اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تلفن‌های همراه سامسونگ آزمایشگاهی برای ارزیابی ارز دیجیتالی کره جنوبی هستند

بانک مرکزی کره جنوبی استفاده از وون دیجیتالی (Digital Won) در حوزه پرداخت را بر روی تلفن‌های همراه گلکسی (Galaxy) ساخت سامسونگ مورد آزمایش قرار می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه کشورهای مختلفی در سراسر جهان در حال توسعه ارز دیجیتالی خود هستند و کره جنوبی نیز یکی از کشورهایی است که نسخه دیجیتالی ارز وون (Won) را مورد آزمایش قرار می‌دهد. گزارش نشریه تایمز کره (The Korea Times) در روز هشتم آگوست نشان می‌دهد که بانک مرکزی کره جنوبی محصول ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) را از طریق تلفن‌های همراه گلکسی (Galaxy) ساخت شرکت سامسونگ الکترونیک (Samsung Electronics) آزمایش می‌کند.

آزمایش ارز دیجیتالی بانک مرکزی کره جنوبی در تلفن‌های همراه سامسونگ

بانک مرکزی کره جنوبی که از سال ۱۳۹۷ طرح ساخت ارز دیجیتالی را در دستور کار خود قرار داده بود، هم‌اکنون در حال آزمایش وون دیجیتالی (Won) به عنوان ابزار پرداخت است. گزارش نشریه تایمز کره (The Korea Times) نشان می‌دهد که بانک مرکزی کره جنوبی ارز دیجیتالی خود را بر روی تلفن‌های همراه گلکسی (Galaxy) سامسونگ آزمایش می‌کند. بانک مرکزی کره جنوبی در گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد عملکرد ارز دیجیتالی خود را در یک دوره زمانی ۲۲ ماهه مورد بررسی قرار دهد.

بانک مرکزی کره جنوبی در ماه اردیبهشت به‌منظور انتخاب کارپرداز ارز دیجیتالی خود مزایده‌ای را برگزار کرده بود. پیشنهاد مزایده با رقابت شرکت‌ها همراه بوده و در نهایت گراند ایکس (Ground X) به عنوان کارپرداز ارز دیجیتالی بانک مرکزی کره جنوبی انتخاب شده است. گراند ایکس زیر مجموعه بلاکچینی یکی از شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه ارتباطات کره‌ با نام کاکائو (Kakao) است.

ارز دیجیتالی بانک‌های مرکزی که توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی پشتیبانی می‌شود، معمولاً با هدف ایجاد روش جایگزین و یا مکمل برای ارزهای فیات راه اندازی می‌شوند. تعدادی از ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی بر پایه شبکه بلاکچین ایجاد شده‌اند اما لزوماً تمامی ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی از این فناوری استفاده نمی‌کنند. بسیاری از کشورها هم‌اکنون در حال بررسی طرح انتشار ارز دیجیتالی بانک مرکزی هستند و بدون شک یوان دیجیتالی چین، در این مقطع از زمان یکی از بزرگترین و مهم‌ترین ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی محسوب می‌شود.

آزمایش ارز دیجیتالی بانک مرکزی کره در روز بیست و هشتم ژوئن (هفتم تیر ۱۴۰۰) آغاز شده و در این مرحله کاربرد ارز دیجیتالی بانک مرکزی کره به عنوان روش پرداخت در تلفن‌های همراه گلکسی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

استفاده از وون دیجیتالی بدون نیاز به اینترنت

یکی از مدیران بانک مرکزی کره جنوبی که نام وی فاش نشده است، در گفتگو با نشریه تایمز کره اعلام کرد:

بانک مرکزی کره جنوبی در این طرح آزمایشی قصد دارد تا امکان استفاده از وون دیجیتالی برای پرداخت از طریق تلفن همراه بدون دسترسی به شبکه اینترنت، ارسال حواله به دیگر گوشی‌های تلفن همراه و یا دیگر حساب‌های بانکی را مورد آزمایش قرار دهد. یکی از مدیران بانک مرکزی کره جنوبی

مرحله نخست این طرح آزمایشی تا ماه دسامبر ادامه خواهد یافت و در طی آن مزیت‌های این فناوری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در مرحله دوم که انتظار می‌رود از ماه ژانویه آغاز شده و تا ژوئن سال بعد ادامه یابد، به‌کارگیری وون دیجیتالی در فعالیت‌های بانکی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

سامسونگ از سال ۱۳۹۸ تاکنون با ارائه کیف‌پول رمزارزی امکان استفاده از رمزارزها در تلفن‌های همراه ساخت این شرکت را فرآهم کرده است. در ابتدا گوشی اس ۱۰ (S10) با کیف‌پول رمزارزی عرضه شده و اس ۲۰ (S20) نیز با ارائه ویژگی ذخیره‌سازی کلید خصوصی به‌طور امن (Blockchain Keystore) برای تسهیل فعالیت رمزارزی کاربران ارائه شد.

در صورتی که آزمایش وون دیجیتالی در گوشی‌های سامسونگ با موفقیت طی شود، کره جنوبی می‌تواند جایگزینی برای سرویس‌های پرداخت اپل‌پی (Apple Pay) و گوگل پی (Google Pay) ارائه دهد که برای انجام پرداخت به اینترنت نیز نیازی نخواهد داشت.

نظر شما نسبت به آزمایش وون دیجیتالی در گوشی‌های تلفن‌همراه گلکسی سامسونگ چیست؟ آیا ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین به جایگزینی برای سیستم‌های پرداخت شرکت‌های اپل و گوگل در این کشور تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا