اخبار و مقالات

بیت کوین و دوج‌کوین محبوب‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاری در انگلستان هستند!

نتایج بدست آمده از یک نظرسنجی عمومی نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از جوانان این کشور به دنبال سرمایه‌گذاری و حضور فعال در دنیای دارایی‌های رمزارزی به ویژه BTC و DOGE هستند

نکات برگزیده مطلب
  • اخیراً یک نظرسنجی عمومی در میان جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال کشور انگلستان صورت گرفته که نشان می‌دهد تقریباً نیمی از آن‌ها به دنبال حضور فعال در بازار رمزارزها به عنوان اولین سرمایه‌گذاری در طول زندگی خود هستند. در این میان رمزارز بیت کوین با در اختیار داشتن چیزی حدود ۲۰ درصد رای سرمایه‌گذاران آینده، در رتبه اول قرار دارد؛ این درحالیست که جایگاه دوم به رمزارز دوج کوین تعلق گرفته است. نتایج بدست آمده از این تحقیقات همچنین نشان داد که تقریباً ۵۰ درصد سرمایه‌گذاران بزرگسال قصد دارند میزان سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز را افزایش داده و دارایی بیشتری خریداری کنند. آن‌ها معتقداند که در بازه‌ای از زمان این دارایی‌های رمزارزی برای آن‌ها سودآوری و کسب درآمد چشم‌گیر به همراه خواهند داشت.

بیت کوین و دوج کوین!

نتایج بدست آمده از یک نظرسنجی عمومی که توسط پلت‌فرم اپینیوم (Opinium) برای شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری اینتراکتیو اینوستور (Interactive Investor) صورت گرفته است، نشان می‌دهد که حدود ۴۵ درصد جمعیت ۱۸ تا ۲۹ سال کشور انگلستان قصد دارند به عنوان اولین سرمایه‌گذاری زندگی خود به بازار دارایی‌های رمزارزی وارد شوند.

در میان تمام دارایی‌های دیجیتال موجود در بازار، رمزارز بیت کوین با جلب توجه بالغ بر ۲۰ درصد شهروندان جوان کشور انگلستان در جایگاه اول و به عنوان محبوب‌ترین سرمایه‌گذاری رمزارزی شناخته می‌شود. این درحالیست که رمزارز دوج‌کوین (DOGE) پس از بیت کوین در جایگاه دوم قرار گرفته و به عنوان یک سرمایه‌گذاری قابل قبول و سودآور در بین شهروندان این کشور شناخته می‌شود.

صنعت رمزارزها استخراج رمزارز انگلستان بیت کوین دوج کوین

البته نزدیک به ۵۶ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعتراف کرده‌اند برای ورود به بازار رمزارز و خرید BTC از وام‌های بانکی استفاده کرده‌اند. حدود ۲۳ درصد از شرکت‌کنندگان اظهار کرده‌اند که برای تخصیص بودجه مورد نظر در بازار دارایی‌های دیجیتال از کارت اعتباری خود استفاده کرده‌اند، درحالیکه ۱۷ درصد از وام‌های دانشجویی بهره برده‌اند. شانزده درصد باقی مانده نیز اعلام کرده‌اند که از وام‌های مختلف و ایجاد بدهی برای ورود به صنعت رمزارز استفاده کرده‌اند.

مایرون جابسون (Myron Jobson) یکی از سرمایه‌گذاران فعال در شرکت اینتراکتیو اینوستور با «ناراحت کننده» توصیف کردن این آمار و ارقام، اعلام کرده است که:

استفاده از کارت‌های اعتباری، وام‌های دانشجویی و سایر روش‌های ایجاد بدهی برای ورود و سرمایه‌گذاری در دنیای دارایی‌های دیجیتال بسیار نگران کننده است. Myron Jobson

وی در رابطه با ایجاد بدهی‌های سنگین توسط جوانان و عدم توانایی آن‌ها در بازپرداخت آن هشدار داد و اعلام کرد که «اینگونه بدهی‌های سنگین می‌تواند به اعتبار مالی شهروندان جوان آسیب رسانده و در نهایت باعث ایجاد موانع مالی در ادامه زندگی آن‌ها شود».

یک سوم سرمایه‌گذاران انگلیسی هر روز قیمت دارایی‌های خود را بررسی می‌کنند

به نظر می‌رسد که علاقه به حضور در بازار رمزارز و سرمایه‌گذاری در این حوزه میان شهروندان انگلیسی به شدت افزایش یافته است، زیرا چندی قبل تحقیقات صورت گرفت که نشان می‌داد حدود ۷۸ درصد افراد بزرگسال در این کشور نسبت به دنیای ارزهای دیجیتال آگاهی کافی دارند. علاوه بر این، مشخص شد که بالغ بر ۲/۳ میلیون نفر از شهروندان این کشور در مقطعی از زمان مالک مقداری دارایی رمزارزی بوده و یا از آن‌ها به عنوان روش پرداخت استفاده کرده‌اند.

شایان ذکر است که نحوه تفکر و دیدگاه شهروندان انگلستان نسبت به دارایی‌های رمزارزی طی چند سال گذشته به شدت تغییر یافته است. پیش از این آن‌ها صنعت رمزارزها را به عنوان یک بازار مبتنی بر حدس و گمانه‌زنی و بدون هرگونه پشتوانه قابل قبول توصیف می‌کردند، با این حال اکنون از نظر آن‌ها بازار رمزارز یک فرصت سرمایه‌گذاری بسیار جدی و یا یک راه‌حل مالی جایگزین برای سرمایه‌گذاری سنتی شمرده می‌شود.

افزایش آگاهی در میان مردم

در واقع، سال گذشته حدود ۳۸ درصد مردم انگلستان صنعت دارایی‌های رمزارزی را با قمار و شرط‌بندی مقایسه می‌کردند، در حالیکه این رقم امروزه به کم‌تر از ۹ درصد کاهش یافته است.

نکته جالب توجه در رابطه با این تحقیقات آن است که نشان می‌دهد بالغ بر ۲۹ درصد سرمایه‌گذاران صنعت رمزارز در انگلستان هر روز قیمت و ارزش دارایی‌های تحت مدیریت خود را بررسی می‌کنند؛ این رقم نسبت به سال ۲۰۲۰ که تنها ۱۳ درصد بود افزایش دو برابری داشته است.

نتایج بدست آمده از این تحقیقات همچنین نشان داد که تقریباً ۵۰ درصد سرمایه‌گذاران بزرگسال قصد دارند میزان سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز را افزایش داده و دارایی بیشتری خریداری کنند. آن‌ها معتقداند که در بازه‌ای از زمان این دارایی‌های رمزارزی برای آن‌ها سودآوری و کسب درآمد چشم‌گیر به همراه خواهند داشت.

نظر شما در رابطه با نتایج بدست آمده از نظرسنجی فوق‌الذکر چیست؟ آیا ایجاد بدهی و دریافت وام برای حضور در بازار رمزارزها کار اشتباهی است؟ آیا دارایی‌های رمزارزی می‌توانند علاوه بر پرداخت این بدهی برای سرمایه‌گذاران سودآوری به همراه داشته باشند؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا