اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

نقشه اولیه بیت کوین از چندین وب‌سایت حذف می‌شود

به دلیل پیروزی کریگ رایت در پرونده قضایی علیه پلت‌فرم کبرا (Cøbra) اکنون وب‌سایت‌های Bitcoin.org و Bitcoincore.org باید نقشه اولیه بیت کوین را از صفحات خود حذف کنند

نکات برگزیده مطلب
  • کریگ رایت(Craig Wright) مهندس علوم رایانه‌ای که ادعا می‌کند ساتوشی ناکاموتو خالق مرموز رمزارز بیت کوین است، چندی قبل یک پرونده قضایی علیه پلت‌فرم کبرا پلت‌فرم کبرا (Cøbra) تشکیل داد. در این پرونده آقای کریگ رایت با ادعای نقض حقوق کپی‌رایت، درخواست حذف نقشه اولیه بیت کوین از وب‌سایت‌های تحت مدیریت پلت‌فرم کبرا را مطرح کرده است. حال به نظر می‌رسد که دادگاه انگلیس به نفع وی رای صادر کرده و به زودی نقشه اولیه BTC از چندین وب‌سایت بزرگ از جمله Bitcoin.org حذف خواهد شد.

پرونده کریگ رایت

آقای کریگ رایت (Craig Wright) فردی که از مدت‌ها قبل ادعا می‌کند همان ساتوشی ناکاموتو مرموز خالق رمزارز بیت کوین است، به تازگی توانسته در یک دعوای حقوقی مرتبط با حق کپی‌رایت نقشه‌ اولیه‌ (Whitepaper) بیت کوین پیروز شود.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط شرکت آنتیر (Ontier LLP شرکت حقوقی که نمایندگی کریگ رایت را بر عهده داشته است) این مهندس علوم رایانه‌ای امروز توانسته در پرونده‌ نقض حق نسخه‌برداری علیه پلت‌فرم کبرا (Cøbra) نظر دادگاه را به سمت خود جلب کند.

در این پرونده آقای رایت درخواست حذف نقشه اولیه بیت کوین در پلت‌فرم‌های Bitcoin.org و Bitcoincore.org و Bitcoincore.org را مطرح کرد، با این حال پلت‌فرم کبرا (مالک و مدیر وب‌سایت Bitcoin.org) از این کار امتناع کرده بود.

کریگ رایت نقشه اولیه بیت کوین Craig Wright

در جلسه‌ دادگاه، نمایندگان پلت‌فرم کبرا اعلام کرده بودند که آقای رایت برای کسب حق انتشار نقشه‌ اولیه بیت کوین ابتدا باید هویت خود اثبات کند. آقای رایت به عنوان یکی از طرفداران پیشین شبکه‌ BTC اعلام کرد که برای هویت ناشناس خود ارزش قائل بوده و ترجیح می‌دهد از حق دفاع و یا هرگونه استدلال برای اثبات اینکه ساتوشی واقعی است، چشم پوشی کند. این مسئله باعث یک رأی ممتنع شد، موضوعی که در نهایت به پیروزی وی ختم گردید.

یک پیشرفت

سایمون کوهن (Simon Cohen) یکی از همکاران ارشد شرکت حقوقی Ontier LLP و عضو تیم حقوقی و مشاور کریگ رایت در رابطه با این پرونده‌ قضایی اعلام نموده که:

این یک پیشرفت مهم در مسیر تلاش‌های آقای رایت برای به دست آوردن حق مالکیت نقشه‌ اولیه بیت کوین است. او توانسته امروز به راحتی پیروزی خود را به دلیل نبود هرگونه دفاعیه معتبر در دادگاه تضمین کند، درحالیکه دادگاه انگلیس هرگونه دسترسی پلت‌فرم کبرا به نقشه اولیه بیت کوین را هم ممنوع اعلام کرده است. Simon Cohen

اما در این میان یک سوال اساسی به وجود آمده است، آیا دادگاه‌های انگلیس آقای کریگ رایت را به عنوان نویسنده نقشه اولیه بیت کوین یا همان ساتوشی ناکاموتو می‌شناسند؟ جواب این سوال منفی است.

نظر شما در رابطه با پیروزی کریگ رایت در این پرونده و حذف نقشه اولیه بیت کوین از چندین وب سایت چیست؟ چه چیز باعث شده تا دادگاه به نفع وی رای دهد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا