف‌پول خود را در این بخش وارد نمایید. با مشاهده‌ی تیک آبی رنگ می‌توان فهمید که آدرس کیف‌پول ارائه شده توسط شما به درستی وارد شده است. در نهایت بر روی گزینه‌ی سبز رنگ Submit کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده ثبت شوند. توجه نمایید که هرگونه تغییر در حساب کاربری به صورت ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود. در این مرحله نیز برای تایید فرایند تغییر آدرس کیف‌پول یک ایمیل برای شما ارسال شده که باید با مراجعه به آن روند تغییر آدرس کیف‌پول را تایید نمایید.

در این بخش می‌توانید کیف‌پول رمزارزی خود را معرفی کنید.

تنظیمات مربوط به استخر ماینینگ به پایان رسیده است. حال می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Leave Workspace از این بخش خارج شوید. در این مرحله حساب کاربری شما بر روی استخر ماینینگ Slushpool به درستی تنظیم شده و آماده‌ی استفاده می‌باشد. تنها کافیست تا آدرس‌های مربوط به این استخر ماینینگ را به دستگاه ماینر خود اضافه کنید.

به صفحه‌ی تنظیمات دستگاه ماینر بازگشته و به بخش تنظیمات ماینر(Miner Configuration) وارد شوید. در این صفحه می‌توانید سه استخر ماینینگ به دستگاه خود معرفی کنید. همینطور که می‌بینید به صورت پیش‌فرض استخر‌های ماینینگ Antpool توصیه شده‌اند. تمامی گزینه‌های موجود در این صفجه را حذف نمایید و آدرس استخر Slushpool را در بخش URL وارد کنید. در بخش Worker نام دستگاه خود را به همراه نام کاربری، مشابه آنچه در حساب استخر ماینینگ وارد نموده‌اید، وارد کنید(نام کاربری خود در سایت Slush را بنویسید سپس یک نقطه بگذارید و پس از آن نام Worker که ساخته‌اید را قرار دهید. مثلا Coinit.Worker1) بخش پسورد هم تنها در صورت نیاز تکمیل کنید، در غیر این صورت خالی بودن این گزینه ایرادی ندارد.

در نهایت بر روی گزینه‌ی Save&Apply کلیک کنید تا تنظیمات تغییر یافته، ذخیره شود.

آدرس‌های ارائه شده توسط استخر ماینینگ Slushpool نیز عبارتند از:

stratum+tcp://stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://eu.stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://us-east.stratum.slushpool.com:3333

stratum+tcp://ca.stratum.slushpool.com:3333

stratum+tcp://sg.stratum.slushpool.com:3333

stratum+tcp://jp.stratum.slushpool.com:3333

stratum+tcp://cn.stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://cn.stratum.slushpool.com:443
stratum+tcp://cn02.stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://cn02.stratum.slushpool.com:443
stratum+tcp://cn03.stratum.slushpool.com:3333
stratum+tcp://cn03.stratum.slushpool.com:443

سوالات و مشکلات احتمالی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.3]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

‫39 دیدگاه ها

 1. سلام من ۱دستگاه نو خریدم وقتی به قسمت ورکر میرم که ورکر جدید اضافه کنم گزینه نیو ورکر وجود نداره از طریق وای فای هم متصل میشم میشه کمکم کنید؟؟

 2. با سلام
  ip دستگاه a1 رو چطور میشه پیدا کرد (نه روی دستگاه چیزی نوشته شده نه سایت مشحصی داره ) ممنون از راهنمایی هاتون

  1. سلام دوست من
   میتونید از نرم افزار های مختلفی که کار ip-scan را انجام میدن استفاده کنید . فقط باید دستگاه ماینینگ و سیستمی که نرم افزار روش اجرا میشه به یه شبکه وصل باشند حتما

 3. سلام دوستان لطفا کمک کنید
  بعد از اینکه ادرس پول را در قسمت تنظیمات وارد کردم یادم رفته تاییدیه دوم را تایید کنم دستگاه کلی کار کرده وهیچ انتقالی انجام نشده چیکار باید کرد ممنون میشم راهنمای کنید

 4. سلام
  ببخشید آیا میشه برای اینکه بازدهی و افزایش استخراج داشته باشم 2 یا 3 یا چند تا دستگاه رو با هم متصل کنم ؟ یا اینکه باید جدا جدا به کیف پولم متصل بشن ؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنین

  1. سلام گرامی
   شما نسبت به تعداد دستگاه ها و هش ریتی که در اختیار استخر میگذارین پاداش دریافت میکنید و این مقدار با افزایش تعداد دستگاه به صورت تصاعدی بالا نمیره . به این معنی که اگه یک دستگاه مثلا 12 تراهش قدرت پردازشی بهتون بده 2 عدد از همون دستگاه 24 تراهش قدرت میدن

 5. در استخر اسلش پول می خواستم آدرس کیف پول رو تغییر دهم ولی گزینه change عمل نمی کرد و اشتباهاً گزینه قفل رو زدم حالا وقتی گزینه unlock رو میزنم یه صفحه میاد که میخواهد امضا signatur وارد کنم
  [URL=http://uupload.ir/view/mwi5_slushpool_unlock.jpg][IMG]http://uupload.ir/files/mwi5_slushpool_unlock_thumb.jpg[/IMG][/URL]
  [URL=http://uupload.ir/view/zrfl_slushpool_2.jpg][IMG]http://uupload.ir/files/zrfl_slushpool_2_thumb.jpg[/IMG][/URL]

  1. دوست عزیزم طبق بررسی های بنده راهش اینه که با ساپورت اسلاش پول تماس بگیرید و بهشون مورد رو شرح بدین

 6. با سلام و احترام
  وتشکر فراوان از ارائه مطالب آموزش بسیار خوبتان
  در استخر اسلش کیف پول کوینومی رو معرفی و قفل کردم
  برای باز کردن قفل صفحه ای درخواست امضإ می کند این امضا چیه .
  پسورد اسلش ، کیف پول و کلمات seed رو هم وارد کردم ولی انجام نشد
  آیا راهکاری برای باز کردن قفل و یا حذف یا تغییر کیف پول وجود دارد

  1. سلام دوست عزیز
   لطفا یکم بیشتر توضیحات میدین ؟ بعد از موجودی استخرتون چیزی کم شده یا خیر؟ اگه بتونید از قسمت ارور هم یه اسکرین شات بفرستید بهتر میشه راهنماییتون کرد

   1. سلام
    نخیر از موجودی چیزی کم نشده
    می خواستم آدرس کیف پول رو تغییر دهم ولی گزینه change عمل نمی کرد و اشتباهاً گزینه قفل رو زدم حالا وقتی گزینه unlock رو میزنم یه صفحه میاد که میخواهد امضا signatur وارد کنم

 7. سلام
  سایت خیلی خوبی دارید ممنون از مقالاتتون
  یک سوال داشتم . من می خواستم برای شروع کار با 5 ماینر S9J یا T17 شروع کنم . میخواستم یکم در مورد سیستم خنک کنندگی راهنمایی بفرمایید. نمی دونم چه تعداد فن بادی استفاده کنم یا واتر کولر یا خنک کنندگی روغنی بزارم و اصلا اونها رو کجا بزارم که بیشترین کارایی رو داشته باشن . ممنون میشم جواب بدید.

 8. سلام
  برای ماینینگ با دستگاه های اسیک در کل چه تجهیزاتی باید تهیه کنم؟البته به غیر از خود دستگاه ها … مثل ماینتور ، کیس ، فن یا هر چیزه دیگری..

  1. سلام. غیر از چیزایی که خودتون اشاره کردید می‌مونه سیستم تهویه و سیستم برق‌کشی. بهتون پیشنهاد می‌‎کنم این مقاله رو مطالعه کنید: https://bit.ly/2FIrpSH

   مقالات دیگه‌ای هم در بخش آموزش و دیگر بخش‌ها هست که خودتون می‌تونید پیدا کنید. موفق باشید

   1. واقعا ممنون مقالاتتون عالی بود سایت خیلی خوبی دارید
    فقط چند سوال دیگه داشتم خیلی لطف میکنید جواب بدید.
    –کانفیگ ماینر باید از طریق اینترنتیکه بین pc و دستگاه ماینر مشترک هست صورت بگیره .حالا دستگاه که به کابل LAN وصل هست و شاید pc به وای فای همون مودم وصل شده باشه ؟ و بعد از اینکه دستگاه تنظیم شد باید pc همیشه به اینترنت دستگاه وصل باشه یا میتونم بعد از تنظیم اون رو جداکنم و هر وقت که خواستم وضعیت دستگاه رو بررسی کنم دوباره به مودم مشترک وصل بشم و اون رو چک کنم ؟
    –چطوری میتونم دمای دستگاه رو بطور آنی ببینم؟ هیچ نمایشگری رو دستگاه antminer s9j نیست که خریدم

    1. مرسی 🌹

     نه. بعد از اینکه تنظیم کردید می‌تونید کامپیوترتون رو از اینترنت قطع کنید و یا از اون مودم بکشید. اسیک شما به کار ماینینگ ادامه میده. شما می‌تونید برای آگاهی از وضعیت ماینرهاتون از نرم‌افزار موبایل بیت‌مین هم استفاده کنید: https://bit.ly/2NoOLTF

     برای رسیدن به جواب بقیه‌ی سوال‌هاتون هم این ویدئو رو ببینید لطفا: https://bit.ly/2RwrD3I

 9. سلام و وقت بخیر خدمت ادمین و دوستان عزیز
  من ندونسته چنبار کانفیق انجام دادم الان بجای 1 دستگاه 4 دستگاه ماینر برام فعال شده و موقع ماین دچار مشکل کندی سرعت شدم
  لطفا بگین چطوری میتونم مشکل رو حل کنم
  با تشکر

  1. سلام . مدل دستگاه تون چیه و چه ارزی رو داخل په استخری ماین میکنید؟

   1. سلام و عرض ادب
    مدل دستگاه s11 هستش . ارز بیتکوین استخر هم در btc com استخراج میشه

    1. ببنید میتونه از موارد مختلف باشه . چیزی که الان مدنظر من هستش اینه که در قسمت miner configuration اسم worker هارو مثل هم نذاشتین و استخر دستگاهتون رو چند تا دستگاه مختلف تشخیص میده . لطفا چک کنید که اسم ها دقیقا مثل هم باشند و مثلا فاصله قبل و بعدشون نباشه

     1. دقیقا همین بود که فرمودین خیلی سپاسگزارم از راهنماییتون
      من نام worker هارو به یه اسم تبدیل کردم, وقتی روشنش میکنم ۱active ماینر هستش اما 3 تای دیگه که قبلا به اشتباه اضافه شدن هم هنوز تعدادشون هست اما offline هستن ! و خوشبختانه دیگه active نشدن تا این لحظه به لطف راهنمایی شما ! میخواستم بپرسم که امکانش هست اونارو به طریقی حذف کنم؟
      یا اینکه رست کنم مودم دستگاه رو دوباره کانفیگ کنم این اتفاق میافته؟
      با تشکر از وقتی که میزارین

      1. سلام گرامی
       خوشحالم که تونستم کمکی کنم
       استخر اون موارد رو نشون میده تا کسی که استخرو چک میکنه یه اخطار ببینه که این دستگاه ها افلاین شدن . اون ها مشکلی ایجاد نمیکنند و معمولا پس از چند روز از داخل استخر پاک میشوند

       1. خیلی بزرگ‌ترین بله پاک شدن خیلی ممنون بابته راهنماییتون ،
        یه سوال دیگه دمای چیپ یک دستگاه s11 من کمتر از ۶۹ نمیاد! برعکس چیپ ۲ خیلی کم پیش میاد دماش تا ۵۰ برسه ! برای خنک موندن محیط هم از فن صنعتی استفاده میکنم که تا حد زیادی کمک می‌کنه
        ایل این دما طبیعیه؟ و مشکلی پیش نمیاد اگه با همین دما کار کنه؟
        با تشکر

 10. سلام دوستان
  من دستگاه CHP تولید برق با توان 2 مگاوات(قابل ارتقا تا 4 مگاوات) دارم و سالن خالی و نگهبان و … هم در نیروگاه در شهر قزوین هست اگر کسی تمایل به همکاری داشت تماس بگیره

 11. با سلام پولهای انت پول دچار مشکل شدندو دستگاهها های من وصل نمیشن راهنمایی کنین تا از وی پی اس برای وصل شدن استفاده کنیم

  1. سلام. این مشکل احتمالا مقطعی هست دوست من و اصلا پیشنهاد نمیشه که از وی‌پی‌ان یا وی‌پی‌اس برای ماین استفاده کنید. بجای این کار می‌تونید فعلا در استخرهای slush pool و یا viabtc که توی همین مقاله آموزش داده شده به استخراج بپردازید.

 12. سلام دوست گرامی
  1-در استخر بعد ثبت نام یک نام ورکر تعریف میکنید که با اون شناخته میشید یا بعضی استخرها که ثبت نام ندارن مستقیما آدرس کیف پولتونو وارد می‌کنید(در همین مقاله ایجاد ورکر به دقت توضیح داده شده)
  2-اگه منظورتون ارزهای ماین شده هست بله فرق می‌کنن چون در استخراج هر بلاک شانس دخالت داره و اگه منظورتون مینیمم دارایی قابل برداشته، این مقدار 0.001 BTC است
  3-هنوز دلیل این اتفاق کاملا مشخص نیست
  4-خیر تاکنون نیازی به vpn نبوده
  5-میتونید از نرم‌افزارهای مانیتورینگ استفاده کنید یا به سادگی به حسابتون در استخر سر بزنید

 13. سلام
  وقت بخیر
  ممنون از مطلب خیلی خوب شما. ببخشید من چندتا سوال دارم که تقریبا مبتدیانه هست.
  اول اینکه ارتباط ماینر با استخر چطوری برقرار میشه؟ موقع ایجاد حساب کاربری و معرفی کارگر باید آی پی ماینر توی اطلاعات وارد بشه؟ یعنی منظورم این هست که چطور مشخص میشه که هرمقداری که ماینرهامون ماین کردن مربوط به حساب کاربری ما هست؟ چون اینجور که من دیدم همه باید یک سرور وارد کنن توی تنظیمات ماینر؟
  دوم اینکه استخرها باهم از نظر میزان استخراج فرق می کنن؟ حداقل میزان تراکنش برای این دوتا استخر که معرفی کردید چقدر هست؟
  سوم استخر antpool چه مشکلی پیدا کرده با ایرانی ها؟
  چهارم آیا نیازی به استفاده از vpn هست واسه ارتباط با استخرها؟
  پنجم اینکه اگه پیش ماینرها نباشیم چطوری می تونیم کنترل شون کنیم و بدونیم که همه چیز داره درست کار میکنه؟
  ممنون از راهنمایی هاتون

دکمه بازگشت به بالا